Image Map
Teraz jest Śr mar 20, 2019 12:28 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Opera w Sydney
PostNapisane: Śr paź 08, 2014 12:19 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Witam!
Wybieram sie wkrotce do Australii i podczas pobytu chce obejrzec spektakl w operze w Sydney.
Mam pytanie: czy widzowie musza byc ubrani galowo, jak w Teatrze Wielkim w Warszawie? Nie bardzo chce mi sie wozic przez pol swiata ze soba marynarke na ten jeden jedyny wieczor,
moze wystarcza ciemne spodnie i biala koszula + krawat? Zaznaczam, ze jestem juz w wieku emerytalnym, bo jak sadze, mlodziezy to by pewnie mniej formalne ubranie uszlo. A mnie?
Pozdrawiam
Piotr

PostNapisane: Pt lis 14, 2014 2:37 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

Piotr,

pelen, luz. ludzie beda ubrani badzo roznie, na pewno srednia duzo mniej formalna niz w Polsce. koszula absolutnie wystarczy. zwlaszcza w lece wieczory potrafia byc bardzo cieple/gorace I jesli marynarka to tylko letnia. Z drugiej strony w tym roku wiosna jak na razie dosc chlodna jest mimo ze dzis przygrzalo mocno ponad 30st.

Ogolna zasada australijska - nie ma takiego znaczenia co ludzie o mnie pomysla, wazne jak sam sie czuje (troche jak w stanach).

Opere warto obejrzec od srodka, budynek jest wysmienity, ale tez potrafi wiele osob zaskoczyc. W trakcie przerwy polecam chwile oddechu na zewnetrznym tarasie, spojrzenie na panorame miasta lub Harbour Bridge I saczenie lokalnego shiraz.

Poza spektaklem polecam tez oprowadzane wycieczki po budynku dajace lepsze zrozumienie kontekstu.

Milego Pobytu

PS. krawaty w Australii sa bardzo rzadkie, raczej rozpina sie dwa guziki koszuli (ewentualnie konserwatywnie I po europejsku jeden:)

PostNapisane: Pn gru 15, 2014 3:04 pm 

Nie byłem tam jeszcze.

PostNapisane: Śr lis 04, 2015 7:15 am 

odnośnie dress codu - oficjalna strona informuje, że takiego nie ma... ale uwaga - trzeba mieć na sobie buty .... dlaczego? a to inna historia. Wiecej info o operze tutaj: http://smokiikangury.pl/sydney-opera-house/

PostNapisane: Pn mar 06, 2017 11:37 am 

Ja już niedługo się wybiorę :)

PostNapisane: N mar 19, 2017 2:20 pm 

Z tego co mi opowiadał znajomy, można przyjść ubranym w coś bardziej luźnego - nie tylko garnitur lub smoking.

PostNapisane: Cz kwi 20, 2017 8:04 pm 

W sumie nigdy tam nie byłem i też zawsze mnie zastanawiało jak wypadałoby się tam ubrać. Ale skoro luz to luz :)

PostNapisane: Wt sie 29, 2017 12:49 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

Pamietam jak byłam tam pierwszy raz. Cały dzien sie szykowałam, a jak zobaczyłam rodowitych australijczyków, ubranych bardziej jak na koncert rockowy to wyluzowałam ;)

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]