Image Map
Teraz jest Pn maja 27, 2019 8:23 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn paź 24, 2016 2:08 am 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

To ja trochę nietypowo jak dla tego portalu, ale mam nadzięję, że mi wybaczycie i znajdzie się ktoś chętny do rozmowy/porady.

Urodziłem się w Sydney, ale w 1989 roku wróciłem do Polski jako maly dzieciak z rodzicami. Mieszkałem w Polsce do 2005 roku a potem wyjechałem do Australii z zoną Polką. Skończyłem tu studia (Bachelor of Civil Engineering-Inżynieria lądowa) i od paru lat pracuję w zawodzie (budowa tuneli, geotechniczne wykonawstwo i trochę projektowania). Ostatnio z zoną poważnie się zastanawiamy nad powrotem do Polski i byłbym niezmiernie wdzięczny za możliwość porozmawiania z kimś o tym...

Czy ktoś był lub zna kogoś w podobnej sytuacji (niekoniecznie powrót z Australii, bo w przypadku innych krajów byłaby podobna sytuacja)? Jak wyglądają kwestie rozpoznania dyplomu/ doświadczenia z Australii w Polsce? Jak wyglądają kwestie perspektyw i pracy w Polsce (Warszawa)? Może znacie kogoś kto niekoniecznie jest na tym forum z kim mógłbym sie skontaktować prze mejla?

Ze swojej strony moge slużyć rozległą poradą na temat pracy inżyniera w Australii (kopalnie podziemne i budowa tuneli drogowych/metra).

Pozdrawiam wszystkich serdecznie!!

PostNapisane: Pt gru 16, 2016 9:34 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

Czesc,
Twój wpis jest rzeczywiście trochę nietypowy. Wiekszosc osob pisze o checi, pragnieniach, wyjazdu do Australii, a tu jak się okazuje sa osoby które chcą z niej wyjechać i wrocic do Polski. Niestety nie umiem Ci odpowiedzieć na temat uznania kwalifikacji w twojej branzy. Chciałabym jednak zapytać Cię o powody Twojej decyzji. Skąd po tylu latach pomysł powrotu? Mysle ze Twoja odpowiedz może być pomocna w podjęciu decyzji o wyjeździe do AU osobom które teraz chcą wyjechać. Może tez inni naleza do tego - mysle małego - grona osób które chcą wracac do Polski, albo maja takich znajomych i zechcieliby podzielić się opiniami.
Pozdrawiam i zycze powodzenia

PostNapisane: N gru 25, 2016 12:09 am 

ale czy warto wraca do kraju odpowiedz sobie na pytanie

PostNapisane: Pn sty 09, 2017 2:07 pm 

Myślę, że warto byłoby popytać też na innych forach o emigracji. Co do pracy w Polsce to myślę, że liczy w tej branży liczy się twoje doświadczenie i znajdziesz pracę, bo tej moim zdaniem nie brakuje

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]