Image Map
Teraz jest Wt mar 28, 2017 6:15 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: N lut 12, 2017 1:27 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Cześć.
Zastanawiamy się nad wyjazdem do Australii wraz ze znajomymi. Mamy po 21 lat z wykształcenia Technik elektryk i pracujemy jako elektrycy/mechanicy utrzymania ruchu. Zarobki to 2300butto. Chcielibyśmy wyjechać przez jakaś agencje z zapewnionym mieszkaniem. Jakie są jeszcze koszty otrzymania wizy?

PostNapisane: Wt lut 14, 2017 10:11 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

czesc, moge sie mylic ale za duzych szans nie macie jake ze pewnie brak Wam Australijskich uprawnien a bez tego nie mozecie "wymienic zarowki"

PostNapisane: N lut 19, 2017 1:58 pm 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

Nie mylisz się Loserek.
W Australii jest honorowany tylko Australijski papier, reszta może być użyta jako srajtaśma.
Mam SEP do 110kV i parę innych kategorii z kopalni, potem poprzez kursy porobiłem kilka licencji w UK, a jak przyjechałem tutaj to moglem chodzić za elektrykiem i podawać mu śrubokręty.
Zrobienie licencji tutaj to tez niezłe wyzwanie, zacznijcie już w Polsce od uznawania papierów, tłumaczeń, potwierdzeń przez NARIC, potem asesment przez Vetassess, Potem na miejscu pozwolenie od Energy Safety, kurs elektryka, egzaminy. Tak wygląda to w WA, w innych stanach jest jeszcze gorzej, musisz robić apprentice z kwalifikowanym elektrykiem przez dwa lata.
Poza tym sprawdź czy elektryk jest na liście zapotrzebowania, bo bez PR wizy żadnego kursu nie zaczniecie.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]