Image Map
Teraz jest Cz lip 27, 2017 6:48 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: N lip 09, 2017 7:21 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Witam,

Jako ze jestem tu nowy chcialbym wszystkich cieplo przywitac.

Zaczne moze od tego ze mieszkam w Wielkiej Brytani, niestety zawirowania zwiazane z brexitem, niepewna przyszlosc, zmusza mnie to tego zeby byc moze zmienic kraj emigracji.

Pracuje jako inzynier konstruktor CAD, posiadam ponad 2 lata doswiadczenia w tym zawodzie. Studia konczylem w PL, jednak posiadam takze brytyjskie kwalifikacje zawodowe. Swoje umiejetnosci jezykowe oceniam na bardzo dobre, posiadam takze pozdawane egzaminy językowe IELTS na 7.0.

Chcialbym sie poradzic jak oceniacie moje szanse na prace w Australii w zawodzie inzyniera CAD ? Czy szukajanie takiej pracy bedac w Anglii ma sens? Czy trzeba byc na miejscu w Australii?

Bardzo prosze o pomoc oraz wskazowki.

Pozdrawiam

PostNapisane: Wt lip 11, 2017 8:19 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

Jak najbardziej mozesz szukac pracy z UK. Najlepiej wejdz na strone seek.com.au, albo careerone.com.au i poszukaj czy sa jakies ogloszenia. Wtedy ocenilbys swoje mozliwosci.
Oczywiscie musialbys sie starac o wize pozwalajaca na prace. Nie wiem jaki jest obecnie status wizy pracowniczej 457 i jakies sa szanse, ze znajdziej chetnego pracodawce, ktory bylby Twoim sponsorem w ramach tej wizy.

PostNapisane: Wt lip 11, 2017 9:13 pm 

Witam,

Dziekuje bardzo za Twoja porade.

Z tego co prześledziłem podobne watki na forum to pierwsze pasowaloby wysłać aplikacje o uznanie swoich kwalifikacji (dyplomu), a dopiero pozniej starac się o wize. Proszę potwierdzic czy dobrze mysle, czy może jestem w bledzie.

Pojawia się tutaj pytanie. Z tego co wyczytałem, jedynym niestety uznawalnym dyplomem jest ten zdobyty na PWr. Ja niestety skonczylem studia gdzie indziej. Co prawda dyplom zostal zatwierdzony w UK, jako Bachelor (Hons) Degree, ale tutaj roznie może być.

Pytanie, odnośnie aplikacji z UK.
Czy sa wogole jakies szanse znalez prace, i przyjechac już na gotowe. Czy wogole, ktos będzie dzwonil na UK-ejowski numer komorkowy? Puki co rozesłałem swoje CV na kilka, ogłoszeń, jednak odpowiedzi brak. Może ktos z wyjeżdżających inżynierów, podzielic się swoimi doświadczeniami.
Pamietam ze jak staralem się o prace w UK, bedac w PL, miałem nr komorkowy UK-ejowski i udalo się załatwić wszystko i przyjechac na gotowe. Myslicie ze warto zainwestowac w jakis australijski nr komorkowy ?

Zdaje sobie sprawe, ze na pewno nie wyjade do Australii w miesiąc, czy dwa. Caly proces może zajac ponad rok i na pewno będzie pracochlonny, jednak chciałbym wiedziec jakie sa realne szanse, podjecia pracy jako konstruktor CAD. Czy ewentualnie, jak bym załączył jakos swoje CV, bylaby możliwość go skonsultowania na forum ? Pamietam ze jak aplikowalem do UK, to bardzo wazna sprawa było, żeby CV było wedlug określonych standartow.

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji

PostNapisane: N lip 16, 2017 9:14 pm 

Witam,

Czy mozna prosic o podpowiedzi, badz sugestie.

Przepatrzylem podobne watki na forum, rozeznalem sobie temat wiz, jednak nie znalazlem odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.

Z gory bardzo dziekuje za pomoc.

Pzodrawiam z UK

PostNapisane: Pt lip 21, 2017 1:37 pm 
RED KANGAROO - staly bywalec

aqqq napisał(a):
Z tego co prześledziłem podobne watki na forum to pierwsze pasowaloby wysłać aplikacje o uznanie swoich kwalifikacji (dyplomu), a dopiero pozniej starac się o wize. Proszę potwierdzic czy dobrze mysle, czy może jestem w bledzie.
Pojawia się tutaj pytanie. Z tego co wyczytałem, jedynym niestety uznawalnym dyplomem jest ten zdobyty na PWr. Ja niestety skonczylem studia gdzie indziej. Co prawda dyplom zostal zatwierdzony w UK, jako Bachelor (Hons) Degree, ale tutaj roznie może być.

To zalezy od tego na jakiej wizie chcialbys tutaj przyjechac. Jezeli jako staly rezydent, bo chcialbys tutaj emigrowac na stale, to oczywiscie najpierw musialbys uznac swoje kwalifikacje i doswiadczenie zawodowe poprzez Institute of Engineers of Australia i na tej podstawie starac sie o wize rezydencka. To dosc dluga i kosztowna droga. Na dodatek uznanie kwalifikacji i doswiadczenia wcale nie gwarantuje, ze potem dostaniesz latwo prace. Prawde mowiac nie bardzo mi sie chce wierzyc, ze jedyna uczelnia, ktorej dyplom jest uznawany to PWr (dla inzynierow). Podejrzewam, ze dyplomy innych panstwowych uczelni tez sa uznawane, ale nie zdziwilabym sie gdyby dyplom uczelni prywatnej nie byl.
Inna metoda jest przyjechanie tutaj na wize pracownicza. Wtedy zaczyna sie od szukania pracy i pracodawcy najczesciej patrza na to jakie masz doswiadczenie w pracy, a nie na kwalifikacje z jakiegos tam uni. Znam ludzi, ktorzy po jakim czasie (2-3 lata) takiej wizy zalatwili sobie wize rezydencka. Wada takiego rozwiazania jest to, ze wiza pracownicza jest uzalezniona od pracy i nie jest latwo prace wtedy zmienic.

Cytuj:
Czy sa wogole jakies szanse znalez prace, i przyjechac już na gotowe. Czy wogole, ktos będzie dzwonil na UK-ejowski numer komorkowy?

Jak ktos jest zainteresowany, to bedzie dzwonil. Problemem jest to, ze obecnie z praca nie za dobrze i szczegolnie bedac zA granica trzeba sie wstrzelic idealnie w wymagania pracodawcy, tak, zeby pracodawcy chcialo i oplacalo sie przechodzic przez caly proces zalatwiania wizy dla pracownika. Na dodatek musi on wykazac, ze niem mogl znalezc odpowiedniego pracownika na miejscu.

Cytuj:
Pamietam ze jak staralem się o prace w UK, bedac w PL, miałem nr komorkowy UK-ejowski i udalo się załatwić wszystko i przyjechac na gotowe. Myslicie ze warto zainwestowac w jakis australijski nr komorkowy ?

Moim zdaniem nie oplaca sie, jak napisalam wyzej, telefon za granice to nie problem, jezeli pracodawcy zalezy na pracowniku.

Cytuj:
Zdaje sobie sprawe, ze na pewno nie wyjade do Australii w miesiąc, czy dwa. Caly proces może zajac ponad rok i na pewno będzie pracochlonny, jednak chciałbym wiedziec jakie sa realne szanse, podjecia pracy jako konstruktor CAD.
Czy ewentualnie, jak bym załączył jakos swoje CV, bylaby możliwość go skonsultowania na forum ? Pamietam ze jak aplikowalem do UK, to bardzo wazna sprawa było, żeby CV było wedlug określonych standartow.

NIestety mi trudno bedzie Ci cos doradzic, bo na tej dziedzinie w ogole sie nie znam. Moze ktos inny pomoze.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]