Image Map
Teraz jest Wt mar 26, 2019 3:12 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz sie 11, 2016 8:04 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Hej wszystkim, Już raz pisałam, ale chyba coś mi zjadło posta ;P
Otóż- lecę do AU za miesiąc, jako, że mam 2 choróbska, biorę codziennie tabletki przepisywane na receptę. Udało mi się wyprosić tyle recept, bym mogła wykupić ponad roczny zapas lekarstw. Szczęśliwa przyszłam do domu z apteki, cięższa o kilkadziesiąt pudełeczek, lżejsza o kilka stówek.. I czytam, że nie wolno wwieźć więcej niż 3-miesięczny zapas. ZAŁAMKA. Szukam, czytam, próbuję znaleźć rozwiązanie.
Udało mi się poprosić lekarza, by na zaświadczeniu, że jestem chora na to i na to i biorę takie a takie leki- zwiększył mi dawkę jednego - na niedoczynność tarczycy, bo to jest realne, więc mój tak na prawdę roczny zapas wystarczy mi na teoretycznie lekko ponad 3 miesiące. Ale z tymi drugimi, które funkcjonują jako antykoncepcja też ( w moim przypadku wstrzymują rozwój choroby) nie dało się tak zrobić. Proszę-poradźcie. Co mogę zrobić - czy próbować wwieźć jednak ten mój arsenał na rok? Może poprzekładam blistry i wsadzę po 2 w jedno pudełeczko (bo oczywiście też muszą być w oryginalnych pudełeczkach). Zaznaczę oczywiście na karcie, że leki przy sobie posiadam, będą chcieli zaświadczenie czy ksero recept- też mam. Ale będą chcieli je zobaczyć? Policzyć?A jak zapytają czy mam tylko na 3 miesiące zapas? Jak bardzo "trzepią" bagaż? Będę miała olbrzymią walizkę, może gdzieś jakoś porozrzucam te pudełka, w różnych warstwach ubrań. Jeśli wygrzebią mi te tabletki, powiedzą, ZA DUŻO! to co- zabiorą mi je? Nałożą karę? Mam wtedy się kajać i mówić, że nie wiedziałam, że nie można? Że to olbrzymi kłopot będzie dla mnie?

Jeśli jednak jest to zbyt ryzykowne- czy można takie tabletki wysyłać pocztą? mam trochę czasu jeszcze, mogę je wysłać, może mi je wysłać potem mama. Mam ksera wszystkich recept, nawet rachunki. Jak to wygląda z wysyłaniem leków na receptę? Są jakieś przepisy?

Proszę, niech się wypowie ktoś kto ma na ten temat wiedzę, bo przeszukuję internet od 3 dni i się powoli załamuję. Jest to dla mnie ważne, wydałam sporo kasy, ( tak wiem, kara za nielegalny "przemyt" pewnie też nie jest mała)- nie chcę płacić za prywatne wizyty i leki w AU, gdy mam już to wszystko ogarnięte i dobrane dla mojego stanu zdrowia.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]