Image Map
Teraz jest Pt mar 22, 2019 3:20 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn gru 29, 2003 8:27 pm 
RED KANGAROO - staly bywalec

Post jak w temacie "Tłumaczenia przysięgłe dokumentów imigracyjnych"- czy nie uważacie, że to dobry pomysł, aby w obrębie tego tematu podzielić się namiarami na tanich i rzetelnych tłumaczy przysięgłych z usług, których już niektórzy z Was forumowicze skorzystali - przekopując sieć zauważyłem bardzo dużą gradację cenową tych usług. Zważywszy ilość papierów do przetłumaczenia to troszkę się tego robi. Jeśli ktoś może podzielić się interesującym linkiem na tłumacza z opisem ceny za 1 str. tłumaczenia przysięgłego pl - ang. to będzie super! Pozdrawiam!

PostNapisane: Wt gru 30, 2003 8:26 pm 

bardzo dobry pomysl.
ja do tej pory tlumaczylam tylko odpis aktu urodzenia ale wiem ze w lutym czeka mnie wieksza ilosc papierow.
oto biuro z ktorego ja korzystalam w Wawce www.komputekst.pl
pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 15, 2004 2:43 pm 
czesc
najtaniej wychodzi kiedy zamawia sie tlumaczenie bezposrednio u tlumacza i omija biuro tlumaczen. moge polecic rzetelna tlumaczke z Warszawy - Pania Julite; tel 022 - 834 00 49.

PostNapisane: So lut 28, 2004 2:29 pm 

Halo!
przez przypadek wpadlam na tlumacza ktory pracuje do spolki z siostra.
z tego co wyliczylam to bierze 42 zlote za strone. biuro jego miesci sie na Pulawskiej rog Odolanskiej w tym samym budynku co Bank PKO SA.
Pawel Stasiak 646 03 41. dodatkowo ma bardzo dobre terminy. we wtorek mu podrzucilam dokumenty a on oddal mi je w piatek.
pozdrawiam
kasia

Tytuł:
PostNapisane: N cze 19, 2005 11:12 pm 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

Przetlumaczylam - tzn dalam do tlumacza przysieglego - dokumenty wymagane przez VATASSESS. W piatek odebralam tlumaczenia... wciaz chce mi sie plakac... pani tlumacz ma dosc malo doswiadczenia w terminologii prawniczo - ksiegowej i np zamiast managerial accounting napisala managing accountancy
Przeszla sama siebie tlumaczac SGH, Kolegium nauk o przedsiebiorstwie, jako : Main School of Trade - College of Entertainment Science..... mala pomylka:))

Nie podoba mi sie tez forma - wydrukowane na plujce z pozapychanymi dyszami, na dokumentach wielostronicowych brak numerow stron...

Moze sie niepotrzebnie czepiam? Jakie sa Wasze doswiadczenia z tlumaczeniami?

Pozdrawiam,
Lipka

PostNapisane: Pn cze 20, 2005 3:04 am 

Kasia napisał(a):
Halo!
przez przypadek wpadlam na tlumacza ktory pracuje do spolki z siostra.
z tego co wyliczylam to bierze 42 zlote za strone. biuro jego miesci sie na Pulawskiej rog Odolanskiej w tym samym budynku co Bank PKO SA.
Pawel Stasiak 646 03 41. dodatkowo ma bardzo dobre terminy. we wtorek mu podrzucilam dokumenty a on oddal mi je w piatek.
pozdrawiam
kasia

Witam,

Czesc tlumaczen mozna zalatwic za darmo za pomoca Translating & Interpreting Service oferowanego dla posiadaczy pernament resident przez DIMA. Co prawda czeka sie 20 dni roboczych ale nikt Ci nie zakwestionuje tlumaczenia. Dostepne jest to w ograniczonym zakresie dokumentow przez pierwsze dwa lata od momentu przyznania wizy. Szczegoly mozna znalesc na stronie DIMA. W Cairns np. departament transportu nie uznaje polskiego tlumacza i trzeba miec tlumaczenie wykonane przez kogos stowarzyszonego z NAATI wiec tlumaczenie przysiegle prawa jazdy w Polsce to niepotrzebna styrata pieniedzy.

Tlumacze w Polsce maja widelki cenowe w jakich sie poruszaja. Czasami najtanszy tlumacz okazuje sie o wiele drozszy niz ten z pozoru nie najtanszy. Tlumacze biora stawke za znormalizowana strone maszynopisu (ilosc znakow), wiec czasem "nadmuchuja" tlumaczenie wciskajac np. "na orginale mocno widoczne poprzeczne zagiecie w 2/3 wysokosci strony".

Kiedy tlumaczylem najwieksza sterte dokumentow w 2002 roku przygotowujac odpis dyplomu, indeksu, spis przedmiotow wraz z lista tematow jakie mialem na kazym przedmiocie, referencje z pracy, 4 swiadecta pracy itp., zrobilem maly "research". W Warszawie dostalem wyceny od chyba 6 roznych tlumaczy wahajace sie od 2800 do 3500 PLN. Postanowilem poszukac wiec gdzies dalej, mniej chciwego fachowca. I udalo sie caly komplet dokumentow przetlumaczylem w Legnicy za ..... 1000 PLN. Tlumacz byl na prawde fantastyczny. Nie tylko nie "nadmuchiwal" dokumentow, ale tez skracal to co sie da. Np. nie tlumaczyl 2 strony swiadectwa pracy a umieszczal jedynie zdnaie "Na odwrocie znajduje sie pouczenie dla pracownika o mozliwosci dochodzenia swoich praw przed sadem oraz ewentualnej procedurze odwolawczej". Dlatego ja z kolei dolaczajac sie do tematu polecam tego tlumacza i generalnie polecam tlumaczy spoza Warszawy.

pozdrawiam

PostNapisane: Wt cze 21, 2005 9:11 am 

harom napisał(a):
Kasia napisał(a):
Postanowilem poszukac wiec gdzies dalej, mniej chciwego fachowca. I udalo sie caly komplet dokumentow przetlumaczylem w Legnicy za ..... 1000 PLN. Tlumacz byl na prawde fantastyczny. Nie tylko nie "nadmuchiwal" dokumentow, ale tez skracal to co sie da. Np. nie tlumaczyl 2 strony swiadectwa pracy a umieszczal jedynie zdnaie "Na odwrocie znajduje sie pouczenie dla pracownika o mozliwosci dochodzenia swoich praw przed sadem oraz ewentualnej procedurze odwolawczej". Dlatego ja z kolei dolaczajac sie do tematu polecam tego tlumacza i generalnie polecam tlumaczy spoza Warszawy.
pozdrawiam

Witam.
Harom, czy gdzies w papierkach zachowales moze namiar na rzeczonego tlumacza z Legnicy, czy moze w Legnicy jest tylko jeden tlumacz ;)? Wlasnie szykuje sie do tlumaczenia papierow. Z gory dzieki za pomoc i pozdrawiam serdecznie.

PostNapisane: Cz cze 23, 2005 9:37 am 

Kooba napisał(a):
[ciach]

Witam.
Harom, czy gdzies w papierkach zachowales moze namiar na rzeczonego tlumacza z Legnicy, czy moze w Legnicy jest tylko jeden tlumacz ;)? Wlasnie szykuje sie do tlumaczenia papierow. Z gory dzieki za pomoc i pozdrawiam serdecznie.

Witam,

Z tego co sie orientuje w Legnicy jest tylko 2 tlumaczy przysieglych jezyka angielskiego. Jesli jestes zainteresowany, to masz tu namiary

mgr Piotr Widziewicz
ul. Senatorska 36/7
59-200 Legnica
tel./fax (076) 8565526
pwidz@pertus.com.pl; pwidz@poczta.onet.pl

pozdrawiam

Tytuł: Re: :)
PostNapisane: Pt cze 24, 2005 4:55 am 

Kooba napisał(a):
Dzieki storkrotne Harom. Wlasnie zbieram papiery do tlumaczenia i tego wlasnie potrzebowalem. Do Legnicy mam kawale z Lublina, wiec pewnie bede wszystko przesylal. Pozdrawiam serdecznie.

Witam,

Jakbys mial jedno "l" mniej w nazwie miasta mialbys "kamieniem rzucil". Polecam poszukanie tez gdzies blizej siebie. Wiem, ze Lublin tez slynie z fachowcow dobrej marki o niewygorowanej cenie. Co prawda nic nie wiem o tlumaczach przysieglych z tego miasta, ale zawsze warto najpierw rozejrzec sie wokol siebie zanim ruszysz na saksy na drugi kraniec Polski :))

pozdrawiam

PostNapisane: Pn sie 22, 2016 10:18 am 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

A czy możecie mi polecić jakiś kursy angielskiego wrocław, po którym można by startować na tłumacza?

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]