Image Map
Teraz jest Pt lip 03, 2020 7:21 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz lis 17, 2011 2:41 am 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Witam,

mój pierwszy post na forum - szukałem różnych informacji, ale albo nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi, albo były sprzed paru lat, więc pewnie nieaktulane.

Mam 22 lata, skończone liceum i matura. Od roku pracuję w niewielkiej firmie na stanowisku managera działu handlowego. Chcę opuścić nasz jakże piękny kraj i docelowo (nie mówię, że dziś) osiedlić się właśnie w Australii, z kilku powodów - ale to nieważne aktualnie. Nie posiadam żadnego wyuczonego zawodu potwierdzonego papierkiem, doświadczenie zawodowe - j/w + kilka prac tymczasowych.

Jak aktualnie kształtują się mniejwięcej koszta uzyskania wizy studenckiej? Chciałbym pojechać do Oz na studia, skończyć je, nabrać doświadczenia w tym kierunku, a później pracować w zawodzie (interesuje mnie IT - programowanie lub grafika, ewentualnie sieci).

Jadąc na wizę studencką można pracować tylko 20h/tygodniowo. Czy z takiej pensji da się w ogóle przeżyć? Jak kształtują tam się wydatki (życie + szkoła). Czy istnieje możliwość 'dorobić' sobie ewentualnie do tych 20 godzin, czy raczej australijczycy podchodzą do tego negatywnie?

Planowałem wizę studencką, a w czasie jej trwania złożyć podanie o wizę na stałe.

Na razie to tylko plany, na wyjazd na pewno w tej chwili mnie nie stać, nie odkładałem większych ilości pieniędzy na jakiś konkretny cel - to dopiero przede mną.

pozdrawiam
michal

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]