Image Map
Teraz jest Śr mar 20, 2019 12:29 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt cze 17, 2016 8:14 am 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Witam,

rozważam możliwość wyjazdu do Australii w celach zarobkowych - na stałe. Mam 25 lat, od 7 lat jestem w Polsce aktywny zawodowo i zaczyna mnie już to wszystko frustrować. Jestem inżynierem Mechaniki i Budowy Maszyn z j. angielskim na poziomie C1 (CAE) z 2 letnim doświadczeniem w branży przemysłu ciężarowego jako doradca techniczny, opiekun klienta oraz audytor autoryzowanych serwisów samochodów ciężarowych oraz 4 letnim doświadczeniem jako Przedstawiciel Handlowy. Posiadam również kwalifikacje programisty oraz operatora maszyn CNC - nie pracowałem - ukończyłem praktykę i szkolenie (uzyskałem certyfikat). Czuję się mocno niedoceniony zarabiając 800 EUR, ponieważ ciężko pracuję. Dodam, że moja obecna praca polega również na przebywaniu w hotelach od poniedziałku do czwartku (cały kraj).

Moja narzeczona posiada wyższe wykształcenie z Kosmetologii, nie pracuje w zawodzie, jest Kierownikiem drogerii w galerii handlowej od 3 lat. Jej angielski jest na poziomie B1 - ciągle się uczy.

Moje pytanie brzmi - czy warto do Australii przyjechać w naszej obecnej sytuacji ? Jeśli tak to w jaki region się kierować?

Z góry dziękuję za konkretne odpowiedzi!

PostNapisane: Pt paź 07, 2016 8:09 pm 

z tego co się orientuję, to oczywiście, że warto tam jechać :) Polacy tam mieszkający i pracujący raczej na życie swoje nie narzekają, no i Australia jest piękna ;D

PostNapisane: So paź 08, 2016 4:53 am 
WALLABY - czasem cos napisze

temat poruszany miliony razy na wielu forach i stronach
czy warto:
-skoro szukasz opinii innych, bodzca do wyjazdu, to chyba nie jestes gotowy na wyjazd. Bez wzgledu co ludzie pisza, AU nie jest kraina mlekiem i miodem plynaca.

-zalezy gdzie trafisz(miasto ,firma)ale zawsze tam beda australijczycy-czesc naprawde wspaniali ludzie,a czesc....hhmmm,dyskryminuja i sa po czesci rasistami, aczkolwiek dla nas Polakow jest jakos latwiej(chyba ze wzgledu ze jestesmy biali, na historie,i ze nie ma nas tak duzo jak azjatow)
Pracuje w firmie zatrudniajacej okolo 800 osob, z czego okolo 70-80 stanowisk to stanowiska kierownicze/manadzerskie, tylko 10-15% to sa nie-australijczycy a tylko 3 osoby to azjaci(mieszkajacy w AU ponad 10 lat). Nie ma zadnego nie-australijczyka na stanowiskach senior manager. Tak jest w wielu firmach...Nie mowie ze we wszystkich.

-czy przebywaliscie dluzej poza Polska,z dala od znajomych i rodziny? Jesli nie, to bedzie wyzwanie.
Nie porownuj tego do UK czy innego krajuw Europie, bo kupujesz bilet za 500zl iw kilka godzin jestes w domu w Polsce.
W wiekszych miastach AU sa polskie sklepy,aczkolwiek bez rewelacji (ale po latach na obczyznie, nawet ogorek kiszony jest rarytasem);jesli wyladujesz gdzies gdzie nie ma dostepu do polskich produktow,jest tesknota za zwyklymi rzeczami.

-wiza 457 czy PR(permanent residency)-malo prawdopodobne zebys znalazl firme ktora cie zasponsoruje (aczkolwiek prawdopodobne),na PR znajdz sobie kalkulator i przelicz czy macie wystarczajaca ilosc punktow.Zobacz czy twoj zawod jest na liscie. Ciezej jest w Metro area z PR(Melbourne,Sydney).I wszystkie koszty ponosisz ty na poczatek, gdzie z 457 firma ci zapewnia.

Podsumowujac, jesli masz naprawde dosc PL i Europy,warto,ale nie jest to lekka i przyjemna droga.
Poza tym,zycie jest calkowicie inne.

pozdrawiam

PS.
Jestes inzynierem, wiec jesli studiowales na Politechnice Wroclawskiej,i:
od uzyskania tytułu inżyniera/mgr inż. nie minęło więcej niż dwa lata
studiowałeś w trybie stacjonarnym
masz mniej niż 31 lat
dobrze znasz język angielski

to droge do AU masz otwarta,gdyz wize pracownicza dostajesz z automatu(bodajze 18 miesiecy), a PR to wtedy zaden problem.

PostNapisane: Pt lut 17, 2017 8:31 pm 

To nie wygląda na trudne do spełnienia warunki.. sam myślę o emigracji :)

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]