Image Map
Teraz jest Wt mar 26, 2019 3:12 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz paź 19, 2017 7:20 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Jak w tytule. Jak wygląda aplikacja na studia?
Pytanie bierze się z tego, iż chciałbym studiować w Australii prawo. Maturę będę pisał w tym roku szkolnym 2017/2018.
Mój problem konkretnie polega na tym że nie wiem co i jak. Jak aplikować? Są tam jakieś egzaminy wstępne? Na stronach niektórych uczelni znalazłem tabele egzaminów (punktów) z różnych państw ale nie było tam matury, więc nie wiem czy to możliwe oraz jak to liczyć.
Jeśli ktoś się orientuje to jakie testy dodatkowe są potrzebne (GCE A?) czy inne, czy zależy to od uczelni?
Z góry dzięki z odpowiedzi.

PostNapisane: N paź 29, 2017 7:22 am 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Cześć,

Aplikować możesz przez Internet lub skorzystać z usług agencji edukacyjnej. Zasady przyjęcia zależą od uczelni, ale na prawie, jak wszędzie, poprzeczka postawiona jest wysoko. Rzeczywiście trudno jest znaleźć informacje dotyczące wymaganego wyniku z matury, ale podejrzewam, że będzie to ok. 75 - 80% (angielski, matematyka). Jeśli chcesz, to zapytam o to dokładnie w pracy (University of Western Australia). Do tego dochodzi jeszcze Academic IELTS - zwykle wymagana średnia to 6.0 lub 6.5, i indywidualny wynik z każdej części min. 6.0. Są też egzaminy wstęone na prawo, nazywają się LSAT.

Koszt studiów to ok. $30 000 - $40 000 rocznie, płatne z góry za każdy semestr.

Czy po studiach chcesz wrócić do Polski czy zostać w Australii? Nie warto tu robić studiów prawiczych, bo dyplom nie będzie uznawany w Polsce, jedynie w krajach anglosaskich - prawo polskie i angielskie bardzo się różni.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]