Image Map
Teraz jest So maja 25, 2019 2:10 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt mar 16, 2018 5:32 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Witam, jak większość tutaj myślę o przeniesieniu się do Au i chciałabym zasięgnąć opinii osób, które uzyskały (bądź są w trakcie) prawo wykonywania zawodu fizjoterapeuty w Au

krótko o mnie:
jestem mgr fizjoterapii (UM Katowice, lic+mgr) , z 3 letnim doświadczeniem oraz kilkoma międzynarodowymi kursami.

Chciałabym dowiedzieć się jaką ścieżkę przeszliście w Au aby uzyskać kwalifikację jako fizjoterapeuta i jakie są dostępne?
Czy ktoś przechodził przez ścieżkę STANDARDOWEJ OCENY (3 etapy):
- jak wygląda ta droga, bo mam tylko ogólne informacje podane na stronie APC
- jak długo całość trwała od złożenia dokumentów do oceny kwalifikacji (etap 1), do oceny klinicznej (etap 3)?
- jak ciężka jest ta droga, tj. czy były jakieś problemy z uznaniem dokumentów i zarejestrowaniem się do tej ścieżki oceny, jak wrażenia z pisemnej części i oczywiście potem z klinicznej, czy jest to do przejścia czy trzeba się jakoś specjalnie do tego przygotowywać (czy mają swoje procedury postępowania, które trzeba znać i są one na egzaminach)?
- czy jeśli pozytywnie rozpatrzą dokumenty i przejdzie się pierwszy etap, to czy można szukać pracy jako fizjoterapeuta czy nie. Wyczytałam, że daje to prawo wykonywania zawodu tymczasowo na 2 lata. czy jest to prawda i wtedy można podjąć pracę jako fizjoterapeuta?
-jak wyglądają dalsze etapy, wyczytałam, że trzeba mieć praktykę kliniczną żeby przystąpić do dalszej oceny, czy to oznacza że jakiś australijski fizjoterapeuta musi sprawować nad nami opiekę?
Ponieważ do wizy 189 czy do 190 potrzebna jest ocena umiejętności w zawodzie, to po którym z tych etapów mogłabym składać o tę wizę?

Dowiadując się również o możliwościach uzyskania prawa do zawodu: jest możliwość oddania dyplomu na uczelnię i oni sprawdzają wymagania ich z uzyskanymi przeze mnie na mojej uczelni i ewentualnie, każą dorobić jakieś semestry (natomiast jest to bardzo drogie, z tego co się orientuję) i po ukończeniu tych zaliczeń u nich, automatycznie otrzymuje się dyplom i prawo wykonywania zawodu. Czy jest to prawda?

Czy może są jeszcze inne ścieżki uzyskania prawa wykonywania zawodu fizjoterapeuty, przez jakie wy przeszliście i jakie mieliście trudności?

Z góry dziękuję za odpowiedzi. (Wiem, post jest trochę długi ;))

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]