Image Map
Teraz jest Cz cze 20, 2019 12:03 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt lut 16, 2010 1:35 pm 
RED KANGAROO - staly bywalec

Wedlug ostatnich badan magazynu The Ekonomist , Melbourne zajmuje 3 miejsce, Sydney-7, a Adelaide i Perth rownorzedne 8 miejsce w rankingu miast najlepszych do zycia. Pierwsze miejsce zajelo Vancouver a pierwsza dziesiatke zamyka Auckland. W pierwszej dziesiatce zalapaly sie tylko 2 miasta europejskie- na drugim miejscu Wieden i na 6 Helsinki. Jakby sie nie patrzyc 5 miast z naszego regionu okupuje pierwsza dziesiatke:)))))))) czy to sie komus podoba czy nie cos w tym jest:))))

Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 17, 2010 2:36 am 

No coz, tylko pogratulowac, pozwolcie jednak, ze dodam lyzke dziegciu do tej beczki modu i zapytam: jakie sa kryteria, kto robi te rankingi i jaki jest ich cel?
Przegladalem podobne rankingi z ostanich lat i tak na przyklad w zeszlym roku w takim Mercer's Quality of Living Survey na pierwszych 10 miast, 7 bylo europejskich a np. Sydney bylo dopiero na 10 miejscu.
Kolejny ranking, Monocle's Most Livable Cities, podobnie, i tym razem ani jednego miasta australijskiego.
Nie chce wchodzic w szczegoly, ale ile instytucji tyle roznych opinii, co pokazuje ze te wszystkie rankingi sa tendencyjne i nie podniecalbym :o sie nimi tak bardzo.

Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 17, 2010 9:27 am 

Alez oczywiscie Albin, nie powinno sie opierac w 100% na podobnych rankingach ale... zawsze cos w tym jest. Dla mnie osobiscie nie ma znaczenia na jakiej pozycji jest moje miasto w stosunku do innych. Najwazniejsze dla mnie jak ja sie czuje w danym miejscu a co inni o tym sadza to mi powiewa.
A wracajac do tegoz rankingu brano pod uwage 5 kategori:stabilizacje, opieke zdrowotna,kulture i srodowisko, edukacje oraz infrastrukture

Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 17, 2010 11:08 am 

Lokalizacja: far away from orwell 1984...far away from australia
Zgadzam sie z Albinem, wiekszosc tych rankingow jest nic nie warta. Kiedy Irlandia (podobnie jak Islandia, choc o drugiej sie nie wypowiem bo nie bylem) byla w pierwszej 3-ce krajow najlepszych zycia....ponoc....tylko ze ani pogody, ani natury, ani niczego ciekawego tam nie bylo, nie wspominajac o koszmarnej infrastrukturze i ogolnym zacofaniu. Kiedy wpadli w recesje po upadku rozdmuchanego do absurdu rynku nieruchomosci juz nagle wypadli z czolowki...
Wiec te rankingi zmieniaja sie jak wiatr powieje, nie dawlbym im zadnej wiary.
Np dla jakiegos artysty Barcelona, Rzym czy nawet jakies male chorwackie miasteczko jak Satry Grad, czy Dubrovnik moze byc najlepszym miejscem do zycia, poniewaz daje mu inspiracje, australia nie praktycznie posiada zadnej architektury.
Kryteria sa subiektywne i wybitnie naciagane.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]