Image Map
Teraz jest Śr mar 20, 2019 12:26 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 09, 2011 4:21 pm 
RED KANGAROO - staly bywalec

Kazdy pewnie bedzie chwalil swoje miasto:)))) i nie znajdziesz jednoznacznej odpowiedzi, wszystko zalezy jakie sa Twoje oczekiwania i wymagania. Kazde z naszych duzych miast jest inne, zaczynajac od klimatu a konczac na rozrywkach:))))

Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 09, 2011 4:26 pm 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

Blisko do wody
Czysto
Bezpiecznie ( nóż w żebra ;) )
Dobry i stabilny internet
Komunikację miejską olewam ( wole motor ;) )

Najlepiej tez dużo studentów.

i chce jechać ma minimum rok podszkolić się z angola.

kaszty życia mają drugorzędne znaczenie.

Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 09, 2011 6:26 pm 

Mysle że Gold Coast aczkolwiek Brisbane jest lepsze bo nie jest tak przesadnie drogie jak GC ale ok. 70 km od wybrzeża ale jest pociąg wiec z komunikacja nie jest zle .
Studentów w Bris jest od groma !A i jest bezpieczne Brisbane .
Myśle ze dla Ciebie bedzie dobre albo jeszcze Sydney ale tam jest tloczno i slyszalem ze z komunikacja kiepsko .

Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 08, 2011 3:24 am 

Jak chcesz wode i pogode to Gold Coast rzeczywiscie pasuje.
Blisko Brisbane, duzo studentow i mlodziezy, motor sie na pewno przyda.

Wielkie skupisko ludzi (Brisbane i Gold Coast to ten sam rynek pracy), w miare bezpiecznie i w miare czysto.
Stosunkowo drogo (od groma turystow) ale jak nie masz wielkich wymagan to powinienes znalezc cos co pasuje do Twego budzetu.

Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 22, 2011 2:21 am 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Kto mi podpowie co warto zobaczyc w Adelii :) leci mi juz drugi tydzien pobytu w AU :lol:
jak narazie zwiedzilem cleland wildlife park , glenelg & city

co byscie wiecej polecili ???

pozdro

Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 22, 2011 11:33 am 

pawel82 napisał(a):
Kto mi podpowie co warto zobaczyc w Adelii :) leci mi juz drugi tydzien pobytu w AU :lol:
jak narazie zwiedzilem cleland wildlife park , glenelg & city

co byscie wiecej polecili ???

pozdro

wiesz Adelajda to nie miasto w Europie :roll: i chyba juz wszystko zobaczyłeś
ogród botaniczny jest fajny
możesz tez jeszcze wpaść do Gorge Wildlife Park - można trzymać koale
wycieczka na Granite Island - tylko nie daj się nabrać na zwiedzanie centrum pingwinów - żenada
jak masz czas to polecam wynajać osobówkę w Budget Auto, kupić tani namiot w Big W (plus stalowe szpilki i młotek do ich wbijania) i zrobić wycieczkę do Alice Springs i Uluru - 4 tyś km - w 7 dni można ze spokojem wszystko na trasie pooglądać
jakby co to pytaj

Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 22, 2011 1:13 pm 

A gdzie niby sobie ten namiot bedziesz rozbijal ? W Uluru National Park jest tylko jedno platne pole namiotowe - wcale nie takie tanie. I po co tracic czas na ta cala droge, skoro po drodze nic nie ma ciekawego. Wiekszosc to przereklamowane dziury najwieksza z ktorych to Coober Pedy. Erldunda (gdzie jest odjazd na Ayers Rock/Yulara) to tylko stacja benzynowa na skrzyzowaniu.

Poza tym wiekszosc car rental companies w tamtych okolicach ma dzienny limit kilometrow wiec 4tysiace km beda Cie troche kosztowac.

Taniej bedzie Ci kupic sobie bilet na pociag do Alice Springs (czasami maja specials) i tam wykupic jakas camping tour na 3 albo 5 dni z noclegami z Sahara Tours (jesli jeszcze istnieja) , czy APT. Wiecej zobaczysz, ktos Ci cos opowie i wyjdzie taniej niz marnowanie paliwa, i przeplacanie za noclegi w miejscach gdzie tak naprawde nic nie ma.

Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 22, 2011 5:05 pm 

Krowa z karabinem napisał(a):
A gdzie niby sobie ten namiot bedziesz rozbijal ? W Uluru National Park jest tylko jedno platne pole namiotowe - wcale nie takie tanie. I po co tracic czas na ta cala droge, skoro po drodze nic nie ma ciekawego. Wiekszosc to przereklamowane dziury najwieksza z ktorych to Coober Pedy. Erldunda (gdzie jest odjazd na Ayers Rock/Yulara) to tylko stacja benzynowa na skrzyzowaniu.

Poza tym wiekszosc car rental companies w tamtych okolicach ma dzienny limit kilometrow wiec 4tysiace km beda Cie troche kosztowac.

Taniej bedzie Ci kupic sobie bilet na pociag do Alice Springs (czasami maja specials) i tam wykupic jakas camping tour na 3 albo 5 dni z noclegami z Sahara Tours (jesli jeszcze istnieja) , czy APT. Wiecej zobaczysz, ktos Ci cos opowie i wyjdzie taniej niz marnowanie paliwa, i przeplacanie za noclegi w miejscach gdzie tak naprawde nic nie ma.

gdzie się będzie rozbijał? - na polach namiotowych
cena w Uluru jest ok 1/3 wyższaa niż w pozostałych kempingach - są też na trasie kampingi za free. Trasę zrobiliśmy w zeszłym roku więc wiem co piszę
budget car w adelajdzie nie miał limitu - nie wiem jak teraz, ale coś podobnego na pewno znajdzie
koszty: po podliczeniu wszystkich kosztów takiego wyjazdu w przypadku 2 osób było to o połowę mniejszy niż koszt biletów na pociąg
w całej Australii nie ma za bardzo co oglądać więc ta trasa specjalnie się nie wyróżnia :lol: ale gdybym miał znowu wybrać czy pojadę tam pociągiem czy samochodem bez wahania znowu wybrałbym samochód. Bo własnie w tym jest cały urok, przejechać pół kontynentu, nocować w dziurach (ale bezpiecznych) i budzić się pod tak zajebistym niebem jakiego jeszcze nie widziałem, wypić sobie piwko w barze przy trasie - jeśli ktoś rozumie o co mi chodzi - wybierze samochód a reszta niech się tłucze pociągiem i wykupuje wycieczki.

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 23, 2011 3:42 am 

Ja jak tylko mam wystarczajaco duzo czasu zawsze wybieram czy to samochod czy tez motorhome. Mnie osobiscie wlasnie miasta najmniej interesuja choc oczywiscie wszedzie sa interesujace miejsca do zwiedzenia, ale przede wszystkim jestem zafascynowany wlasnie takimi nocami pod gwiazdami, przestrzeniami gdzie pozornie nic sie nie dzieje a kawka zaparzona nad ogniskiem smakuje lepiej niz w najlepszej kawiarni. Przez te moje 17 lat pobytu w AU przejechalem tysiace kilometrow wzdluz i w poprzek Australi. Przed przejazdem przez Nullarbor niektorzy mowili mi ze tam nic niema ale wlasnie to "nic" bylo najciekawsze. Coober Pedy jest dla mnie fascynujacym zjawiskiem- nie moglbym tam mieszkac co prawda- ale jest to miejsce warte zwiedzenia. Flinders Ranges fascynuje mnie choc jeszcze tam nie zabladzilem ale z pewnoscia zorganizuje sobie tam wyprawe w wolnym czasie.
Oczywiscie jest sprawa indywidualna, jedni odpoczywaja w pieciogwiazdkowych hotelach i resortach a inni potrzebuja do odpoczynku dobrze zkurzyc sie czerwonym pylem azeby byc usatysfakcjonowanym spedzeniem wolnego czasu:))))))
Pozdrawiam:)))

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 23, 2011 4:16 am 

Kazdy robi to co lubi. W moim wypadku (rodzina w Alice Springs i kiedys w Yulara) i pare lat w spedzone w Darwin, sprawily wymienione okolice mi sie "przejadly". Jazda przez trzy dni non stop po kiepskich drogach po to aby zobaczyc skale, kamien, przejscie w skalach, oczko wodne, czy wawoz wypelniony woda, jest troche malo stymulujace intelektualnie. Napewno ma to olbrzymi appeal dla ludzi o artystycznych duszach, szukajacych kolorow, ciszy, gwiazd, samotnych drzew itp.
Moj wypadek jest jednak szczegolny jako ze od wielu lat moja praca daje mi mozliwosc podrozwania po calej Australii i oklicznych wyspach (Cocos, Christmas, Norfolk, Lord Howe) Ten przesyt chyba powoduje ze caravan/motorhome omijam szerokim lukiem.

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 23, 2011 8:17 am 

Jasne, kazdy z nas jest inny:)))))))) i to jest piekne:))))))

Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 18, 2011 6:37 pm 

Loserek
Wyslalem Ci wiadomosc na PM :)

Tytuł:
PostNapisane: So maja 21, 2011 10:43 am 

Uzbrojona Krowa ma dosyć dziczy, a człowiek zurbanizowany będzie sie zachwycał cisza i dziczą chociaż nie każdy przeżyje brak cywilizowanych toalet czy reatauracji ;-). Faktycznie wynajem samochodu w Alice Springs był obłożony limitem kilometrów który przy tych odległościach musiał być przekroczony i dopłata za kilometry ponad limit była niezbyt miła. Jednak jak wynajmowałem samochód w Cairns a oddawałem w Melbourne to limitu kilometrów już nie było. Z Alice Springs pojechaliśmy do Uluru, Kata
Tjuta (Olgas) i do Kings Canion. Zwiedzanie samochodem pustkowia i łażenie dookoła Uluru, Kata Tjuta czy też Kings Canion było najfajniejszym etapem zwiedzania Australii.

Pozdrawiam
Andrzej

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]