Image Map
Teraz jest N sie 25, 2019 6:50 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Pielegniarka
PostNapisane: Śr mar 31, 2004 3:48 pm 
Czy ktos moze nam ktos udzielic informacji na temat ile srednio zarabia pielegniarka w Australii? Razem z zona rozwazamy emigracje do Austarlii. Zona pracuje jako pielegniarka, a jakie sa zarobki pielegniarek w Polsce to wszyscy wiedza a jak niewiedza to im chetnie odpowiem. Jednym z kryteriow za wyjazdem jest poprawa wynagrodzenia zony - stad to pytanie. 8)

Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 02, 2004 12:29 pm 
Wedlug ulotki zachecajacej do podjecia studiow pielegniarskich, stawka dla swiezego absolwenta moze wynosic do $42,800 rocznie. Prawdopodobnie brutto. Nie wiem natomiast jaka jest ta najnizsza stawka. Reszta zalezy pewnie od stazu pracy i miejsca zatrudnienia. Z tego co slyszalam, zarobki pielegniarek i pielegniarzy sa raczej dobre, a na pewno lepsze niz w Polsce. Na pewno mozna za ta pensje normalnie, godnie zyc.
Zobacz tez www.nursesboard.sa.gov.au

Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 02, 2004 4:20 pm 
RED KANGAROO - staly bywalec

W Australii wszystkie stawki podawane sa BRUTTO.

42-43 tysiace na rok, to srednio-dobra stawka. Dla poczatkujacego emigranta - jest to dobra stawka.

Ulotki, wspomnianej powyzej, jeszcze nie widzialem.

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 03, 2004 12:06 pm 
Inna ciekawa strona: http://www.nursingagency.com.au/overseas/pay.htm
Wedlug tej strony srednio pielegniarka na czysto zarabia $763 na tydzien

Tytuł: pielegniarki
PostNapisane: Pt kwi 16, 2004 9:57 am 
Ja takze jestem pielegniarka. Pracuje w Pl ponad 10 lat
(neonatologia).Ukonczylam studia na AM. Chcialabym wyjechac do pracy w Au. Jednak mam pytanie, czy korzystniej bedzie nawiazac kontakt z potencjalnym pracodawca i wowczas ubiegac sie o uznanie kwalifikacji majac jego oferte, czy odwrotnie ? Jaki poziom znajomosci angielskiego jest wskazany by zdac Itels ?Czy ktos z was juz przechodzil droge rejestracji ? poprosze o rady !
pozdrawiam :)

Tytuł: pielegniarki
PostNapisane: Wt sty 25, 2005 8:42 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Jestem pielegniarka z 5. letnim doswiadczeniem zawodowym, po liceum medycznym i licencjacie z pracy socjalnej. Na przelomie roku 2005/2006 chce wyjechac z mezem do Australii na podstawie wizy emigracyjnej.

Nie mogę starac się o uznanie kwalifikacji zawodowych jako pielegniarka ponieważ nie znam na tyle jezyka angielskiego aby zdac IELTS na odpowiednim poziomie oraz nie mam skonczonych studiow pielegniarskich.

Dowiedzialam się, iż będę musiala uczyc się od nowa aby moc pracowac w zawodzie pielegniarki w Australii. Musze najpierw rok uczeszczac na zajecia najlepiej do TAFE aby po tym czasie być Enrolled Nurse(Diploma IV). Dowiedzialam sie takze, iz w trakcie nauki, musze sobie sama zdalezc pracodawce, u ktorego bede miala praktyki.

Po tym czasie, moge starac sie o przyjecie na studia pielegniarskie, aby po 6 kolejnych semestrach byc „pelnowartosciowa” pilegniarka, zwaną Registered Nurse.

W zwiazku z powyzszym, chcialam zadac pytanie:

1. Czy Ktos przechodzil juz ta sciezke i moze cos podpowiedziec?
2. Czy te pratyki, ktore trzeba sobie znalezc sa platne?
3. Czy trudno je znalezc?
4. Czy aby zaczac studia od zera, tak jak w moim przypadku, trzeba zdac IELTS aby moc zaczac nauke w TAFE (bede miala wize emigracyjna, czyli bede rezydentem)?
5. Czy ktos sie orientuje ile taka nauka kosztuje i gdzie warto sie uczyc?

Serdecznie Wszystkich pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc.

Ewa

Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 27, 2005 1:00 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

Poniewaz nikt nic nie odisuje, a temat dosc ciekawy, ja podejme sie napisac kilka slow.
WIEKSZOSC Z TEGO CO PISZE TO DOMYSLY, WIEC JESLI KTOS WIE LEPIEJ, NIECH MNIE POPRAWI.

Co do zarobkow - pielegniarki spokojnie sa wstanie spokojnie zyc, a nawet utrzymac rodzine ze swoich zarobkow. Tak jak ktos pisal - 40-50,000 moga spokojnie zarobic.
Nawet lepiej - biorac zmiany w weekendy i swieta (placa chyba podwojnie) mozesz pracowac ledwie kilka dni w tygodniu zeby sie spokojnie utrzymac (osoba ktora ja znam i ktora tak robi jest co prawda przelozona pielegniarek w pewnym szpitalu).

Cytuj:
czy korzystniej bedzie nawiazac kontakt z potencjalnym pracodawca i wowczas ubiegac sie o uznanie kwalifikacji majac jego oferte, czy odwrotnie ?

Z listy MODL:
Registered Nurses 2323
Registered Midwives 2324
Registered Mental Health Nurses 2325
Tak wiec jesli jestes w Polsce wykfalifikowana pielegniarka, to jesli zdobedziesz za wczasu oferte pracy w Australii, dostaniesz dodatkowe punkty do wizy emigracyjnej.
Zawsze lepiej miec prace czekajaca na Ciebie, jesli tu przylatujesz na stale :)
>>IZA napisala:
Cytuj:
poziom znajomosci angielskiego jest wskazany by zdac Itels

To bylo juz wielokrotnie opisywane na forum:
"IELTS score of at least 5 on each of the 4 components of the test - speaking, reading, writing and listening."
Z Twoim stazem i kwalifikacjami, nie powinnas miec zadnych problemow (jesli Twoj angielski jest na odpoweidnim poziomie).

Cytuj:
Nie mogę starac się o uznanie kwalifikacji zawodowych jako pielegniarka ponieważ nie znam na tyle jezyka angielskiego aby zdac IELTS na odpowiednim poziomie oraz nie mam skonczonych studiow pielegniarskich.

Angielski to glowna przeszkoda. Jesli nie zdasz go na wymagamnym poziomie, to nie dostaniesz wizy w kategorii 'skilled migration'

Liceum medyczne to za malo zeby uznac kwalifikacje, a licencjat z pracy socjalnej tez nie brzmi najlepiej. Jesli licencjat bylby z pielegniarstwa, to zostalby prawdopodobnie uznany jako odpowiednik TAFE-u.

Mimo wszystko, jesli pojdziesz to do TAFE'u ( z przetlumaczonym swiadectwem ukonczenia liceum i licencjatem z pracy spolecznej) to na pewno uznaja Ci czesc kursu, i dostaniesz 'advanced standing' - czyli np. zamiast chodzic tam przez rok, wystarczy 1 semester.
Co do tych 6 semestrow studiow pielegniarskich, tez czesc moga ci 'zaliczyc'. Jest jednak zasada, ze jesli jakies przedmioty zostaly juz zaliczone wczesniej np. na TAFE, to juz drugi raz nie moga byc brane pod uwage na studiach.
Rozumiem, ze przylatujesz do Australii jako 'dependant' na wizie meza, tak?

odpoiwedz na twoje pytania:
1. Nie, nie przechodzilem.
2. To zalezy - moga byc platne, a moga byc bezplatne.
3. Pielegniarkom raczej nie trudno je znalezc, szcegolnie te bezplatne (tak przypuszczam)
4. Hmm.. tego nie jestem pewien. Na TAFE nie maja az takich wymagan znajomosci angielskiego (musisz sprawdzic z konkretnym TAFE' em)
Na studia maja duzo wieksze wymagania, ale jesli skonczysz TAFE w australii, to spelnisz warunek, ze ukonczylas nauke w szkole w ktorym jezykiem wykladowym byl angielski, co zwolni Cie z obowiazku zdawania IELTS zeby spelnic wymagania Uniwersytetu. Tak wiec, moze TAFE jest wlasnie sposobem na obejscie tego problemu :)
5. TAFE - taniocha (co nie znaczy ze zle ucza, wrecz przeciwnie. Na niektorych TAFEach naucza Cie wiecej niz czasem na uniwerku). Gdzie warto sie uczyc? To zalezy w jakim miescie sie osiedlicie. W Canberra polecam CIT - Canberra University of Technology (robia nursing - Certificate IV). Studia? W Canberra jest Royal Nursing College of Australia,w dzielnicy Deakin.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]