Image Map
Teraz jest N sie 25, 2019 6:48 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr kwi 28, 2004 10:28 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

Witam, znow zaczelam szukac nowej pracy (oj, oj, oj).... Skontaktowalam sie tylko z dwoma agencjami rekrutacyjnymi i .... mam w tym tygodniu 4 spotkania bezposrednio z zainteresowanymi firmami. Sama bylam tym zaskoczona. Wiem, ze moja pozycja jest juz inna - mam ok 1.5 roku dosw za australijskim rynku pracy, jednak polecam to kazdemu - agencja doataje niezla sumke za umieszczenie kandydata w jakiejs firmie, wiec zalezy im na tym prawie tak samo jak szukajacemu prace. Postaram sie zebrac linki do wazniejszych agencji w Melbourne wg branz i umiescic je na ogolnej stronie.

pozdrawiam, m

Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 08, 2004 6:31 am 
> "Witam, znow zaczelam szukac nowej pracy ..."

Tak, tez szukalem pracy przez agencje, tez bylem na kilka inteview etc etc

Ta droga ma dwa minusy (mowie o pracy typu IT, grafika komputerowa, itd, Sydney):

1. Malo zarabiasz, poniewaz agent musi na Tobie zarobic i to sporo

2. krotko rpacujesz, poniewaz klient agenta musi zalacic Tobie + stawek agenta, to sa zazwyczaj duze pieniadze i z tego wzgledu takie prace sa krotkookresowe. Firma idzie do agenta wtedy gry potrzebuje kogos na zaraz i pilnie. Mam znajomego, agent sciaga od klienta prawie 50 dolcow, z zcego moj znajomy dostaje 15, reszta to prowizaj agenta.

3. Jesli firma ma zaplacici sporo sumke dla agenta za znalezienie kandydata to lepiej zrobi to sama. Mnie to kosztuje i wystarczy dac ogloszenie w gazenie lub na www.

Pozdrawiam,

K.Polak

PostNapisane: So lip 10, 2004 2:47 am 

Witaj,
Pomysliles dwa pojecia. Agencja rekrutacyjna zajmuje sie posrednictwem miedzy pracodawca a kantydatem, nie jest to agencja pracy tymczasowej, tzw "temp". Mnie jako kandydata nie kosztuje to nic- koszty pokrywa pracodawca. Agencja taka ma kilkudziesieciu klientow - zazwyczaj sa to duze firmy, ktorych stac na tego typu outsourcing, czyli powierzanie przeprowadzenia procesu rekrutacyjnego innej firmie. Firma zleca agencji wyszukanie kandydata na konkretne stanowisko, okreslajac starannie jego profil - tzn osobowosc, wyksztalcenie, dosw zawodowe, konkretne umiejetnosci itd. Agencja zajmuje sie calym procesem rekrutacji- od napisania i publikacji konkretnego ogloszenia, po cykl interview. Do firmy wysyla po "przesiewie" tylko 3-5 kandydatow i ostateczna decyzje zatrudnienia podejmuje juz pracodawca. Pracodawca placi agencji za wykonanie tej uslugi oplate zalezaca od wynegocjowanej pensji - wiec agencji zalezy jak na jaknajwyszym wynagrozeniu podeslanego przez siebie kandydata! Jest to pierwsza "transza" - po podpisaniu umowy na czas probny (3 lub 6 miesiecy). Jesli nowy pracownik spodoba sie pracodawcy- i zostanie z nim podpisana umowa na stale, firma przelewa agencji druga transze.
Ty opisales agencje zajmujace sie wyszukiwaniem pracy tymczasowej- tak naprawde pracuje sie wtedy nie dla konkretnego pracodawcy ale dla agencji, wiec trzeba sie dzielic zarobkami.
pozodzenia, m

Tytuł:
PostNapisane: So lip 10, 2004 10:19 am 

[quote="K.Polak"]> "Witam, znow zaczelam szukac nowej pracy ..."

Tak, tez szukalem pracy przez agencje, tez bylem na kilka inteview etc etc

Ta droga ma dwa minusy (mowie o pracy typu IT, grafika komputerowa, itd, Sydney):

1. Malo zarabiasz, poniewaz agent musi na Tobie zarobic i to sporo

2. krotko rpacujesz, poniewaz klient agenta musi zalacic Tobie + stawek agenta, to sa zazwyczaj duze pieniadze i z tego wzgledu takie prace sa krotkookresowe. Firma idzie do agenta wtedy gry potrzebuje kogos na zaraz i pilnie. Mam znajomego, agent sciaga od klienta prawie 50 dolcow, z zcego moj znajomy dostaje 15, reszta to prowizaj agenta.

3. Jesli firma ma zaplacici sporo sumke dla agenta za znalezienie kandydata to lepiej zrobi to sama. Mnie to kosztuje i wystarczy dac ogloszenie w gazenie lub na www.

W Brisbane za znalezienie pracownika Agencja Posrednictwa Pracy pobiera 15% rocznej pensji oferowanej na stanowisku.
Na calym swiecie kwestia sposobu zatrudnienia pracownika wylacznie zalezy od osoby ktora go szuka i prestizu firmy.
Warto jest szukac pracy przez agencje bo:
1. Agencja kompletuje shortlist i wysyla do firmy tylko kolo 1-3 kandydatow
2. Przygotuje do rozmowy i opowie o oczekiwaniach wobec kandydata
3. Nie wysle Cie na rozmowe jesli bedzie wiedziec ze jestes za slaby lub nie masz szans
4. Skoro firma jest gotowa zaplacic dodatkowe pieniadze za znalezienie pracownika to bedzie go szanowac.

Co do pracy czasowej to nie slyszalam o az takiej dysproporcji w tym co dostaje pracujacy a tym co zarabia agencja. W Australii zatrudnianie ludzi na kontrakty jest czyms bardzo popularnym i czesto kontrakty podpisuje sie nawet na pol roku czy rok.
Jak sama nazwa wskazuje Temporary Service jest swego rodzajem kolem ratunkowym dla firmy i dlatego sa tez to okresy krotkie.
Znam kolo 4 osob pracujacych wylacznie jako temp juz od jakis 8-10 lat i bardzo sobie chwala ten rodzaj pracy. Co wiecej, czesto moga zarobic wiecej niz pracownik na etacie. Firmy tez nie stronia od temp service bo dostaja fakture i nie biora pracownika na etat.
Moje wrazenia sa wiec zupelnie inne.

Co do sektora IT to w tej chwili jest totalna zapasc. W Brisbane mlodzi studenci zglaszaja sie jako wolontariusze, aby ktos ich przyjal do IT na praktyke. W Melbourne firmy ograniczaja zaloge..

nie jest ciekawie w sektorze IT...

Tytuł:
PostNapisane: N lip 11, 2004 11:53 am 

Witam
Prawde mowiac nie czytalem wszystkich postow (to lenistwo) ale powiem wam jak sie rozwiazuje takie problemy (w italii jest tak samo).
Bardzo prosto:
jesli juz sie spodobaliscie komus i przyjeli was do tymczasowej pracy
to dogadajcie sie z pracodawca zeby was zwolnil i dal znac otym agencji ( w ten sposob nic nie musi im wiecej placic) a potem niech was znowu zatrudni juz bez posrednictwa przeciez to nie jest zabronione.
That's all.
Pracodawcy najczesciej szukaja w ten sposob kontaktow z ludzmi ktorych potem przyjmuja na stale jednak poprzez agencje sastrzegaja sobie kontrakt czasowy(bo wiadomo ze nie beda placic agencji za pracownika przez nastepne 10 lat).
Ciao ciao

Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 12, 2004 1:20 am 
Wszytsko swietnie, fajnie co piszecie powyzej, ale to jest tylko teoria. Praktyka wyglada inaczej. Wiem to z doswiadczenie swojego, jak rowniez z doswiadczenia znajomych i nie sa to ludzie "zieloni". Pracodawcy u ktorych pracowali przez agencje, bardzo ich chwala jako specjalistow itd i maja wystarczajaco doswiadczenia na rynku australijskim (Sydney). I kazdy z nich twierdzi, ze agencja to jest ostatecznosc, jak juz nie masz naprawde pracy i potrzebujesz jakiejkolwiek, nawet jesli oznacza to prace za grosze wtedy idziesz do agencji. Ja sie z tym calkowicie zgadzam.

Pozdrawiam,

K.Polak

Tytuł: do K.Polaka
PostNapisane: Pn lip 12, 2004 8:07 am 

Ja pisalam o "recruitment agencies" a Ty piszesz o agencjach pracy tymczasowej. To jest wlasnie ta subtelna roznica.

PostNapisane: Pn sie 23, 2004 2:36 pm 

Hej, ciag dalszy historii:
... poniewaz agencje bardzo chca zarobic, staja na glowie aby miec odpowiedni "przemial". Wypatruja wiec wolne miejsca na rynku pracy i na sile (doslownie) wpychaja na nie swoich kandydatow.
Od miesiaca pracuje w bardzo fajnej firmie- prace ta dostalam bez wyslania ani jednego CV (chcialam zrobic sobie kilkumiesieczna przerwe w pracy i .... nie udalo sie!). Agencja rekrutacyjna znalazla mi prace, ktorej nie moglam powiedziec nie.......
Co prawda mam dla nich juz inna wartosc, bo mam ponad 1.5 roczne dosw na rynku australiskim, ale nie neguje to faktu, ze te firmy sa baaaardzo uzyteczne. Dodam, ze moj zawod nie jest zawodem poszukiwanym!
Polecam serdecznie kontakt z firmami rekrutacyjnymi w procesie poszukiwania pracy.
m

Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 24, 2004 2:18 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Gdzie można znależć adresy wspomnianych agencji? Będę wdzięczny za informację.

Pozdrawiam,
Piotr

PostNapisane: Śr lis 24, 2004 11:45 pm 

Ja do tych agencji trafialam glownie przez strone www.seek.com.au - najczesciej umieszczane tam ogloszenia sa publikowane wlasnie przez agencje rekrutacyjne. Wtedy albo aplikujesz na konkterne stanowisko, albo kontaktujesz sie bezposrednio z agencja przesylajac swoje cv i list w ktorym okreslasz rodzaj pracy, jaki Cie interesuje.

Innym zrodlem jest oczywiscie wyszukiwarka internetowa, np www.google.com.au. Po wpisaniu "recruitment agencies" i kliknieciu na opcje "pages from Australia"... mamy 217 000 wynikow.

Kolejne zrodlo to oczywiscie www.yellowpages.com.au, czyli tzw zolte ksiazki telefoniczne. Po wpisaniu tego samego hasla "recruitment agencies" i ograniczeniu sie do konkretnego stanu- dostaniesz dluga liste agencji. Dla przykladu- w Wiktorii jest ich.... 1601....
Na Yellowpages mozesz skoncentrowac sie na konkretnej branzy - np wylacznie na agencjach zajmujacych sie ksiegowymi itp.

Powodzenia, m

Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 25, 2004 11:21 am 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Jak wygląda możliwość znalezienia pracy w Australii "na odległość" tzn. z Polski? Czy to wogóle ma sens?

Pozdrawiam,
Piotr

Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 25, 2004 2:29 pm 

Edit: Usuniete przez autora. Wszelkie uwagi kierowac do trolla "Krowa z karabinem" lub Administracji.

Ostatnio edytowano Śr kwi 19, 2006 11:43 am przez Krystian Polak, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 26, 2004 3:16 am 

Cytuj:
--> Amalik

>jesli juz sie spodobaliscie komus i przyjeli was do tymczasowej pracy
>to dogadajcie sie z pracodawca zeby was zwolnil i dal znac otym agencji
> ( w ten sposob nic nie musi im wiecej placic) a potem niech was znowu
>zatrudni juz bez posrednictwa przeciez to nie jest zabronione.

Powodzenia! Jak ktos sie chce wpakowac w powazne klopoty to radze zrobic tak, jak piszesz ;/
I radze rowniez poczytac sobie prawo pracy.

Krystian ma calkowita racje.
Wiem, ze niektorzy ludzie probuja cos takiego wykrecic, ale pozniej maja WIELKIE problemy ze znalezieniem jakiejkolwiek pracy przez jakakolwiek agencje.

Tytuł:
PostNapisane: So lis 27, 2004 10:44 pm 

K.Polak napisał(a):
Wszytsko swietnie, fajnie co piszecie powyzej, ale to jest tylko teoria. Praktyka wyglada inaczej. Wiem to z doswiadczenie swojego, jak rowniez z doswiadczenia znajomych i nie sa to ludzie "zieloni". Pracodawcy u ktorych pracowali przez agencje, bardzo ich chwala jako specjalistow itd i maja wystarczajaco doswiadczenia na rynku australijskim (Sydney). I kazdy z nich twierdzi, ze agencja to jest ostatecznosc, jak juz nie masz naprawde pracy i potrzebujesz jakiejkolwiek, nawet jesli oznacza to prace za grosze wtedy idziesz do agencji. Ja sie z tym calkowicie zgadzam.

Pozdrawiam,

K.Polak

Niestety nie zgadzam sie z tym. W obecnych czasach pojecie "praca na stale" w jednym miejscu prawie nie istnieje. To nie sa lata 60-te gdzie przy tej samej tokarce stales przez 30 lat a pozniej na pension.
Wiekszosc zatrudnienia teraz to kontrakty roznej dlugosci - od paru miesiecy po czas niepokreslony.

Wiekszosci employers po prostu nie stac na utrzymywanie olbrzymiego Personnel Department i po prostu tak jak napisala magda wynajmuja agencje aby im znalazly pracownikow. Powodem wszystkiego jest redukcja kosztow i oczekiwany wzrost produktywnosci

Agencje jak juz to bylo opisane wczesniej specjalizuja sie w danych zawodach np w Melbourne - Pinnacle , Hotelstaff, VIP specjalizuja sie w hospitality i zajumuja sie wyszukiwaniem ludzi na kontrakty jak i ludzi na casual positions.

Stawka dla casual jest wyzsza , dlatego ze musi zawierac swiadczenia ktore taki pracownik nie dostaje - holidays , sick leave itp

To nad czym boleje Krystian Polak, to praca jako casual. Utrzymywanie bazy danych pracownikow casual jest tylko jedna z wielu rzeczy ktore agencje robia. Pozycje tego typu sa niezbedne w hospitality np , a obecnie tez w IT. Mowienie ze wszystkie agencje sa be bo komus sie tam cos nie udaje jest naiwne. Z doswiadczenia wokol mnie - jesli jestes w czyms dobry agencja postara Ci sie znalezc cos stalego jesli tego chcesz. Wiele ludzi po prostu woli agencje i prace jako casual ze wzgledu na to ze sami moga decydowac kiedy chca pracowac.

Tytuł:
PostNapisane: N lis 28, 2004 3:13 am 

Edit: Usuniete przez autora. Wszelkie uwagi kierowac do trolla "Krowa z karabinem" lub Administracji.

Ostatnio edytowano Śr kwi 19, 2006 11:44 am przez Krystian Polak, łącznie edytowano 1 raz

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]