Image Map
Teraz jest N sie 25, 2019 6:51 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: agencje
PostNapisane: N lis 28, 2004 9:49 pm 
RED KANGAROO - staly bywalec

Krystianie,

Moj maz od prawie 9lat, od kiedy przeniosl sie z Canberry do Brisbane pracuje jako contractor. W zwiazku z tym komentarz:

- nie MUSISZ miec stalej pracy zeby kupic dom. oczywiscie nie mowimy tu o Sydney gdzie na kupno domu wielu ludzi stac nigdy nie bedzie :-))

- w ciagu tych lat niewiele czasu dane bylo Markowi byc w domu bo akurat nie bylo pracy;

- jesli jestes contractor to dobrze jest sie zarejestrowac w kilku agencjach a nie siedziec jak ciele i czekac na telefon od jednej;

- pracujac jako contractor, czy jako temp jak kto woli nie mozesz zostawic klientowi swojego numeru telefonu czy namiarow bo inaczej nie dostaniesz juz zlecenia wiecej (w wiekszosci agencji podpisujesz punkt w umowie);

- myslisz stereotypami polskimi. praca jako contractor ma bardzo wiele zalet i nie oznacza ze ktos nie potrafi znalezc pracy i dlatego jest contractor.

- w wiekszosci tempy zarabiaja nawet wiecej. na przyklad temp do office zarabia od okolo 17$ na godzine wzwyz. w tej chwili sa nawet oferty na rynku na office administratora za 30-33k$. bycie tempem bez zobowiazan oplaca sie wiec lepiej. ($ z brisbane);

Nie zgadzam sie zupelnie ze praca jest lepsza znaleziona bezposrednio. dlaczego?
-bo jak firme stac na 15% rocznej Twojej placy to stac ja tez na pracownika;
- bo dostajesz to co Ci obiecano i wiesz dokladnie co bedziesz robil;
- bo agencja przygotuje Cie do rozmowy z firma i poda Ci wiecej informacji;
- bo agencja powie Ci dokladnie o jakie pieniadze chodzi i nie bedzie sie starala zeby je obnizyc.

Tak jest na calym swiecie i to sie poki co sprawdza. Mozesz znalezc dobra prace bezposrednio. ale mozesz znalezc tez firme prywatna ktora naobiecuje Ci gruszek a potem rzeczywistosc bedzie wygladac jak u typowego prywaciarza...

pozdrawiam
kasia

Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 29, 2004 12:03 am 

Edit: Usuniete przez autora. Wszelkie uwagi kierowac do trolla "Krowa z karabinem" lub Administracji.

Ostatnio edytowano Śr kwi 19, 2006 11:44 am przez Krystian Polak, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł: dwa tematy
PostNapisane: Pn lis 29, 2004 12:04 am 

Musze sie wtracic, bo mieszacie tu kompletnie dwa zupelnie rozne tematy i jest to dyskusja w stylu jedni o gruszce a drudzy o pietruszce....
W moich postach i w temacie glownym mowilam o AGENCJACH REKRUTACYJNYCH zajmujacych sie wyszukiwaniem pracy na stale lub na kilkumiesieczne kontrakty a nie pracy na zlecienie czyli tzw TEMPORARY EMPLOYEMENT.
Roznica jest, wydawaloby sie podstawowa i oczywista, ale widocznie nie kazdy ja dostrzega!

1) Agencje rekrutacyjne- wspolpracuja z wieloma firmami i sledza dokladnie rynek pracy. Trafiajac do nich, mozesz liczyc na pomoc w poprawieniu Twojego CV, otrzymanie waznych wskazowek na temat poszukiwania pracy. Agent szuka dla Ciebie ofert pracy (stalej zazwyczaj) i przygotowuje Cie do rozmow. Ja otrzymywalam dokladne informacje nie tylko o firmie, wymaganiach na danym stanowisku ale nawet o typie osoby przeprowadzajacej rozmowe kwalifikacyjna. Przed rozmowa wiedzialam juz mniej wiecej jakie pytania beda mi zadane, czego oni oczekuja i po prostu- jak sie zachowac aby sie spodobac. Jesli dana firma zaoferuje Ci prace, agencja pobiera jednorazowa oplate, jest to pewien procent Twojego wynagrodzenia rocznego, a nie oplate ciagla w postaci procentu Twojego godzinnego wynagrodzenia!

2) Agencje Zatrudnienia Tymczasowego.
.
Krystian: "II. Praca przez agencje vs zatrunieie bezposrednio w firmie (niezaleznie od rodzaju i czasu zatrudnienia)
Zawsze, zawsze jest lepiej zatrudnic sie bezposrednio w firmie. Dlaczego?Przyczyna jest bardzo prosta: firma ma przeznaczony na danego pracownika pewien buzdzet. Jesli pracownik przychodzi do firmy przez agenta to czesc tego budzetu idzie na jego honorarium. I tyle, zarabiasz efektywnie mniej. "

To o czym piszesz Krystianie, dotyczy tylko pracy jako tzw TEMP, nie pracujesz wtedy wylacznie dla konkretnej firmy, ale tak naprawde pracujesz i dla firmy i dla agencji zatrudnienia tymczasowego. Nie mialam z tego rodzaju agencjami dosw wiec nie mam pojecia jak one dzialaja. Mam znajoma, ktora jest sekretarka, albo tzw Personal Assistant i o na od kilku lat preferuje tego rodzaju zatrudnienie. Jest zarejestrowana w dwoch takich agencjach i zmienia firmy dla ktorych pracyje mniej wiecej co 3 miesiace. Jej to odpowiada.

Jesli piszecie o za lub przeciw- sprecyzujcie o jakiego typu agencje Wam chodzi.

pozdrawiam, m

Tytuł: Re: dwa tematy
PostNapisane: Pn lis 29, 2004 12:40 pm 

Jesli piszecie o za lub przeciw- sprecyzujcie o jakiego typu agencje Wam chodzi.

Magdo, Te agencje o ktorych piszesz to jedna i ta sama.
Ja na przyklad jestem zarejstrowana w trzech i dalam wytyczne i na stala i na casual w miedzyczasie.
Po prostu inne osoby maja kontrakty a inne stale oferty. Temping moze byc na short assignment i na long assignment. wszystko zalezy jaki byl powod zatrudnienia kogos. Ja ostatnio odrzucilam kontrakt na 7 miesiecy.

A Krystianowi i tak one sie nie podobaja niezaleznie od tego co robia i jakiej by nie mieli oferty. jego wybor.
ja je lubie i wole szukac pracy przez agencje bo wtedy wiem ze nie firma lipa.

pozdrawiam
kasia

PS jesli chodzi o same agencje to warto isc zawsze do tych wiekszych, ale trzeba sie wtedy tez spodziewac bardziej wnikliwego sprawdzania. Ale potem serwis jest tez inny.

PostNapisane: Pn lis 29, 2004 3:33 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Już raz zadałem poniższe pytanie ale nikt nie podjął tematu. Będę wdzięczny za radę. Jak wygląda możliwość znalezienia pracy w Australii "na odległość" tzn. z Polski? Czy to wogóle ma sens?

Pozdrawiam,
Piotr

Tytuł: .
PostNapisane: Pn lis 29, 2004 10:34 pm 

"Magdo, Te agencje o ktorych piszesz to jedna i ta sama."

OK, wiec piszcie o jakie uslugi chodzi. Ja nie spotkalam sie z ofertami "tempingu"- caly czas pisze o agencjach poszukujacych pracownikow na stale umowy.
Krystian pisze o "tempingu", czyli podnajmowaniu pracownika na czas okreslony.
Sa to dwie rozne rzeczy, nawet jesli, jak to piszesz, prowadzone przez takie same agencje.

pozdrawiam, m

Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 29, 2004 11:41 pm 

Edit: Usuniete przez autora. Wszelkie uwagi kierowac do trolla "Krowa z karabinem" lub Administracji.

Ostatnio edytowano Śr kwi 19, 2006 11:44 am przez Krystian Polak, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł: do Piotra
PostNapisane: Wt lis 30, 2004 12:22 pm 

Piotrze, nie umiem Ci odpowiedziec. Wiem, ze np Spocit zamierza szukac pracy przed przyjazdem- skontaktuj sie z nim.
Wg mnie szanse sa male, ale warto sprobowac bo:

1) da Ci to obraz w jakim miescie jest najwiecej ogloszen na stanowiska Ciebie konkretnie interesujace

2) rozmowa z agencjami rekrutacyjnymi moze rozwiac Twoje watpliwosci i "ukierunkowac" Twoje poszukiwania

Co do oferty pracy- wg mnie mozesz na nia liczyc tylko jesli jestes wybitnym specjalista lub Twoj zawod jest zawodem bardzo poszukiwanym. Znam kilka osob, ktore przyjechaly tu bo ich firmy z Polski wyslaly ich do AUstralii na kontrakty (pracowali w miedzynarodowych korporacjach z oddzialami na calym swiecie). To zalatwia sie bez wiekszego problemu. Wszystko zalezy od tego, jaki zawod wykonujesz i gdzie obecnie pracujesz.

Tyle ode mnie. pozdrawiam, m

Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 30, 2004 12:54 pm 

Ostatnio edytowano Śr kwi 19, 2006 11:45 am przez Krystian Polak, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 30, 2004 1:06 pm 

Czy mozna miec do Spocita i Piotra prosbe, zeby sie swoimi ewentualnymi doswiadczeniami w poszukiwaniu pracy na odleglosc podzielili na forum? Mysle, ze pare osob bedzie tym zainteresowanych.

Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 01, 2004 12:41 am 

Chociaz sam nigdy pracy w ten sposob nie szukalem, na prosbe kilku osob rozejrzalem sie co mozna zrobic -tak wiem, mam wobec tych kilku osob pewne zaleglosci (szczegolnie jednej z nich) i musze pojsc w kilka miejsc jak znajde czas.

Mozliwosci sa takie:
1. Prywatna firma. Z tego co pamietam (musialbym znalezc link) to zeby oferta byla uznana firma musi zatrudniac co najmniej 10 osob. Dlatego ciezko jest 'zaltawic' oferte przez np. znajomego ktory ma 2-3 osobowa firme itp. Jesli jednak ma firme wieksza, to duzo latwiej to zrobic.
2.
http://www.liveinvictoria.vic.gov.au/CA ... nt+Stories

Jak widac nie tylko wybitnym specjalistom da sie zalatwic taka prace.
W linku podanym jest historia np. o nauczycielce japonskiego, ktorej zalatwili wize z japonii zeby uczyc japonskiego. Kto powiedzial, ze nie mozna np. zalatwic takiej wizy przez Polska Szkole?

3. Armia. Konkretne linki byly juz podane w innym watku, w kazdym razie jak ktos chce do Australijskiej armii, to oni sa bardziej chetni pomoc zalatwic wize niz wiekszosc innych organizacji.

4. Normalna droga - seek.com.au itp. - praktycznie niemozliwe.

Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 01, 2004 12:52 am 

poza tym rzad pomaga w migracji do regionalnej Australii- poza wielkimi miastami.
http://www.immi.gov.au/migration/regional/

na internecie mozna znalezc duzo wiecej informacji na ten temat

PostNapisane: Śr gru 01, 2004 11:45 am 

ST napisał(a):
Czy mozna miec do Spocita i Piotra prosbe, zeby sie swoimi ewentualnymi doswiadczeniami w poszukiwaniu pracy na odleglosc podzielili na forum? Mysle, ze pare osob bedzie tym zainteresowanych.

Mozemy mowic o 2 roznych sytuacjach:
1. Osoba nie posiadajaca wizy AU: szanse są tylko dla bardzo wąskich specjalizacji, takich że sam papierek wszystko o Tobie mówi oraz dla pracowników światowych korporacji, którzy jeśli są dobrzy to ich firma może zechcieć przenieść do Australii.
2. Osoba posiadająca wizę AU (resident). W tej sytuacji jestem obecnie. Tzn, wciaz w Polsce, ale wiza w paszporcie i lada chwila bede znal date przylotu. Najlepsze co może mnie spotkać, to że moje CV się komuś spodoba i będzie chciał mnie zaprosić na rozmowę do siebie. Nie jest to zupełnie wykluczone, ale szanse oceniam na niewielkie (aczkolwiek mialem pol roku temu taka sytuacje, ze bylbym zaproszony na interview, ale nie mialem jeszcze wizy...).
Szanse, ze znajde zatrudnienie jeszcze bedac w Polsce oceniam na jakis 1 promill. Ale tak jak pisała Magda takie poszukiwania dają dużo wiedzy o rynku pracy i pozwalają się ukierunkować - więc warto próbować.

Spocit

Tytuł: sponsor visa
PostNapisane: Śr gru 01, 2004 1:35 pm 

Mozliwosci sa takie:
1. Prywatna firma. Z tego co pamietam (musialbym znalezc link) to zeby oferta byla uznana firma musi zatrudniac co najmniej 10 osob. Dlatego ciezko jest 'zaltawic' oferte przez np. znajomego ktory ma 2-3 osobowa firme itp. Jesli jednak ma firme wieksza, to duzo latwiej to zrobic.

Chcialabym sie ustosunkowac do tej sponsor visa zalatwianej przez firme.
Znam osobiscie dwie osoby zatrudnione w mojej firmie przebywajacej na tej wizie.

Nie jest latwo namowic firme na taki sponsoring. i to nie tylko dlatego ze papierkow co nie miara sie sklada i roznych zaswiadczen o zyskach, podatkach itp, ale ze wzgledu tez na maly szczegol.
Otoz w przypadku gdy firma zwalnia pracownika, zobowiazuje sie do pokrycia mu kosztu przelotu do jego macierzystego kraju w ciagu 28dni.

Co do szukania pracy z polski, mysle ze marne szanse.
Na pewno tutaj w QLD niechetnie zapraszaja na interview bez doswiadczenia w au. Najlepiej jest przez kogos znajomego. wtedy latwiej.

Na pewno tez chca sie spotkac by zobaczyc jaki jest poziom znajomosci angielskiego. Ze wzgledu na azjatow ze slaba znajomoscia jezyka, lub niewyraznej wymowie, spotkanie tutaj to podstawa.

pozdrawiam
kasia

Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 02, 2004 12:58 am 

Cytuj:
1. Osoba nie posiadajaca wizy AU: szanse są tylko dla bardzo wąskich specjalizacji, takich że sam papierek wszystko o Tobie mówi oraz dla pracowników światowych korporacji, którzy jeśli są dobrzy to ich firma może zechcieć przenieść do Australii.

Jak pisalem wyzej, jest to trudne, ale nie niemozliwe jest kilka sposobow i sytuacji w ktorych mozna sie o cos takeigo starac (np. przyklad z nauczycielka Japonskiego albo z armia.)

Cytuj:
Chcialabym sie ustosunkowac do tej sponsor visa zalatwianej przez firme.
Znam osobiscie dwie osoby zatrudnione w mojej firmie przebywajacej na tej wizie.

Nie jest latwo namowic firme na taki sponsoring. i to nie tylko dlatego ze papierkow co nie miara sie sklada i roznych zaswiadczen o zyskach, podatkach itp, ale ze wzgledu tez na maly szczegol.
Otoz w przypadku gdy firma zwalnia pracownika, zobowiazuje sie do pokrycia mu kosztu przelotu do jego macierzystego kraju w ciagu 28dni.

Nie wiem czy myslimy o tej samej kategorii wizy.
Ta o ktorej ja pisze, to po prostu oferta z firmy ktora pozwala na uzyskanie dodatkowych punktow na skilled migration. W zwiazku z tym, jestes w kategorii skilled migration, i rozwiazanie umowy o prace z dana firma nie powoduje wykopania z australii - jestes tutaj jako 'permanent resident' na stale.

To o czym ty piszesz, to chyba jakas wiza ktorej jedynym celem jest po prostu pracowac dla danej firmy (znam polaka ktory ma cos takiego) i utrata takiej pracy powoduje powrot do swego kraju. Jest jednak wyjscie z tego, bodajze po 2 czy 3 latach takiej pracy nabywa sie prawa do starania sie o pobyt staly.

O roznych kategoriach skilled migration (jest ich dosyc spor) mozna poczytac tu:
http://www.immi.gov.au/migration/skilled/
Jak widac sa Distinguished Talent Visas,
ale jest tez Empoyer nomination Scheme,
Skilled - Independent Regional (polecam poczytac)
Skilled - designated area sponsored itd.

Skilled - independent to nie jest jedyna mozliwosc.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]