Image Map
Teraz jest Śr mar 20, 2019 12:27 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Windykacja
PostNapisane: Pt mar 13, 2009 10:45 am 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Szukam pomocy w windykacji nalezniości od osoby mieszkajacej na stałe w Australii. Ma obywatelstwo polskie i australijskie. Posiadam prawomocny wyrok sadu polskiego w sprawie cywilnej. ( nie sa to alimenty ). Szukam firmy windykacyjnej, która mogłaby mi pomóc.

Tytuł:
PostNapisane: So mar 14, 2009 5:19 pm 
RED KANGAROO - staly bywalec

Oficjalnie usiałabyś chyba sprawdzić czy Polska ma jakąś międzynarodową umowę podpisaną z Au o wzajemne ściganie dłużników, tak jak np Polska ma z niektórymi krajami Europy w zakresie długów administracyjnych.

Zbadaj również czy istnieje możliwość sprzedania tego długu jakiejś firmie w AU która zapłaci Ci z dyskontem ale sama się będzie dalej martwić co z nim zrobić. Być może jest taka możliwość.

Tytuł:
PostNapisane: So mar 14, 2009 11:00 pm 
RED KANGAROO - staly bywalec

http://www.prushka.com.au/

Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 16, 2009 11:02 am 
Ciekaw jestem co ci sie uda zdzialac, bo wedlug moich informacji musisz miec australijski wyrok. Pewnie mozna go uzyskac w miejscowym sadzie.

Tytuł: windykacja
PostNapisane: Pn mar 16, 2009 11:37 am 

Polska z AU nie ma podpisanej żadnej umowy dotyczącej egzekucji wyroków prawa cywilnego. To już sprawdziłam. Jedynie można ściągać alimenty. Robią to u nas sądy rodzinne.
Co do sprzedaży długu- może i bym z tego skorzystała, ale nie wiem jak znaleśćw AU taką firmę, która kupiłaby ode mnie ten dług :?
Może ktoś mógłby mi pomóc,jakieś adresy- chetnie skorzystam. :!:

Tytuł: Re: Windykacja
PostNapisane: Śr wrz 03, 2014 10:02 am 

Może jeśli zlecisz sprawę firmie windykacyjnej w Polsce a ona nie będzie mogła w Australii ścigać dłużnika to dogada się z miejscową firmą windykacyjną ... Warto spróbować, teraz prowadzą zakup pakietów wierzytelności, można tak naprawdę wiele załatwić za pomocą windykatorów. Mój eks zwiał do Niemczech i przestał płacić alimenty. Sama nie mogłam nic zrobić, a windykator odzyskał pieniądze.

http://ancora-finanse.eu/

PostNapisane: So gru 27, 2014 2:23 pm 

Wydaje mi się że jedyne co możesz zrobić to sprzedać dług jakiejś polskiej firmie windykacyjnej - to chyba będzie najtańsze i najpewniejsze rozwiązanie. Pamiętaj też że w przypadku braku egzekucji komorniczej długi w Polsce ulegają przedawnieniu, cywilnie chyba po 5 latach o ile się nie mylę więc lepiej się śpieszyć.

PostNapisane: Cz sie 10, 2017 10:58 am 

Możesz też skorzystać z pomocy firmy ICG-Group. Zajmują się oni windykacją nie tylko w kraju, ale również w wielu innych miejscach na świecie, więc bez problemu znajdziesz u nich pomoc. Warto skorzystać, bo działają szybko i skutecznie. Mi pomogli swego czasu odzyskać swoje pieniądze, więc polecam.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]