Image Map
Teraz jest Wt mar 26, 2019 3:14 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: N wrz 26, 2010 9:28 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Czy będąć na wizie turystycznej można otworzyc swój business w Australii a potem starać się o pobyt? Chciałbym razem z rodziną wyjechać do Australii i szukam różnych możliwości. Pracy na etat tez szukam. Cały czas jednak jestem "na swoim" i chcielibyśmy spróbować wystartować z business w Australii. Bardzo podoba nam się Perth i myslimy io tym mieście.

Prowzdzę terraz swój business w Polsce, ale nic nie stoi na przeszkodzie żebym nim zarządzał z Australii. Internet i perfekcyjne oprogramowanie potrafi działać cuda. Mam firme z branży IT i chciałbym się też tym zająć w Australii. Nie jest to handel, ale doradztwo i usługi.

Proszę o jakiesm sugestie i pomoc osoby obyte z tym tematem.

Pozdrawiam.
Marcin Kołtonowski
+48 511 178 445
martinkoltonowski@gmail.com

PostNapisane: Pn wrz 27, 2010 1:46 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

martinkoltonowski napisał(a):
Czy będąć na wizie turystycznej można otworzyc swój business w Australii a potem starać się o pobyt? Chciałbym razem z rodziną wyjechać do Australii i szukam różnych możliwości. Pracy na etat tez szukam. Cały czas jednak jestem "na swoim" i chcielibyśmy spróbować wystartować z business w Australii. Bardzo podoba nam się Perth i myslimy io tym mieście.

Nie jestem pewna czy mozesz otworzyc swoj business w Australii. Proponuje zapoznac sie ze strona www.business.gov.au. Tam znajdziesz wszystki informacje odnosnie zakladania i prowadzenia firmy w Oz.

Na wizie turystycznej nie wolno Ci pracowac. Tutaj jest to dosc rygorystycznie przestrzegane i nie sadze abyc mogl swiadczyc uslugi bedac tutaj turystycznie.
Bedac w IT nie oplaca sie pracowac przez firme jezeli Twoj dochod stanowiacy podstawe obliczania podatkow (tax income, czyli przychody minus rozne odliczenia) jest nizszy niz okolo 75 tys, bo placisz wtedy wiekszy podatek. Firmy placa podatek 30%, natomiast indywidualnie jest to skala stopniowa.
Mozesz starac sie o wize biznesowa, ale jest chyba tylko czasowa. Jezeli masz dyplom i doswiadczenie w pracy, to najlepiej, zebys sie staral o permanent residency PR, szczegolnie, ze masz rodzine. I czy zona moglaby tu pracowac?

Cytuj:
Mam firme z branży IT i chciałbym się też tym zająć w Australii. Nie jest to handel, ale doradztwo i usługi.

A co rozumiesz pod haslem "doradztwo i uslugi". Robiles jakies rozeznanie rynku, chocby internetowo?

Poszperaj na tym forum. Jest tu tutaj troche informacji na temat emigracji i pracy, takze dla ludzi z dziedzin IT.

Ewa

Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 27, 2010 10:38 am 

Ewa ja mysle ze pod pojeciem "firmy" martin nie mial na mysli company tylko sole trader. IT jest ciezkim rynkiem, konkurencja szalona i oczywiscie masz racje, nie zalozy zadnego biznesu "australijskiego" bedac na turystycznej, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie zeby w dalszym ciagu kontynuowal prace w ramach jego polskej firmy i zwiedzal Australie:))))))

Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 27, 2010 2:06 pm 

Jak zakladalem biznes w Australii, to zrobilem to w nocy, okolo godziny 22 przez internet i po 20 minutach dostalem numer ABN czyli moglem juz zaczac wystawiac rachunki, do tego doszly pewne licencje a wyrobienie tych zajelo duuuuuuuuzo dluzej niz 20 minut online. W trakcie zakladania firmy online musialem podac numer paszportu a potym ATO sprawdza w danych immigration numer wizy przypisany do tego paszportu i wydaje numer ABN czyli wynika, ze majac wize turystyczna raczej nie da sie obecnie prowadzic biznesow w Australii, kiedys sie dalo.

Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 27, 2010 2:19 pm 

Faktycznie, moze dzialac jakos sole trader. Wtedy podatki nadal bedzie placic jak individual. Ja tylko pisalam o firmach ogolnie, bo mam wrazenie, ze oprocz kontgynuacji buzinesu w Polsce autor mial na mysli zalozenie dzialalnosci takze w Australii. Czego jako turysty oczywiscie zrobic nie moze :-).

Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 27, 2010 11:39 pm 

Ale na wizie studenckiej mogę otworzyć swoja firmę? To w Polsce mi się kręci i mogę tym zarządzać z każdego miejsca na świecie.

Myślałem o swojej spółce lub na początek o sole trader. Rozumem, że jest to działalność gospodarcza jednoosobowa.

Jakie mniej więcej sa teraz koszty życia w Australii. Chciałbym wiedzieć czy z aktualnych dohodów jestem w stanie sam się utrzymać a potem szukac dodatkowej pracy.

Chciałbym eby syn poszedł do szkoły.

Jak realnie to wygląda z czasem na wizę. Ile trzeba czekać?

Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 28, 2010 12:28 am 

Martin poszperaj po forum, tutaj to do znudzenia bylo to walkowane

Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 28, 2010 10:38 pm 

Dzięki za podpowiedź. Czytałem, że wszystko się bardzo często zmienia dlatego postanowiłem zapytać.

Pozdrowienia.
Martin

PostNapisane: Pn wrz 04, 2017 9:58 am 

W Australii fajne jest to, że Państwo jest przyjazne dla obywatela chcącego założyć biznes

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]