Image Map
Teraz jest N sie 25, 2019 6:51 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn lis 22, 2004 3:17 pm 
RED KANGAROO - staly bywalec

Witam,

Mam nadzieje, ze juz za pare miesiecy dostane wize stalego pobytu i wyjade do Australii. Od obecnego pracodawcy, czyli brytyjskiej firmy, dla ktorej pisze programy, dostalem oferte dalszej wspolpracy. W Austalii mialbym zalozyc dzialalnosc i kontynuowac to, co robie teraz, czyli pisac programy na rynek brytyjski.

Dla mnie to szansa na to, zeby od poczatku pobytu w Australii zaczac zarabiac na siebie, dlatego tez powaznie ja rozwazam. Jest tu wiele za i przeciw, chcialbym wiec zadac tu pytanie, na ktore moze ktos bedzie mogl mi odpowiedziec.

Chodzi mi o to, jak sa traktowane osoby na samozatrudnieniu przy szukaniu innej pracy. Nie zdobede pracujac tak, jak opisalem powyzej, australijskich referencji. Czy to spowoduje, ze jesli po jakims czasie zaczne szukac nowej pracy, to bedzie to tak, jakbym startowal od zera? Czy jednak fakt prowadzenia swojej malej firmy sie jakos liczy?

Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 24, 2004 11:39 am 

Edit: Usuniete przez autora. Wszelkie uwagi kierowac do trolla "Krowa z karabinem" lub Administracji.

Ostatnio edytowano Śr kwi 19, 2006 11:46 am przez Krystian Polak, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Śr lis 24, 2004 1:04 pm 

Witam,

Moze nie pomoge Ci wiele ale powiem Ci co sie dzieje tu wokol. W QLD teoretycznie pracy nie znajdziesz bez referencji. Wyjsciem jakims jest stworzenie portfolio pewnych prac ktore robiles i przedlozenie listu referencyjnego od klienta.
uwazaj jednak. na rynku IT firmy zycza sobie dodatkowych punktow w umowie, np.: zakaz dodatkowych prac czyli wylacznosc. Sama pracuje w takiej firmie i w kontraktach programistow jest nawet zastrzezenie co do regionu pracy.

pozdrawiam
kasia

Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 24, 2004 4:03 pm 

Nie chodzi mi o prace na raz na etacie i na wlasna reke, tylko albo o to albo o to. Teraz tez mam taki kontrakt, ktory mnie zobowiazuje do dostarczania programow tylko do jednej firmy - to wlasciwie zaden dla mnie problem.

Dzieki w kazdym badz razie za rady. Zawsze dobrze sie czegokolwiek wiecej dowiedziec.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]