Image Map
Teraz jest N sie 25, 2019 6:51 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 13, 2004 3:09 am 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

Wielkie dzieki Andrzeju za twoj post. Slusznie zauwazyles, ze nie przygladalem sie dokladnie innym forumowiczom i nie sledzilem ich doswiadczen. Bedac na Australink odwiedzalem inne linki, a nie forum

Po zalogowaniu sie na forum po raz pierwszy, zamiast czytac wypowiedzi innnych na temat szukania mieszkania, partnerow itp. zdecydowalem sie napisac swoj wlasny post w oczekiwaniu, ze odpowiedza mi na niego osoby, ktore chca to zrobic.

rozumie, ze Joller jest aktywnym czlonkiem forum i wiele do niego wnosi. osobiscie poczulem sie przez niego krytykowany i dopiero w ostatnim poscie dowiedzialem sie tego czego chcialem sie dowiedziec.

Pozdrawiam serdecznie
Yarchi

Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 13, 2004 11:13 pm 
RED KANGAROO - staly bywalec

---> Jarchi

Twoj pierwszy post przedstawil twoja sytuacje i daje innym duzo do myslenia; przede wszystkim bez doswiadczenia Australijskiego ciezko bedzie ze znalezieniem pracy - niezaleznie w jakim zawodzie (to wynika tez z innych relacji), nalezy sie tez liczyc ze zdobywaniem doswiadczenia w ramach wolontariatu co juz jak piszesz zaczales czynic. Ale jak juz sie te doswiadczenie zdobedzie i pozna troche srodowisko to z praca nie powinno byc problemu :D . Wiec nie lam sie i ciagnij wozek do przodu, narzekaniem ze nie chce Cie nikt zatrudnic nic nie uzyskasz - a jak widze, porownujac inne doswiadczenia, jestes na dobrej drodze do sukcesu. Podejrzewam ze jestes tez na krzywej zniechecenia (przeczytaj co pisze Magda na swojej stronie - pierwsze kroki - depresja).

Pozdrawiam
Andrzej

Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 14, 2004 2:33 pm 

Andrzeju (tak ma na imie moj brat) Wcale nie jestem zniechecony, bo tu i tam dowiaduje sie z roznych zrodel , ze szukanie pracy to czasami setki wyslanych CV i dziesiatki interview. Dzis rowniez rozmawialem z moja znajoma Australijka, ktora jest nauczycielka od 35 lat i dala mi kilka praktycznych porad.

Uwaza, ze przede wszystkim powinienem udac sie do szkoly i zlozyc podanie osobiscie. Mowi, ze nauczyciele maja we krwi ocenianie innych biorac pod uwage pierwsze wrazenie. Wg niej mam spore szanse.

Ciagle tez moi znajomi Australijczycy, z ktorymi mieszkam, przekonuja mi, ze wysylanie CV przez internet na nie wiele sie przydaje, bo w tym kraju wazny jest bezposredni kontakt z pracodawca, tj na poczatek rozmowa przez telefon jako pierwszy kontakt i zainteresowanie dana praca. Jeden z moich znajomych byl menegerem biblioteki w Sydney i do rozmowy o prace zapraszal jedynie osoby, ktore dzwonily do niego pytajac o szczegoly. O innych kandydatach, ktorzy wysylali maila i nigdy nie dzwonili i nie wykazywali zainteresowania nawet nie chcial slyszec.

mam nadzieje, ze beda to wskazowki dla tych, ktorzy sa w trakcie poszukiwania pracy.

Dzieki Andrzeju za twoje budujace i bardzo rzeczowe posty

Pozdrawiam

Yarchi

Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 14, 2004 2:56 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

Yarchi!!! Nic sie nie martw. Ciezko jest tylko z pierwsza praca. Najwazniejsze to sie nie poddawac. Na pewno cos znajdziesz.
Dwie sprawy:
1. Teraz zaczyna sie okres wakacyjny wiec bardziej realne szanse bedziesz mial pod koniec stycznia.
2. Ewentualna prace wybieraj z rozwaga, bo tutaj jak wpadniesz do jakiejs szufladki, to juz z niej nie wyjdziesz. Czyli lepiej wpasc do wlasciwej.

Pozdrowienia
Rys

PostNapisane: Wt gru 14, 2004 5:25 pm 

Podam pewien przyklad. Jak przyjechalam do Oz to chodzilam do szkoly jezykowej, w ktorej uczyla mnie min. Polka. Dziwne jest to, ze dopiero od niedawna byla w Oz a w dodatku na wizie studenckiej meza, z ograniczeniem 20h tygodniwo. I co udalo jej sie dostac robote jako nauczyciel j. angielskiego! Musze przyznac, ze byla bardzo dobra w tym co robila!!!
A moj wlasny przypadek... tez jestem na wizie studenckiej meza.... poczatkowo 5 miesiecy bezplatnej praktyki w biurze.... potem energiczne szukanie pracy przez 3,5 miesiaca... oplacalo sie bo znalazlam prace biurowa... proste stanowisko, ale od czego trzeba zaczac, aby piac sie w gore.
Mysle, ze i Tobie tez sie uda!

Tytuł: ..
PostNapisane: Wt gru 14, 2004 10:32 pm 

Yarchi, to prawda co napisales. Nie ma zlotej reguly ale trzeba probowac wszystkiego. Ja np znalazlam prace przez agencje rekrutacyjna, ktos inny wysylajac CV bezposrednio do firmy a np Ola_ drukujac 100+ CV i zostawiajac je osobiscie w firmach, ktore uwazala za godne uwagi.....
Mam nadzieje, ze jak znajdziesz swoja podzielisz sie uwagami na forum.
Powodzenia!
m

Tytuł: Re: ..
PostNapisane: Śr gru 15, 2004 2:29 am 

"magda" np Ola_ drukujac 100+ CV i zostawiajac je osobiscie w firmach, ktore uwazala za godne uwagi.....

Jako dowcip moge dodac, iz tylko w jednym biurowcu w Melbourne ochroniarz nie chcial mnie dopuscic do wind- jako ze roznoszenie "propagandy" jest zabronione. Przedarlam sie prawie sila i ....... wlasnie tam dostalam prace. Teraz codziennie rano z :D mowie "How are you, mate" do owego ochroniarza.

Szukanie pracy dajacej Ci satysfakcje (jak to wielokrotnie podkreslala Magda) wymaga taktyki prawie wojennej :twisted: .

Powodzenia
Ola_

Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 15, 2004 3:26 pm 

Dzieki Rys, Kinki, Magdo i Olu, jestescie dla mnie przykladem. To naprawde buduje, kiedy slyszy sie tu i tam, ze mozna osiagnac to czego sie chce. Wielkie dzieki za wasze odpowiedzi.

Yarchi

PostNapisane: Wt sty 18, 2005 5:25 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

Hej !

Wspomniales, ze studiujesz na uniwersytecie. Kazdy zas uniwersytet ma swoje biuro studenckie, ktore zajmuje sie pomoca studentom. Zwykle sa tam takze oferty pracy - i to zarowno na kampusie jak i poza nim.

To wlasnie do takiego biura powinienes skierowac swoje kroki.

PAMIETAJ ! JESLI CIE JEDNA OSOBA SPLAWI IDZ DO DRUGIEJ ! Albo przyjdz nastepnego dnia i nastepnego i nastepnego i ..... cos na pewno znajdziesz.

Ta pierwsza osoba moze po prostu nie wiedziec lub nie orientowac sie co do praktyk. W wiekszosci w takich biurach sa podobni studenci do Ciebie, ale to wlasnie do nich trafiaja oferty od roznych firm.

Spytaj sie tez o praktyki profesorow z ktorymi masz zajecia. Oni Cie z pewnosci wykorzystaja do pracy za darmo, ale .... czasami warto za niskie wynagrodzenie przez krotki okres popracowac.

Przed chwila sprawdzilem strone UWS i znalazlem tam, ze tak jak przypuszczalem oni rowniez maja praktyki dla swoich studentow. Sprobuj sie na nie dostac ( Graduand Internship) albo zostac wlaczony w program jakichs badan tj. "Research Internship project".

Jak pojdziesz do International Student Addvisor lub Office ( jakkolwiek to sie tam nazywa) moze powiedza Ci o wiekszej ilosci praktyk jakie maja w swojej bazie danych.

Dzieki tym praktykom zdobedziesz kontakty, wieksza wiedze oraz referencje.

Szukaj tez na internecie na takich stronach jak www.gumtree.com oraz www.craigslist.org

No i oczywiscie zanim zaczniesz szukac pracy na powaznie napisz sobie dobre CV i popros w biurze studenckim, aby Ci je skorygowali zanim je gdziekolwiek poslesz.

Calkiem niezle przyklady anglojezycznych zyciorysow znajdziesz na stronie www.pso-usa.org w dziale "Praca w USA" w katalogu "Poradnik Resume" w przykladach tj. w punkcie 10-tym. W Twoim przypadku przypatrz sie zwlaszcza na przykladom dla politologa i socjologa.

Good luck !

(Tez Krakowiak)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]