Image Map
Teraz jest N sie 25, 2019 6:52 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz gru 09, 2004 11:03 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

Ciekaw jestem jakie sa doswiadczenia ludzi odnosnie rozpoznania zawodu.
Chodzi mi zwlaszcza o studentow studiujacych tutaj i planujacych zostac na stale.
Wydaje mi sie ze kazdy kto przez to przechodzil ma sporo wiedzy przydatnej dla innych.

PostNapisane: N gru 12, 2004 9:52 am 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

Krowa z karabinem napisał(a):
Ciekaw jestem jakie sa doswiadczenia ludzi odnosnie rozpoznania zawodu.
Chodzi mi zwlaszcza o studentow studiujacych tutaj i planujacych zostac na stale.
Wydaje mi sie ze kazdy kto przez to przechodzil ma sporo wiedzy przydatnej dla innych.

Hmm. Czy chodzi Ci o rozpoznanie zawodu uzyskanego tutaj, w Australii czy uznanie tytulu/kwalifikacji polskich? Jezeli o to pierwsze to w jakim kontekscie , bo sie troche zgubilam.... :oops: :D

Tytuł:
PostNapisane: N gru 12, 2004 10:23 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

i kto tu pisze niesprecyzowane pytania?
:lol: just kidding

PostNapisane: Pt gru 17, 2004 1:32 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

Witam,
Czy oprocz swiadectwa szkolnego nalezy wyslac jakies inne dodatkowe dokumenty swadczace o minionej lub obecnej pracy?Czy musza to byc oryginaly czy kopie?Czy przy uznawaniu kwalifikacji brane jest pod uwage
ilosc przepracowanych lat w zawodzie?
Zbigniew

Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 17, 2004 4:34 pm 

Mnie tez ciekawi ten temat i mysle, ze Krowa z karabinem dobrze sprecyzowala pytanie.
Czy jest ktos na tym forum, ktory po spedzeniu roku (lub obecnie dwoch) w australijskiej szkole, staral sie o staly pobyt w Oz? Jakie sa szanse studentow, aby dostac rezydenta? A moze jest to porywanie na wiatr.
Chcialabym wiedziec, jak to wyglada, bo za rok wraz z mezem chcielibysmy sie starac tu o stalu pobyt.

PostNapisane: Pt gru 17, 2004 5:41 pm 

zbigniew napisał(a):
Witam,
Czy oprocz swiadectwa szkolnego nalezy wyslac jakies inne dodatkowe dokumenty swadczace o minionej lub obecnej pracy?Czy musza to byc oryginaly czy kopie?Czy przy uznawaniu kwalifikacji brane jest pod uwage
Zbigniew

Witam,

Jest wiele instytucji, stowarzyszen zawodowych uprawnionych do uznania kwalifikacji. Kazda z tych instytucji ma wlasne wytyczne. Kiedy staralem sie o uznanie swoich kwalifikacji (ksiegowy) robily to dwa rozne stowarzyszenia i oba mialy inne wymagania. Polecam do poczytania http://zycie.australink.pl. Tam masz kilka linkow (m. in moj opis) jak wyglada proces uznawania kwalifikacji. W skrocie odpowiadajac, to przewaznie samo swiadectwo nie wystarcza. Dodatkowo trzeba przygotowac odpis indeksu(lub innego dokumentu mowiacego ile godzin jakiego przedmiotu sie uczyles i na jaki stopien go zaliczyles) i sylabus w ktorym sa wymienione zakresy wiedzy jakie byly nauczane na kazdym z zaliczonych przedmiotow. Generalnie wysyla sie xerokopie dokumentow i tlumaczenia. Dobrym rozwiazaniem jest poproszenie tlumacza o podpiecie xerokopii polskiego tekstu pod tlumaczony dokument i zamieszczenie notki, ze polski text stanowi kopie z orginalu z ktorego odbywalo sie tlumaczenie i stanowi integralna czesc dokumentu. Pozwala Ci to zaoszczedzic o polowe pieniadze wydane za "potwierdzenie za zgode".
To sa moje spostrzezenia na bazie wlasnych doswiadczen i opowiadan innych. W sprawie konkretnego zawodu trzeba doczytac na stronie instytucji uprawnionej do weryfikowania Twojech fachu.

pozdrawiam

PostNapisane: So gru 18, 2004 6:31 am 

zbigniew napisał(a):
Witam,
Zbigniew

Odpowiedzi na swoje pytania znajdziesz pod tym linkiem
http://www.workplace.gov.au/Workplace/W ... 29,00.html

Pod Frequently Asked Questions znajdziesz wiekszosc odpowiedzi. Nie wysylasz oryginalnych dokumentow tylko potwierdzone kopie

Kopie aplikacji znajdziesz pod
http://www.workplace.gov.au/WP/Content/ ... 20Pack.pdf

Powinienes wyslac wszystkie dokumenty o minionej i obecnej pracy. Im wiecej papierow tym lepiej - musza byc jednak zwiazane z twoja praca.
Ilosc lat w zawodzie = experience, jest jadna z najwazniejszych rzeczy wiec staraj sie ja miec udokumentowana. Doswiadczenie i umiejetnosci sa wazniejsze niz skonczone szkoly wiec np doswiadczenie (udokumentowane ) w zawodzie moze wystarczyc w niektorych zawodach.

Tytuł:
PostNapisane: So gru 18, 2004 6:41 am 

Aleksandra Kozłowska napisał(a):
i kto tu pisze niesprecyzowane pytania?
:lol: just kidding

Droga niumko
Celem mojego postu bylo zachecenie ludzi do podzielenia sie swoimi doswiadczeniami - napisalem aby zachecic innych aby pomagali innym , taki ze mnie altruista :) Mnie samego to nie dotyczy bo zyje tu od trochu lat.

Rozpoznanie zawodu jest waznym aspektem wyjazdu do Australii i kazdy ma napewno jakies doswiadczenia /przemyslenia /opinie a takze moze podzielic sie z innymi pozytecznymi linkami i itp Zagadnienie to dotyczy zarowno tych ktorzy sie tutaj wybieraja i potrzebuja punktow do Skilled Migration Visa jak i tych ktorzy przyjechali tutaj juz na roznego rodzaju wizach i chca zdobyc prawo wykonywania zawodu

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]