Image Map
Teraz jest Wt lis 19, 2019 10:41 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn gru 24, 2012 9:47 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Witam wszystkich :)

Przekopałem już forum, jednak sporo wpisów jest z kilku lat wstecz, więc może obecnie sytuacja wygląda inaczej.

Otóż planuję w Maju/Czerwcu przylecieć do Sydney na wizie studenckiej na 4 - 6 miesięczny kurs Genereal English, gdyż mój angielski jest na marnym poziomie 3.5 (IELTS).

Planując swój budżet mam do Was pytanie jak wygląda sytuacja z pracą dla studentów w Sydney ?
Jakie są szanse na znalezienie pracy ( po 1 - 2 miesiącach na pół etatu ) w zawodzie - programista ASP.NET, ostatnio też PHP z racji projektów lub network engineer - doświadczenie w sieciach ETTH u czołowego ISP w PL ?

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję :)

PostNapisane: Wt gru 25, 2012 5:20 am 

Sayer napisał(a):
Jakie są szanse na znalezienie pracy ( po 1 - 2 miesiącach na pół etatu ) w zawodzie - programista ASP.NET, ostatnio też PHP z racji projektów lub network engineer - doświadczenie w sieciach ETTH u czołowego ISP w PL ?

Zadne :!:

Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 25, 2012 11:20 am 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

Z polskim doświadczeniem nie masz żadnych szans. Gdybyś miał doświadczenie nabyte w UK to co innego ale na polskie nawet nikt nie popatrzy :)

Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 25, 2012 7:36 pm 

Tak też myślałem, dzięki za potwierdzenie :)

Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 25, 2012 10:34 pm 
RED KANGAROO - staly bywalec

Hej, Tak jak przedmowca stwierdzil polskie doswiadczenie wiele nie wnosi. Radzilbym udac sie do UK i tam znalezc jakas prace, ewentualnie praktyke, mocno podszkolic angielski i przyjezdzac po jakims roku do Australii.
Pozdrawiam
Bartek

Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 09, 2013 6:42 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

Problemem nie jest akurat doswiadczenie z Polski, ale przede wszystkim brak dobrej znajomosci jezyka i to, ze na wizie studenckiej uczac sie mozesz pracowc tylko 20 godzin tygodniowo, a takich ofert pracy praktycznie tutaj nie ma.
Podobnie jak Bartek radze udac sie do UK czy Niemiec (tam tez w IT mowi sie po angielsku) podszkolic jezyk i zdobyc jeszcze wiecej doswiadczenia i wtedy uderzac do Au.

PostNapisane: Pt paź 18, 2013 8:07 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

Sam jestem programistą w Polsce i dużo używam angielskiego z racji na firmę. Czy już po studiach informatycznych są większe szanse na pracę?

PostNapisane: Pt sty 30, 2015 2:53 pm 

cześć, mój facet jako informatyk na wizie studenckiej nie miał szans na pracę w zawodzie, zwłaszcza przy krótkiej wizie (1 rok). Przy wizie paroletniej troszkę lepiej ale też słabo. Lepiej załapać jakąś prostą pracę na początek i zrobić na miejscu kurs, najlepiej staż, wolontariat, nawet za friko! Doświadczenie otwiera drzwi (nie polskie niestety :) ). Powodzenia!

PostNapisane: So sty 31, 2015 8:59 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

Dzięki za odpowiedz. Choć dziwi mnie że polskie doświadczenie jest słabo uwzględniane tam. Jesteśmy jednymi z lepszych programistów na świecie. Rozumiem że sporo tamtego rynku zajmują hindusi ale ich poziom programowania jest słaby choć mega tani.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]