Image Map
Teraz jest So paź 19, 2019 12:49 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Studia
PostNapisane: N lis 30, 2014 4:27 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Witam,
Mam 18 lat i poważnie myślę o emigracji do Australii. Przede mną wybór studiów w Polsce. Zdecydowałam, że wybiorę się na Politechnikę Wrocławską, tylko nie za bardzo wiem, który kierunek będzie najlepszy i po którym znajdę pracę w Australii. Rozważam inżynierię środowiska, zarządzanie i inżynieria produkcji, gospodarkę przestrzenną. Co do języka myślę, że sobie poradzę. Chce również zdać IELTS. Wiem, że nie od razu znajdę pracę w swoim zawodzie (jeżeli wgl taką znajdę), ale chciałabym wiedzieć po jakim kierunku będę miała największe szanse. Jeżeli żaden kierunek nie jest odpowiedni to proszę o podpowiedź na co powinnam iść.
Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Tytuł: Re: Studia
PostNapisane: Pn gru 01, 2014 7:28 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

Obawiam sie, ze za wiele nie pomoge...
Moje dzieci sa na poczatku studiow ale tutaj, w Au, (jedno zmienia, drugie elasnie zaczyna) i napisze Ci to samo co mowie im. Uwazam, ze nie wiadomo co za 5 lat bedzie dobrym zawodem i w czym bedzie zapotrzebowanie. Jedno jest pewne - wiele pracy idzie za granice do Chin, Indii i innych krajow Azjii, ale to nie oznacza, ze pracy w ogole nie ma. To co sie slyszy, zalezy od tego gdzie sie ucho przylozy :). Mam znajomych, ktorych dzieci maja problemy ze znalezieniem pracy po studiach inzynierskich, sa takie, ktora radza sobie bardzo dobrze.
Ja swoim dzieciom radze, zeby wybieraly studia takie jakie je maja szanse zainteresowac. Nie ma nic gorszego niz studiowac, a pozniej robic z pracy cos czego sie nie lubi. Dziedziny, ktore podajesz sa przynajmniej konkretne, wiec jest wieksza szansa na zdobycie solidnego zawodu.

PostNapisane: Pn gru 01, 2014 3:38 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Bardzo Pani dziękuję za odpowiedź. Mimo, że nie była konkretna to dała mi do myślenia :)
Dziękuję i pozdrawiam :)

PostNapisane: So sty 03, 2015 11:51 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

Hej proponuje zastanowic sie nad informatyka, bo ten rynek cały czas sie rozwija.

Pozdro

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]