Image Map
Teraz jest Wt lis 19, 2019 3:12 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn mar 16, 2015 4:23 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Witam wszystkich serdecznie,

Postanowiłem w końcu zarejestrować się na tym forum i zapytać o pewne rzeczy, bo chciałbym zasięgnąć u źródeł i u kogoś kto ma empiryczne podejście do tematu. To nie jest jeden z tych tematów, gdzie ktoś prosi czy żąda o znalezienie pracy. Mi zależy tylko na informacjach :)

Bardzo interesuje mnie podjęcie pracy na jakiejś farmie w Australii - najlepiej Western Australia i okolice Perth. Wiem jak wygląda sytuacja z wizami (jak zawsze dla Polaków nie najlepiej). Niemniej wierzę, że dla chcącego i tego kto poświęca się jakiemuś celowi w końcu jakaś przychylność niebios się znajdzie ;)

Dlatego chciałbym zapytać o Wasze doświadczenia i czy te prace na farmach australijskich są rzeczywiście takie fajne jak się opisuje ?

Chodzi mi o takie sprawy :

1. Czy spotkaliście się kiedyś lub słyszeliście, aby jakaś farma załatwiła komuś wizę sponsorowaną/kontrakt ?

2. Zależałoby mi na pracy długoterminowej. 2-3 lata minimum. Jestem uczciwym człowiekiem i szukam konkretnego pracodawcy, któremu też zależy na dobrym pracowniku i na tym, żeby chciał u niego pracować na godziwych warunkach. Czy z Waszego doświadczenia Australijczycy to raczej ludzie, którzy skłaniają się ku takim długoterminowym rozwiązaniom czy normalnym jest tam zmienianie pracy jak rękawiczek ?

3. Jestem młody, mam MA z angielskiego więc z komunikacją nie będzie problemów (od razu mówię - studiowałem tłumaczenia nie z przymusu, czy że nie dostałem się na kierunek ścisły tylko dlatego, że chciałem). Okazem zdrowia też jestem (sztuki walki/sporty itd.) i co najważniejsze ... mam doświadczenie w takiej robocie i lubię ją :) Lubię też kontakt z przyrodą i pracę w gospodarstwie czy to zbieranie owoców czy pracę przy zwierzętach. Nie jestem więc w kategorii osób, które będą to robić bo nie ma nic innego lub jest to jedyna opcja jaką mają. Czy jest więc szansa, że ktoś zwróci na to uwagę i byłby zainteresowany zatrudnieniem mnie mimo braku papierów poświadczających np. 20-letni staż przy wypasie owiec ?:) Macie jakieś doświadczenia w tej materii ?

Czy komuś lub jego znajomemu udał się taki wyjazd do pracy na farmę ?

Za jakiekolwiek odpowiedzi/porady byłbym wdzięczny. Oczywiście jeśli ktoś byłby w stanie pomóc w temacie to oczywiście także :)
Niemniej zależy mi bardzo na Wasze pomocy od strony empirycznej i na przedstawieniu Waszego punktu widzenia. Bardzo proszę bez komentarzy typu : "stary, daj sobie spokój" czy "nikt Cię tu nie przyjmie po takim opisie". Nie o to mi chodzi i jeśli tylko tyle ktoś ma do powiedzenia w tym temacie, to nie ma sensu tego pisać, bo i tak to nic nie wniesie. Poza tym nie podetnie mi to skrzydeł i chęci na taki wyjazd, a także nie zmniejszy zapału czy determinacji.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc wszystkim, którzy wniosą coś konstruktywnego do tego tematu i będą w stanie w mniejszym lub większym stopniu mi odpowiedzieć :)

Pozdrawiam

PostNapisane: So cze 06, 2015 5:51 am 
WALLABY - czasem cos napisze

Witaj,
Mieszkam w Australii od 10 lat i nie pracowalem nigdy na farmie - ale wg mnie jest mozliwy sponsoring poprzez taka prace. Ja np. mieszkam w okolicy -(Tropical North Queensland) gdzie choduje sie owoce tropikalne (przemyslowo - banany, sa plantacje herbaty, kawy, kakao i inne typu trzcina cukrowa itp). Sa to prace sezonowe, ale mozna dobrze zarobic i przezyc do nastepnego sezonu. Osobiscie widzialem niejednokrotnie mlodych ludzi z calego swiata (rowniez z Europy chociaz przewazali azjaci) pracujacych na plantacjach lub wesolo odpoczywajacych po pracy w miejscowym pub'ie.
Dlugoterminowe kontrakty tez istnieja - polecam szukanie albo zamieszczenie bezplatnego ogloszenia na gumtree.com.au z zaznaczeniem ze interesuje cie wiza sponsorowana ... chociaz bezpieczniej byloby sprawdzic najpierw pracodawce tzn przed podpisaniem umowy - ale to juz zalezy od ciebie...
Istnieja tez inne rozwiazania typu praca i zwiedzanie pieknej Australii - wystarczy na google.com.au wpisac fraze 'harvesting fruits in australia' i pokaza sie rozne opcje - jedna z nich jest rzadowa strona:

http://jobsearch.gov.au/harvesttrail/

gdzie z latwoscia znajdziesz link do rzadowej broszury:

http://jobsearch.gov.au/documents/harve ... 150225.pdf

oraz inne przydatne informacje...

quote: " Welcome to the Harvest Trail
From grape harvesting in Berri, to mango picking in Darwin! You could join the thousands of people who find work helping to bring in the fruit and vegetable harvests.
Harvest Trail links job seekers with harvest jobs Australia wide. It offers a great way for people to travel around Australia at their own pace while working and earning money.
Use the Harvest Trail website to:
find a harvest job
locate a harvest labour provider
search town and crop information
National Harvest Telephone Information Service 1800 062 332 FREE
Phone the National Harvest Telephone Information Service 1800 062 332 FREE for information on harvest jobs, working conditions or accommodation.
National Harvest Guide
Use the National Harvest Guide to find out about harvest work, working conditions, transport and accommodation. The guide is regularly updated and is available free for download or in hard copy."

Mozna? Mozna!!!

Pozdrawiam
i zycze powodzenia! :mrgreen:

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]