Image Map
Teraz jest Wt lis 19, 2019 10:42 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Cieśla
PostNapisane: N kwi 19, 2015 11:58 am 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Witam,

Jestem cieślą konstrukcyjnym, wykonuję tarasy, carporty, domki narzędziowe, domy szkieletowe, ciężkie konstrukcje drewniane typu timber frame. Mam 37 lat i chęć wyjazdu z rodziną do Australii. Chciałbym was zapytać jak się kształtują kwestie zarobkowe w moim zawodzie. Mam wszelkie narzędzia do tego typu prac lecz, więc mógłbym sam wykonywać zlecenia (problem natury logistycznej jak je przetransportować). Małżonka jest germanistką/nauczycielką, mamy dwa małe szkraby.

Tytuł: Re: Cieśla
PostNapisane: So maja 09, 2015 1:51 pm 
RED KANGAROO - staly bywalec

Fachowcy budowlancy maja obecnie dobry okres w Australii. Rynek nieruchomosci rosnie, oprocentowanie kredytow hipotecznych rekordowo niskie, ceny domow tez rosna, a popyt jest duzy. Cena uslugi zalezy od sytuacji, ale ja spotkalem sie ostatnio z wynagrodzeniem rzedu 40-80 AUD za godzine (moze to zalezec od wielkosci roboty, czy wystepuje sie jako fachowiec niezalezny, czy w ramach wiekszej firmy, jako pracownik lub podwykonawca itd.)

Narzedzia to wazna rzecz, ale w tej chwili najwazniejsze jest: na jakiej wizie moglbys do Australii przyjechac (prawo do pobytu w AU i do pracy), znajomosc angielskiego, a w dalszej kolejnosci australijskie uprawnienia budowlane itd. To sa sprawy powiazane i od tego trzeba zaczac.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]