Image Map
Teraz jest Wt lis 19, 2019 3:09 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz cze 11, 2015 12:48 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Witam.

Jestem inżynierem budownictwa z uprawnieniami i z ponad 2 letni stażem pracy w Polsce. Orientuje się ktoś może jak wygląda sytuacja w budownictwie w Australii ? Jakie są szanse na znalezienie pracy w zawodzie ? Zakładając że angielski znam na bardzo dobrym poziomie.

PostNapisane: Pn cze 15, 2015 6:42 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

Witam,
Sytuacja w budownictwie wyglada bardzo dobrze w Australii, szanse na znalezienie pracy sa duze - zalezy co chcesz robic? praca w biurze czy na placu budowy? Wg mnie nalezaloby uznac zawod, wyksztalcenie i doswiadczenie zawodowe - aby zapisac sie do Australijskiego Stowarzyszenia Inzynierow (zobacz u zrodla: /www.engineersaustralia.org.au oraz assessment: www.engineersaustralia.org.au/about-us/ ... assessment ) a potem to juz powinno isc latwo. Ze znalezieniem pracy nie ma problemu - jezeli znasz dobrze angielski to wystukaj w google.com building engineering job i znajdziesz tysiace ofert. Innym wyjsciem jest znalezienie pracy przez tzw head hunters - ale o to nie pytales... Nie pytales tez o roznice pomiedzy konstrukcja domow w Au i w Polsce - ale to takie szczegoly... Tu naprzyklad testuje sie ziemie w South Australii - bo jest reaktywna, tzn taka dziwna glina, ktora pecznieje pod wplywem wody i kurczy sie gdy jest sucho (nawet do 15% !), w Qld natomiast bywaja cyklony...

Pozdrawiam i zycze powodzenia :mrgreen:

PostNapisane: Śr cze 17, 2015 2:15 pm 

Dziękuję za odpowiedź.

Miałbym jeszcze jedno pytanie, jak wygląda godzinowo praca na budowie ? Czy jest tak jak w Polsce że się tłucze po 12 h ( czasami nawet więcej) + soboty ? Czy można liczyć na normalne warunki tj 8h i wolne weekendy. Bo nie ukrywam, że jest to jeden z głównych argumentów szukania pracy w moim zawodzie poza krajem. Pozdrawiam.

PostNapisane: Cz cze 18, 2015 9:48 am 
WALLABY - czasem cos napisze

No tak - to niestety wyglada roznie, zalezy jak trafisz...
1.Po pierwsze - jak jestes na stanowisku manager'skim = masz wysokie wynagrodzenie - ale zazwyczaj zapomnij o nadgodzinach...
2.Jezeli masz stawke godzinowa- to wtedy wszystkie 'nadgodziny' to twoja korzysc (zazwyczaj stawka x1.3 lub nawet x1.5),
3.Weekendy i swieta - masz platne, czasami nawet x2 - czyli oplaca sie przychodzic do pracy...
4. Jezeli nie mozesz zostawac po czasie - i tak czasem bywa - to twoj wybor, ale miej swiadomosc, ze po krotkim okresie czasu znajda na twoje miejsce nowego pracownika, np. azjate, ktory za 1/2 twojej stawki bedzie zostawal 16h na dobe - no i oczywiscie bedzie mial 2x lepsze kwalifikacje/ experience...
5. Poszczegolne stany maja swoje 'uprawnienia' inzynierskie - tzn rezydujac w SA i majac uprawnienia na SA praktycznie nie mozesz zatwierdzac projektow w Qld...
6. A tak naprawde to panuje tutaj zgnily kapitalizm - chyba ze twoja specjalizacja jest wyjatkowa i znajdziesz nisze na rynku - wtedy zadne z powyzszych nie obowiazuje...
7. Znajomosc Australian Standards - obowiazkowa + normy stanowe + Council Requirements...
8. Na pewno znasz AutoCAD - to na pewno bedzie twoim plusem... do tego istnieje na rynku duza ilosc programow wspomagajacych jak np. 12D - no i oczywiscie programy do obliczania fundamentow (bo: reaktywnosc gleby itp.) + strefy cyklonowe + ew. trzesienia ziemii...

PostNapisane: Śr wrz 02, 2015 7:46 pm 

Witam,
Jestem magistrem inżynierem w specjalności, którą można by nazwać "civil road engineer".
Jako absolwent PWR mogę się ubiegać o wizę 476 Skilled-Recognized Graduate, w związku z czym chciałem w 2017r. ruszyć na podbój Australii:) Rozważałem Brisbane albo Melbourne.
Mam bardzo dobrze opanowane programy takie jak Autocad, czy Civil (specjalistyczny program do inżynierii lądowej). Mam też zamiar do tego czasu choć w niewielkim stopniu opanować 12D. Angielski stoi u mnie na bardzo wysokim poziomie.
Mam parę pytań w związku z tematem:
1. Jak w takim wypadku wygląda rynek pracy dla inżynierów w Australii - czy jest realna szansa znalezienia pracy? Interesuję się tym tematem dość mocno i jedni mówią, że bardzo ciężko załapać się do pracy jako inżynier, inni, że nie jest to trudne.
2. Z jakich rzeczy doszkolić się, póki jestem w Polsce, coby zwiększyć szansę na zatrudnienie w Australii?
3. Assessment robić pod jakim kątem: Professional Engineer, Engineering Technologist, czy Engineering Associate?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam :)

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]