Image Map
Teraz jest N maja 31, 2020 9:42 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: AUD/PLN
PostNapisane: Wt gru 28, 2010 10:42 pm 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

Hej,

Jest może na forum analityk walut?
Jak na złość biednemu studentowi z Polski wiatr w oczy hihi W listopadzie AUD kosztował 2.8zł a dziś jak trzeba płacić za wszystko i kupować walutę to 3.1 zł niby nie dużo ale przy większych kwotach różnicę liczymy w tysiącach PLN.
Pytanie czy po nowym roku spadnie? czy warto czekać? czy jeszcze wzrośnie? oto jest pytanie

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: So sty 01, 2011 1:52 pm 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

Juz nie pamietam gdzie czytalem ,ze rok 2011 bedzie nalezec do franka i dolarow : kanadyjskiego , australijskiego. Bawie sie , a niedlugo zaczne zarabiac na zycie gieldzie i z tego co widze dolar australijski caly czas sie umacnia , moze byc male tapniecie ale raczej 1-2 dniowe i znowu skoczy w gore. Gospodarka Australii ma sie bardzo dobrze, bezrobocie jest niskie , deficyt dosc szybko przestaje byc problemem. Nie jest specjalista z 20 letnim stazem ale dosc mlodym czlowiekiem ,ktory sie interesuje rynkiem swiatowym ;) .
Pytanie brzmi czy kupowac czy poczekac .. wedlug mnie lepiej kupic, dolar moze straci max 2 grosze na pare dni . Oczywiscie waluta nie bedzie drozec bez przerwy , bo zabilaby finanse i przedsiebiorcow ;) . Jestem niemal w 80 % pewny ,ze waluta bedzie drozec przez nablizsze 2, 3 miesiace a pozniej spadnie i ustabilizuje sie na granicy miedzy 2.78 a 2.90 . Wszystko zalezy od gospodarki swiatowej - glownie Chin , jezeli nie zwolnia tempa rozwoju , Australia nie powinna niczego sie obawiac

To tylko moje subiektywne zdanie , nie chcialbym nikogo narazic na straty w portfelu . Pamietam jak bodajze w czerwcu dolar kosztowal 2.40 i wtedy wydawalo mi sie sporo .

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]