Image Map
Teraz jest Śr wrz 18, 2019 3:49 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr lip 12, 2006 1:55 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Witam wszsytskich, Nosimy się z zamiarem złożenia wniosku emigracyjnego. Moja narzeczona jest lekarzem (co prawda dopiero za dwa lata kończy specjalizację co opóźni nam pewnie wyjazd), ja natomiast jestem dziennikarzem - zdaje sobie sprawę z konieczności zmiany zawodu : ). Ciężko nam się zdecydować czy starać się o wyjazd do Au czy też NZ. Szukamy przyjemnego, bezpiecznego i sprawnie działającego państwa. W PL mamy już dość afer politycznych, skandali i przestępczości. W którym z powyższych państw łatwiej nam będzie się zasymilować?
Dziękuję za pomoc,

Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 14, 2006 5:31 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

Jesli chcesz szuac pracy to latwiej bedzie w Australii.
Poziom zycia jest w Australii wyzszy, i wielu ludzi przyjezdza z NZ tutaj zeby sprobowac szczescia.

Oba kraje sa piekne, klimat w NZ chyba bardziej zblizony do polskiego, jesli tak mozna powiedziec, ale gospodarka w Australii jest zdecydowanie silniejsza.
NZ ma tylko jedno miasto powyzej 1mln ludzi, Australia ma ich 5.

Jak chcesz pracowac w malym miasteczku i nie potrzebujesz wielkich pieniedzy, NZ moze ci odpowiadac. (no i Australia tez, takich miast jest tu mnostwo).

NZ i Australia sa na tyle blisko siebie, ze mozesz pracowac w Au i jezdzic do NZ na wakacje, jesli chcesz.
Poza tym, obywatele Au moga pracowac w NZ i odwrotnie, wiec jesli bedziesz chcial sie kiedys przeprowadzic, to nie ma z tym problemu.
Musisz napisac co dla Ciebie jest wazne po prostu.

Tak wiec odpowiedz zalezy od tego, czego oczekujesz od zycia, w jakim zawodzie bedziesz mial prace (wiele zawodow ogranicza sie do pracy w duzych miastach), i tego gdzie i w jakich warunkach chcesz mieszkac (farma na wsi, mieszkanie albo dom w duzym miescie, itd.).
Lekarze sa chetnie widziani wszedzie, wiec nie powinno byc problemu.

Tytuł:
PostNapisane: N sie 06, 2006 7:46 pm 

Witam.
Ja też z moją rodziną podjęłam decyzje o wyjeździe z kraju, również rozważamy czy NZ czy Au. bardziej skłaniamy sie ku Au ale jeszcze zobaczymy. Interesuje nas przede wszystkim zawód mechanik- kierowca, poieważ głównym aplikantem będzie mąż a to jego zawód. Jeśli ktoś może nam pomóc w tym względzie to będę wdzięczna. Zdaje sobie sprawe że rynek pracy jest bardzo konkurencyjny i nie licze że będzie łatwo ale sądzimy że decyzja o wyjeździe z tego karju jest słuszna, a jak będzie to się okaże.
Pozdrowienia z Sopotu
Renata

Tytuł:
PostNapisane: N sie 06, 2006 9:50 pm 
RED KANGAROO - staly bywalec

Dodam tylko, że jeśli zdecydujesz się na wyjazd do Nowej Zelandii musisz się przygotować na na prawdę trudną procedurę imigracyjną.

Sam formularz który wypełniany jest przy okazji badań lekarskich jest 2 razy większy niż ten do wizy studenckiej do OZ. Koszt badań jest ponad dwukrotnie wyższy - ostatnio zmieniono zasady tych badań i są one bardziej szczegółowe - lekarz u którego byłem przy okazji badań do mojej wizy pokazała mi ten formularz i uzmysłowiła jaka jest różnica.

Jest też opinia że lepiej jest wyemigrować do Nowej Zelandii bo życie jest tam jeszcze bardziej spokojne i wyluzowane niż w OZ - ale czy o to Ci chodzi? Na to musisz sobie odpowiedzieć sam. Fakt, że z OZ będzie Ci łatwiej w przyszłości wyemigrować do NZ.

Powodzenia.

Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 15, 2009 10:37 am 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

A jeśli chodzi o samo życie? Nie o pracę? Jak się żyje w Nowej Zelandii, jacy tam są ludzie?

Tytuł: NZ jest super
PostNapisane: Cz kwi 15, 2010 10:38 am 

Mieszkalismy w NZ okolo 8 lat, teraz mieszkamy w Australii. Nowa Zelandia jest piekna i tajemnicza ale zimna zima w porownaniu do Oz. W Australii tez latwiej szukac pracy...To tez sklonilo nas do wyjazdu. Przyznam jednak ze czesc mego serca pozostanie na zawsze w NZ :) Pozdrawiam

PostNapisane: Pn mar 06, 2017 7:51 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

Nowa Zelandia jest bardziej klimatycznym miejscem niż Australia. Zauważyłam też, że w NZ ludzie są bardziej milsi i uczciwi. :)

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]