Image Map
Teraz jest Śr wrz 18, 2019 10:53 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: N wrz 10, 2006 8:25 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

Krotki wstep:

W kwietniu 2005 roku w trakcie wizyty Premiera Nowej Zelandii w Polsce zostala podjeta przez rzad RP i NZ kwestia wiz Working Holiday.

Wedlug ambasady polskiej w Wellington aktualnie trwaja prace nad ostatecznym tekstem porozumienia.

Bazujac na tym powyzej podanym zrodle prace nad porozumieniem maja zostac zakonczone w tym roku i umowa wejdzie w zycie w 2007 r.

I stad moje pytanie:

A mianowicie czy ktos z Was na forum jest w stanie podac jakies ukatualnienia do procesu wchodzenia w zycie programu Working Holiday Visa ? Czy ktos z Was slyszal czy umowa zostala juz podpisana i czy rzeczywiscie wejdzie w zycie 1 stycznia 2007 ?

PostNapisane: Cz wrz 21, 2006 11:48 am 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Osobiscie nie slyszalam nic o podpisaniu takiej umowy, najlepiej zapytac u zrodla. Email do Ambasadora w Wellington: polishembassy@xtra.co.nz.

PostNapisane: Wt cze 10, 2008 4:14 pm 

Wawelok napisał(a):
Czy ktos z Was slyszal czy umowa zostala juz podpisana i czy rzeczywiscie wejdzie w zycie 1 stycznia 2007 ?

Umowa zostala podpisana miesiac temu, a jej postanowienia wejda w zycie juz 29 wrzesnia.

Czy ktos z Was, Szanowni Forumowicze, ma znajomych (oczywiscie innej niz polskiej narodowosci), ktorzy skorzystali z wizy WH? Jakie byly ich wrazenia? Warto zrobic sobie takie wakacje?

pozdrawiam :D

Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 28, 2008 6:00 pm 

witam!
Planuje wyjazd jako au pair do NZ. Mam niemieckie pochodzenie i niemiecki paszport wiec mam prawo do Working Holiday Scheme (visa). Ale zdziwilam sie gdy sprawdzilam na "kalkulatorze oplat" na stronie http://www.immigration.govt.nz/, ze bede za to placic tylko 195 zl :shock: . Czy moze mi ktos przedstawic tzw. haczyk, jesli tutaj taki istnieje, bo ja szukalam, ale nic nie moglam znalezc, a nie chce mi sie wierzyc, ze to tylko tyle kosztuje, bo to byloby za piekne :lol:
Dziekuje z gory za odpowiedz
pozdrawiam
Karolina

PostNapisane: So gru 20, 2008 3:09 am 

poczatek, moze polowa 2009roku. nie dzwoncie do polskiej ambasady bo i tak nic nie wiedza. sprawdzajcie na biezaco http://www.nzembassy.com/news.cfm?CFID= ... 115&i=5361

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]