Image Map
Teraz jest N maja 26, 2019 12:14 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: So lis 01, 2008 8:29 am 
Hello,

Jakie macie doswiadczenie z doradcami finansowymi w Australii. Spotkaliscie jakichs dobrych? Wolicie duze firmy czy male? Ma jakis sens to co oni mowia?

PostNapisane: So lis 01, 2008 2:57 pm 
Jasiek napisał(a):
Hello,

Jakie macie doswiadczenie z doradcami finansowymi w Australii. Spotkaliscie jakichs dobrych? Wolicie duze firmy czy male? Ma jakis sens to co oni mowia?

Ja na jednego trafilem, byl konieczny by kupic ubezpieczenie. Mowil z sensem, tyle ze to byly rzeczy z matematyki jaka mialem w trzeciej klasie podstawowki :) Niczego co by nie bylo dla mnie oczywiste mi nie powiedzial, ale zmarnowalem kilka godzin. W koncu moglem sobie pojsc, a polisa przyszla poczta. Musialem zabrac ksiazke do poczytania, to tez byl warunek. Tam wsrodku bylo o wszystkim co on moze/ma prawo wyjasniac. Takie same dyrdymaly z kazdej dziedziny (inwestycje, itp).
Heh, dla przedszkolakow chyba.

Tytuł:
PostNapisane: So lis 01, 2008 3:01 pm 
A tak sobie jeszcze przypomnialem, ze oni wszyscy - sprzedawcy/doradcy, co to robia "w kredytach", to sie tym tak "powaznie" zajmuja, ze az nie wiedza co to jest calka oznaczona! Dlatego musza miec "kalkulator" na www (albo formatke w excelu) zeby dalo rade koszt kredytu obliczyc. Smieszy mnie to do lez za kazdym razem. Wielu rysowalem na kartce o co z taka calka chodzi i zawsze wywalali galy :)

Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 03, 2008 10:41 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

Oj, nie od dzisiaj wiadomo ze poziom edukacji w AU jest inny, zeby nie powiedziec ze nizszy niz w PL.
Oni nie ucza sie rzeczy niepotrzebnych - czy to dobrze czy nie? Ciezko powiedziec.
W sumie to fakt, ze ja potrafie obliczyc cos na kartce a oni tylko za pomoca komputera, nie zmienia niczego i nie placa za to dodatkowo.

Co do doradcow finansowych, oczywiscie mozna uogulniac, ale zasada jest ze zalezy od dziedziny. Sa proste sprawy jak lokaty, czy kredyty ale zabawa w inwestycje to juz powaznijsza sprawa.
By byc doradca w sprawach funduszy nie trzeba byc geniuszem i jest takich wielu - oni sprzedaja produkt, ale tylko garstka zarzadza pieniedzmi. Ale dostep do takich osob z reguly jest bardzo ograniczony.

Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 04, 2008 4:52 am 
Gdyby byla gorsza edukacja w Australii, to nie rozwinalby sie tak ruch na wizach studenckich. :) Ale aby byc doradca wystarczy raptem szkola srednia, a tam to nawet w Polsce nie zawsze sa calki. Ja np. nie mialem. :)

BTW Ziutek, ja calki znam, ale tego wzoru, o ktorym mowisz, nie znam. Mozesz podac?

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]