Image Map
Teraz jest Cz maja 23, 2019 6:03 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt cze 09, 2009 10:12 am 
WALLABY - czasem cos napisze

witam,

czy istnieje jakis bank, w ktorym - bedac w Polsce - moglbym zalozyc konto oszczednosciowe w AUD?

Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 09, 2009 10:44 am 
Hmmmm... jesli nie masz wizy w Australii to nie jestem pewien. Ale popytaj sie w nastepujacych bankach:

Commonwealth Bank
ANZ
NAB
Westpac
St George

Jesli oni nie maja, to raczej jest malo prawdopodobne, ze ktokolwiek inny bedzie mial.

Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 09, 2009 2:40 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

Jasiek napisał(a):

Commonwealth Bank
ANZ

Commonwealth nie obsluguje kont dla nierezydentów. Z kolei ANZ ma dziwny wymóg, że aby pieniądze wypłacić, trzeba stawić się fizycznie z paszportem w oddziale banku w Oz.
szukam dalej, ale mam jeszcze jedno pytanie - jak praktycznie radzicie sobie z transferami pieniędzy między Polską Republiką Bananową a Australią?

PostNapisane: Wt cze 09, 2009 4:49 pm 
RED KANGAROO - staly bywalec

Wlasnie transferem bankowym - zwanym tez: telegraphic transfer, electronic transfer, international bank transfer - albo PayPal, a jeszcze lepiej (bo taniej) przez Moneybookers. Obydwie te firmy maja swoje strony internetowe po polsku.

Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 09, 2009 10:31 pm 
Cytuj:
Commonwealth nie obsluguje kont dla nierezydentów.

Hehhh... zartujesz. :D Przyjechalem tu ponad 5 i pol roku temu na wizie studenckiej i konto zalozyl mi wlasnie Commonweatlh Bank. Wielu studentow, ktorych znam, tez tu konta zakladalo w tym banku. Ten bank dal mi nawet karte kredytowa, jak jeszcze bylem na wizie studenckiej. Chyba, ze probujesz zalozyc konto na odleglosc - no to wtedy nie wiem. Albo ze az tak pozmieniali przepisy od czasu, gdy spotkalem ostatniego studenta z kontem w CBA (a bylo to okolo rok temu).

Malo tego - to wlasnie Commonwealth Bank oferuje Netbank Saver, ktory moim zdaniem jest dostepny tylko wtedy, jesli masz pelne konto. Ale warto sie dopytac.

Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 10, 2009 3:36 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

Ja otworzylem konto w Commonwealth Bank bedac jeszcze w polsce i nie posiadajac zadnej wizy australijskiej lecz faktem jest zeby w peli aktywoac konto musisz sie stawic w banku. Co mialo duzy minus bo moglem posiadac konto tylko typu unlimited acccess ale bez bankowosci elektronicznej. Pienadze przelewalem poprzez bank transfer a oplaty za przelanie to byly jakies drobne kwoty w porownaniu do sum jakie wysylalem. Wszystko zalezy od banku w polsce jaka ma prowizje za przelewy zagraniczne. Jezeli chcesz wysylac oszczednosci jako nierezydent to jest to raczej chory pomysl gdyz od kazdego zarobionego tutaj dolara bank potraci 46 albo 48% juz nie pamietam dokladnie a do tego konta transakcyjne z reguly sa oprocentowane 0,01%. Lepszym pomyslem jest otwarcie konta w deutsche bank i wyciaganie pieniedzy karta z bankomatow westpac nie placac prowizji tylko za przewalutowanie.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]