Image Map
Teraz jest Śr paź 16, 2019 8:04 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz wrz 28, 2006 8:56 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Witam 8)
Ja i mój mąż mamy dyplomu Akademii Sztuk pięknych. Obydwoje z dużym powodzeniem zajmujemy się w Polsce projektowaniem wnęrz (prowadzimy spore inwestycje, na brak zleceń nie narzekamy). Dodatkowo ja zajmuję się projektowniem graficznym, a mąż jest scenografem teatralnym i filmowym (mamy w tych dziedzinach również pokaźny dorobek).
Obydwoje mamy ok. 8 lat doświadczenia zawodowego (ale ponieważ zawsze pracowaliśmy na własny rachunek, nie posiadamy listów referencyjnych z zatrudniających nas firm, tylko jest to dokumentacja poszczególnuch realizacji). Mamy dwójkę dzieciaków- 3 i 5 lat. Posiadamy ok 50.000 $AU na koncie.
Myślimy o emigracji do Australii, ale nigdzie nie znalazłam info na temat pracy dla ludzi wykonujących nasz zawód. Czy ktoś może wie czy trzeba dodatkowo "nostryfikować" dyplom lub zdawać dodatkowe egzaminy, by móc wykonywać pracę architekta wnętrz w AU?
Czy Australijczycy chętnie korzystają z usług projektantów wnętrz? Czy szeroko rozumiana działalność artystyczna jest tam ceniona, czy w Polsce jest do tego lepszy klimat?
W trakcie moich studiów rok nauki spędziłam w Holandii i byłam zaskoczona jak dobrze mają tam wszelkiej maści artyści. Tam można było sprzedać nawet gówno wzłotym papierze :) Dlatego pytam jak to jest w AU- kraju tak odległym kulturowo.
Z góry bardzo dziękuję :)[/b]

Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 18, 2012 7:15 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Pozwolę sobie dorzucić się do pytania.
Jakie są realia pracy architekta wnętrz w Australii? Trzeba dorabiać jakieś kursy?

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]