Image Map
Teraz jest Śr paź 16, 2019 7:59 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N mar 30, 2008 4:06 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Witam mieszkam w angli wraz z malzonka ale mysle nad wyjazdem gdzies daleji wlasnie wpadla mi mysl o australi poniewarz mam tam rodzine byc moze bylo by latwiej o wizze itd. ale poniewarz prowadze wlasny biznes tu w angli chcialbym tak samo zaczac w australi ale szczeze powiem nie mam pojecia co i jak?? na jakich zasadach to sie odbywa i czy jest mozliwosc dostania wizzy tak wiec jesli ktos ma doswiadczenie albo wie co i jak i czy jest latwo prowadzic firme oczywiscie nie musi byc latwo ale poprostu chce sie dowiedziec co i jak
tak wiec dzieki i serdecznie pozdrawiam z angli

Tytuł:
PostNapisane: N mar 30, 2008 6:52 pm 

Szczeże się zastanów dlaczego nikt nie odpisuje na twojego posta.
Poniewarz :?: :?: :?:
Ja też mieszkam w UK wraz z rodziną , i zaglądam na to forum już od
ponad roku , i moje myśli krążą od bardzo dawna nad AU.
Jednak nie zadałem jeszcze ani jednego pytania. Dlaczego?
Bo na każde pytanie które sobie zadałem znalazłem już istniejącą
tu na tym forum odpowiedź.
Na tym forum pisze i doradza wielu wspaniałych ludzi i za moim przykładem, postaraj się to docenić.
A tak na marginesie, to mimo to czy uda mi się czy nie, zrealizować
swoje marzenia, to cieszę się że do AU nie jest tak łatwo wyjechać,
jak na przykład do UK.

Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 15, 2008 6:18 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

Zgadzam sie z Tobą Andreekarb w 100% :wink:

Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 28, 2008 12:40 am 

Ja też się zgadzam :shock: ale ja tam jadę z moją żoną na zawsze :lol: żegnaj Polska mentalność!

Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 19, 2008 4:46 pm 

"żegnaj polska mentalność?" a co to? jakiś kompleks polaka? Szwaby czy ruscy wmuwili Wam ze jestscie gorsi ? W POlsce rożnie bywa, jak i na całym świecie, ale swoją ojczyzne kochać trzeba.

Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 29, 2008 10:52 pm 

napisal o mentalnosci, a nie o tym ze czuje sie gorszy.. a z mentalnosci wiekszosci polakow naprawde nie mozna byc dumnym..

Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 30, 2008 12:17 pm 
No to zalezy, bo jak pojdziesz mieszkac w dzielnicy, gdzie jest wiecej Polakow, to i z polska mentalnoscia sie spotkasz.

A jak zalozyc maly biznes w Australii? To jeszcze zalezy jaki biznes, ale firme jako taka zaklada sie poprzez zalozenie numeru ABN na jedna osobe badz jako spolke. Wiecej informacji na www.ato.gov.au.

Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 30, 2008 1:54 pm 
RED KANGAROO - staly bywalec

Ja mysle ze w Twoim przypadku wiekszym problemem bedzie zalatwienie wizy a zalozenie firmy -w zaleznosci od jej profilu- jezeli masz niezbedne uprawnienia czy tez dokumenty to mozesz to zalatwic w 2 dni. Jezeli bedziesz potrzebowac jakichs innych pozwolen to moze to potrwac hmmm dlugo ale to wszystko zalezy od profilu firmy i jej lokalizacji

Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 30, 2008 8:15 pm 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

Empyreus napisał(a):
" ale swoją ojczyzne kochać trzeba.

Powiedz mi dlaczego mam kochac swoja ojczyzne skoro nic od niej nie dostalem i jeszcze mi klody pod nogi rzucala?

Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 19, 2008 11:00 pm 

xenotime napisał(a):
Empyreus napisał(a):
" ale swoją ojczyzne kochać trzeba.

Powiedz mi dlaczego mam kochac swoja ojczyzne skoro nic od niej nie dostalem i jeszcze mi klody pod nogi rzucala?

No to nie kochaj jak nie chcesz. Swoja droga - od nikogo niczego nie dostaniesz jak sam ciezko na to nie zapracujesz. Bez wzgledu na to w jakim kraju zyjesz.

Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 20, 2008 12:27 am 
Empyreus napisał(a):
W POlsce rożnie bywa, jak i na całym świecie, ale swoją ojczyzne kochać trzeba.

Ja miejsce urodzenia wole traktowac jak totolotka. Po prostu trafilem kiepski los, ale moglo byc gorzej. Skoro moge, to staram sie ten los naprawic, dlatego sie wynioslem. Kochac to mozna rodzicow, a kraj to sie musi czyms zasluzyc. BTW - zawsze slysze ze Polska jest swietna, bo jak nie jakas bitwa pod Grunwaldem, to powstanie w Warszawie. Ale to wszystko bylo i minelo. A teraz to jak wojna, to miedzy prezydentem a premierem :) A OZI nie maja prezydenta, co i Polakom polecam :)

Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 20, 2008 10:53 pm 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

MN napisał(a):
No to nie kochaj jak nie chcesz. Swoja droga - od nikogo niczego nie dostaniesz jak sam ciezko na to nie zapracujesz. Bez wzgledu na to w jakim kraju zyjesz.

Z zycia wziete:

Pol roku temu bylem w Polsce, zalatwic pare spraw w najbardziej polskim ze wszystkich polskich bankow - PKO. Zalatwilem co chcialem, dostalem wszystkie potrzebne dokumenty, wszystko cacy.

Wczoraj worcilem do tego samego banku, poprosilem o ta sama kasjerke co pol roku temu, przepraszam - pania z biura obslugi klienta, jak mnie poprawiono. Pokazuje je dokumenty ktore mi wydala pol roku wczesniej a ona mowi mi ze dokumenty sa podrobione i ze sam sobie je napisalem, a te kwoty to chyba z kosmosu wziete i ze ja chcem pieniadze wyludzic. Wezwano ochrone, a chwile pozniej policje (!) i zabrano mnie z banku. Po dlugich i bolesnych wyjasnieniach okazalo sie ze 'pani z biura obsugi klienta' zapomniala dac dokumenty do podpisu komus-tam, zeby postawil jakas-tam pieczatke.

Jeszcze miala pretensje ze ja sie zdenerwowalem, bo przeciez (przecierz?) nic sie takiego nie stalo i do baknu zawsze moge wrocic jutro. Tyle ze jutro to ja juz jestem 2tys km poza granicami pl.

za to wlasnie i wszystko inne - KOCHAM POLSKE

Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 21, 2008 12:10 pm 

A moze by tak ktos w koncu cos o biznesie w Australii napisal?

Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 21, 2008 11:38 pm 
A co chcesz wiedziec? Napisalem wczesniej:

Cytuj:
A jak zalozyc maly biznes w Australii? To jeszcze zalezy jaki biznes, ale firme jako taka zaklada sie poprzez zalozenie numeru ABN na jedna osobe badz jako spolke. Wiecej informacji na www.ato.gov.au.

I teraz zaleznie od tego, jaki biznes chcesz zalozyc, bedziesz musial (albo i nie) miec odpowiednia licencje/pozwolenie. Np. jako malarz bedziesz musial miec tzw. zielona karte.

Zapewne potrzebny ci bedzie wynajem lokum - tu nalezy przeszukac www.realestate.com.au i tam jest link do realestatecommercial czy cos takiego.

Ksiegowych tez tu nie brakuje, mozna sobie wynajac kontraktora, aby ci robil rozliczenia, albo powierzyc te prace jakies firmie tzw. chartered accountats.

Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 18, 2008 6:47 pm 

Co prawda ja jestem troche innym przypadkiem bo wyjechalem z AU do GB zeby otworzyc biznes :). Otwarcie biznesu w AU jest dziecinnie proste i jesli masz dobry pomysl lub obracasz sie w dobrej branzy nie bedziesz mial zadnych problemow. Moim zdaniem warunki w GB sa znacznie korzystniejsze (podatki, przepisy , rynek ) ale za AU przemawia fantastyczna pogoda i ludzie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]