Image Map
Teraz jest So maja 25, 2019 2:10 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 21, 2008 10:50 am 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Marcus, tez jestesmy z Edynburga. My z kolei myslimy o wyjezdzie do AU. Powiedz prosze co Cie ostatecznie sklonilo by jednak tutaj zyc? Ojej, wszystko oddam by moc tam w koncu wyjechac...

Tytuł:
PostNapisane: So sty 01, 2011 10:15 pm 

Wreszcie ktos napisal o Zakladaniu Biznesu w AU, bo zaduzo bylo o Ojczyznie i Polskiej specyficznej mentalnosci !!!

Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 09, 2012 12:15 pm 

xenotime napisał(a):
Powiedz mi dlaczego mam kochac swoja ojczyzne skoro nic od niej nie dostalem i jeszcze mi klody pod nogi rzucala?

Wybaczcie, że nie wniosę nic konstruktywnego do w/w wątku ale zgadzam się z przedmówcą w 150%.
Moim skromnym zdaniem miejsce urodzenia należy traktować jak punt na mapie Świata, a kochać... oczywiście, jeśli tylko jest za co to jak najbardziej.

Na dzień dzisiejszy Polska daje mi tyle, że mimo stosunkowo wysokiego poziomu wykształcenia, ciągłemu dokształcaniu i jak sądzę poprawnej mentalności w zamian nie otrzymuję nic, a wręcz przeciwnie.
Doktorat, 10 lat doświadczenia w pracy na kierowniczych stanowiskach, zaangażowanie w powierzone obowiązki i... propozycje pracy za 3 - 3,5 tys. pln. brutto (???!!!).
Chyba jakaś kpina!

Uciekać stąd jak najszybciej a Australia zawsze była moim marzeniem :)

Pozdrawiam
SpeedR

PostNapisane: Śr sty 23, 2013 10:05 pm 

MN napisał(a):
xenotime napisał(a):
Empyreus napisał(a):
" ale swoją ojczyzne kochać trzeba.

Powiedz mi dlaczego mam kochac swoja ojczyzne skoro nic od niej nie dostalem i jeszcze mi klody pod nogi rzucala?

No to nie kochaj jak nie chcesz. Swoja droga - od nikogo niczego nie dostaniesz jak sam ciezko na to nie zapracujesz. Bez wzgledu na to w jakim kraju zyjesz.

W Polsce wystarczy byc politykiem PO ikrasc do bólu. Widzisz można zarobić, stracajac samoloty nad smolenskiem i okradac budzet i podatnikow...

Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 25, 2013 5:49 pm 
RED KANGAROO - staly bywalec

SpeedR napisał(a):
xenotime napisał(a):
Chyba jakaś kpina!

Uciekać stąd jak najszybciej a Australia zawsze była moim marzeniem :)

To calkiem jak ja. Tez mialem mialem dosc Polski, Australia byla moim marzeniem, jak najdalej od realiow Polski. Zalatwilem soboie wize PR, pojechalem tylko mi juz w pierwszych tygodniach przeszlo, bo cos zauwazylem ze za bardzo Polska mi pachnie, rozrosnieta biurokracja, papierki na wymysly jakich nie ma w Polsce, to mi sie zdanie zmienilo w sprawie Australii. Po ponad 3 latach jako obywatel Australii wyjechalem z niej z wielka ulga,(paszport australijski lezy sobie na polce) tak jak kiedys z Polski, po tym jak sie przekonalem co tam emigrant zaznaje w Australii przez kilka pierwszych lat.

PS. jak uciekacie od pewnych problemow to sobie poszukajcie czy aby tych problemow nie gdzies indziej, zebyscie nie wpadli z deszczu pod rynne, ale nie zyjcie mzonkami, bo sie bardzo zdziwicie, jak w Australii uznaja wasze doktorskie papiery.

PostNapisane: Cz sty 08, 2015 4:25 pm 

Witam wszystkie pomocne dusze.
Moja firma zajmuje się kupnem i renowacją a następnie sprzedażą instrumentów muzycznych jakimi są fortepiany i pianina. Różnych marek.
Szukam możliwości przewiezienia fortepianu z Australii do Polski.
Czy ktoś mógłby mnie nakierować na jakąś firmę przewozową.
Interesuje mnie nie tylko droga morska, ale przede wszystkim.
Pozdrawiam - paintballworld@onet.pl
:roll:

PostNapisane: Śr sty 14, 2015 10:25 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

moze ta http://www.sevenseasworldwide.com/en-au

PostNapisane: Cz sty 15, 2015 8:37 am 

demsey napisał(a):

Niestety, ten link posiada możliwość kalkulacji, lecz nie posiada Polski w swoim katalogu państw, do których robi transport.
Może ktoś zna taką firmę jaką jest Polonez Parcel Service w USA?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]