Image Map
Teraz jest Śr paź 16, 2019 7:59 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt maja 13, 2008 3:39 pm 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

Witam
Czy słyszeliście o takiej firmie w Australii jak www.komandor.com? Szafy z drzwiami przesuwnymi. Może są podobne firmy z podobnymi systemami?
Pozdrawiam

Ostatnio edytowano So wrz 26, 2009 7:09 pm przez zak, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 13, 2008 10:48 pm 
Cale mnostwo, tylko ze tutaj robia to male biznesy. Wejdz na www.yellowpages.com.au i wpisz haslo built in wardrobes.

Tytuł:
PostNapisane: So wrz 26, 2009 7:31 pm 

Witam

Jeśli moglibyście się podzielić swoimi doświadczeniami odnośnie nowo budowanych domów a konkretnie wyposażenia w szafy.

Jak rozwiązuje się tam kwestie przechowywania rzeczy?

Czy buduje się coś takiego jak garderoby czy raczej wnęki na szafę(gdzie w środku tylko drążek i półka nad nim)zamykane drzwiami?

Niedawno dowiedziałem sie od znajomego z Nowej Zelandii że stara się pokazać styl meblowania wnętrze szasy w zabudowie z europy i co najciekawsze jest z tym cięzko. Twierdzi że nie przywiązują do tego specjalnej wagi, że tam własnie szafa to półka i drążek. Zabydowa typu komandor to coś nowego.

Też jak przeglądam domy pod wynajem to nie widzę takich rozwiązań. Nie mówię o domach za grube $ ale klasycznych pod wynajem np. za 350 tydzień. Czy takie szafy, garderoby traktowane sa jako pewnego rodzaju luksus?

Co o tym sądzicie?
Dla przykładu kilka zdjęć

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dzięki
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: N wrz 27, 2009 7:02 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

Twoje szafy na zdjeciach wygladaja niezle ale co do zapotrzebowania na nie w Au mysle- choc moge sie mylic- raczej duzego popytu na nie nie znajdziesz. Oczywiscie te wszystkie szafki, polki , wieszaki sa i sie je montuje a i jakosc ich jest tez rozna od skromnych do naprawde super eleganckich- wybor jest dosc duzy. Mam raczej na mysli rozmiaru tych pomieszczen. Dlaczego? Otuz jak to juz kiedys pisalem przecietny australijczyk zmienia dom srednio co 5 lat. Inwestuje w ten dom tylko tyle aby na tym zarobic a przynajmniej te pieniadze zainwestowane odzyskac. W 80% jezeli ja bym kupil taki dom z taka szafa ( wielkosci sredniego pokoju) sprobowalbym zagospodarowac te przestrzen w inny sposob chocby dlatego tylko zebym sprzedajac mogl podac w ogloszeniu ze to jest dom 5x3 a nie powiedzmy 4x2. Zrobilbym na tym lepszy interes. Tu jest po prostu inne podejscie do domu jako takiego , inna mentalnosc.
Pozdrawiam cieplutko

Tytuł:
PostNapisane: N wrz 27, 2009 10:00 am 

W Australii szafy wbudowane w sciane sa w kazdym domu.
W tych starszych sa to czesto male szafy z otwieranymi drzwiami i z polka u gory i drazkiem na powieszenie ubran.Jesli szafa jest wieksza to sa tez w jednej czesci polki na bluzki itp.

W sklepach meblowych bardzo malo jest szaf do kupienia razem z lozkiem tak jak w PL, bo szafy sa juz w domach,co ulatwia przeprowadzki.

W nowych domach i apartamentach sa szafy z drzwiami przesuwanymi tak jak te o ktore pytasz.My mamy szafy dlugosci 2,5m i maja polki i drazki,bez szuflad.Nie wiem jakiej sa firmy bo byly juz wmontowane i nie ponosilismy zadnej oplaty za nie,to standard tutaj. Mamy cos podobnego do fotki nr 3 tylko ze bez szuflad.

Bedziemy niedlugo mieli w domu garderobe do ktorej sie wchodzi z sypialni i tez beda tam juz zabudowane szafy,tylo ze bez drzwi bo to bedzie osobny pokoik .Beda tam tez juz polki i drazki na ubrania.Tak wiec jest to ogolnie powszechnie dostepne tylko rozni sie troche w zaleznosci od wieku domu.

Mysle,ze drogie szafy do zabudowy z fantazyjnymi drzwiami raczej nie beda tu hitem bo tu nie inwestuje sie duzo w urzadzenie domu i zmiany mebli tak jak w PL bo cos jest modne i trzeba to miec.Jak modne to i z czasem moda mija a tu raczej ceni sie rzeczy uniwersalne , proste i ponadczasowe.

Teraz

Tytuł:
PostNapisane: N wrz 27, 2009 10:12 am 

Szafy ktore pokazujesz na zdjeciach naazywaja sie tutaj walk in robe (nie mylic z built in robe[bir albo b.i.r], ktora jest taka -szafo wneka) - jest to taki pokoj - szafa. Moim zdaniem sa tu dosc popularne w nowych i wiekszych domach. Kiedy na poczatku pobytu w Melbourne wynajmowalismy mieszkani, mieszkanie obok mialo taka szafe/garderobe. Generalnie najwiecej ich znajdziesz w Melbourne gdzie klimat jest bardziej zroznicowany i ludzie ubieraja sie troche lepiej niz t-shirt i shorty.

Jesli szukasz domu/mieszkania czesto taka szafa jest oznaczona jako wir albo w.i.r. (oznacza walk in robe)

Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 29, 2009 10:02 pm 

Dzieki za odpowiedzi.

Tak sobie głośno myślę co mógłbym robić dla chleba kiedy już moja noga stanie na Pertowskiej ziemi( a przynajmniej na początku).
Takie szafy robię w Polsce i dlatego pytam. Moim zdaniem bardzo fajne rozwiązanie na stałą zabudowę.

Ale zeby ocenić sytuację to napewno trzeba już być na miejscu. Mam nadzieje, że będzie popyt.

Może ktoś na forum zajmuje się stolarką(szafy, kuchnie) i ma ochotę podzielić się swoimi doświadczeniami z AU? Jak się ceni takie usługi, jak jest z jakością w porównaniu z PL itd?

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 01, 2009 6:32 am 
zak napisał(a):
Dzieki za odpowiedzi.

Tak sobie głośno myślę co mógłbym robić dla chleba kiedy już moja noga stanie na Pertowskiej ziemi( a przynajmniej na początku).
Takie szafy robię w Polsce i dlatego pytam. Moim zdaniem bardzo fajne rozwiązanie na stałą zabudowę.

Ale zeby ocenić sytuację to napewno trzeba już być na miejscu. Mam nadzieje, że będzie popyt.

Może ktoś na forum zajmuje się stolarką(szafy, kuchnie) i ma ochotę podzielić się swoimi doświadczeniami z AU? Jak się ceni takie usługi, jak jest z jakością w porównaniu z PL itd?

Pozdrawiam

W Australii kuchnie, umeblowanie lazienki plus wiadomo wyposazenie (kabiny prysznicowe ,wanny, toalety itp) oraz wszelkie szafy to konstrukcje na stale wbudowane i tylko bardzo stare domy moga nie miec wbudowanych szaf. Zwykle sa to domy- inwestycje przeznaczone przez wlasciciela na wynajm, stad nie wklada on pieniedzy w ich modernizacje.

Szafy to zaleznie od domu, sa przerozne, z rozsuwanymi lub otwieranymi drzwami - z lustrem lub bez; i popularne tzw. szafy WIR (Walk-In-Robe), sa to szafy-pokoje.

Zwykle tak tu bylo,ze wlasciciele zamiast wkladac w remont /modernizacje domu to taki dom sprzedawali i kupowali lub budowali dom jaki chcieli.
Jednak od paru lat koszty samej tylko transakcji sprzedazy/kupna sredniej wartosci domu to granice $30tys. i plus, stad zauwaza sie wiecej remontow czy rozbudowe domow.

Z Twoim zawodem, na poczatek chyba najlepiej (to tylko moja opinia)jak zaczniesz prace jako kontraktowiec, pracujac dla builder- to osoba lub firma budujaca domy . Oni zatrudniaja wszystkich "budowlanych" fachowcow jak stolarzy, elektrykow, hydraulikow itp .
Dobrze zaczac w duzej i renomowanej firmie.

Z czasem bedziesz umial ocenic wlasne mozliwosci oraz rynek i zdecydujesz jak najlepiej pracowac i czym zajac sie konkretnie. Zwykle ci fachowcy co "buduja" kuchnie nie trudnia sie inna stolarka.
Natomiast jako samozatrudniony stolarz, od szaf ,mebli czy przerobek bedziesz mogl miec poczatkowy problem ze zdobyciem klienta - stad dobrze na poczatek popracowac w jakiejs firmie budowlanej chocby dla wlasnej orientacji.

Z jakoscia takich prac czasami zdarza sie roznie, bo trafiaja sie i gamonie jak wszedzie. Stad dlatego zanim klient wybierze np stolarza to lubi zobaczyc prace jego (wykonana u kogos innego) lub bierze fachowca poleconego przez znajomych.

Tytuł:
PostNapisane: So paź 31, 2009 2:33 pm 

Zak a kiedy zladujesz w Perth?

Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 02, 2009 12:40 am 

loserek napisał(a):
Zak a kiedy zladujesz w Perth?

Nie wiem dlaczego ale nie widziałem Twojego posta wcześniej. Miesiąc :)

Planowałem przyjechać na wizie PR ale przepisy się zmieniają :(
Dwa, stwierdzam, że angielskiego to sie w Polsce nie nauczę wiec padła decyzja że jedziemy sierień, wrzesień 2010 do szkoły angielskiego. Pierwsze 3-4 miesiące to tylko nauka a potem nauka i praca. A znając życie trzeba będzie fizycznie zasuwać dla chleba, ale ja ciężkiej pracy się nie boję. Oby zdrowie dopisało.

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 02, 2009 2:46 pm 

Jak juz bedzie tak daleko daj znac, jezeli nie masz nikogo w Perth to moze bede mogl jakos pomoc, mam troche kontaktow:)

Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 04, 2009 1:57 pm 

Dziękuję bardzo za dobre słowo. Będę pamiętał.
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: N sty 02, 2011 11:50 am 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Zak - jak tam wylądowaliście w krainie kangura ?

Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 19, 2011 1:41 am 

keler napisał(a):
Zak - jak tam wylądowaliście w krainie kangura ?

Wyjazd z różnych powodów się opużnia. Jedziemy na początku marca jak nam dadzą wizę Od 21 marca mam już szkołę.
Pozdrawiam 8)

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]