Image Map
Teraz jest Pn mar 25, 2019 12:53 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt paź 31, 2008 3:43 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Witam
Mam trochę gotówki i chciałbym zakupić niewielki biznesik w austalii np. jakąś małą kafejke przy plaży. Byłem kiedyś na takiej strone sellbuisness cośtam.au i wiem że byłoby mnie stać na coś takiego. Tylko jak to wygląda z prawnego punktu widzenia???, czy mogę kupić ten biznes już w Polsce i potem starać się o biznes wize, czy też muszę załatwić najpierw jakąś wizę i dopiero jechać do AU, żeby spróbować coś znaleźć. Proszę o pomoc.

Tytuł: biznes
PostNapisane: Pt gru 26, 2008 5:09 pm 

Możesz kupić w Polsce a później tam jechać.
Jeśli strona sprzedające zaakceptuje warunki transakcji (kupno na odległość) A następnie jechać do Australii podpisać pisemną umowę z osobą sprzedającą.
Jednakże lepiej jechać najpierw i tam dokonać transakcji kupna, ponieważ w dzisiejszych czasach o uczciwość trudno. Zam wiele przypadku jak np. kupno samochodu którego nie ma itp.

Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 14, 2009 2:01 am 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

Ciekawi mnie czy bedac na wizie studenckiej moglbym kupic jakis maly biznesik w Au i starac sie o business visa a pozniej na tej podstawie o PR po kilku latach prowadzenia tego biznesu?

Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 14, 2009 12:22 pm 
RED KANGAROO - staly bywalec

moge sie mylic ale o ile pamietam pare lat temu bylo chyba tak ze trzeba bylo zainwestowac sporo kasy (chyba cos kolo $500k) stwarzajac przy tym miejsca pracy i utrzymac ten business przez 2 lata- nie wiem jak jest teraz

Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 14, 2009 8:07 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

Loserek ma racje, aby prowadzic biznes w AU music spelnic dosyc rygorystyczne warunki, takie jak okreslona kwota, deklaracja zatrudnienia itp. polecam kontakt z ambasada AU lub jeszcze lepiej z Immigration. Szukaj tez informacji na temat grantow stanowych, wtedy moze byc latwiej. Sam myslalem o biznesie w AU, ale w koncu sie poddalismy i wyjechalismy z AU do UK .

Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 14, 2009 10:33 pm 
Marcus napisał(a):
Loserek ma racje, aby prowadzic biznes w AU music spelnic dosyc rygorystyczne warunki, takie jak okreslona kwota, deklaracja zatrudnienia itp. polecam kontakt z ambasada AU lub jeszcze lepiej z Immigration. Szukaj tez informacji na temat grantow stanowych, wtedy moze byc latwiej. Sam myslalem o biznesie w AU, ale w koncu sie poddalismy i wyjechalismy z AU do UK .

Biznes to mozna miec dowolny, pomylilo ci sie z warunkami do WIZY.

Tytuł: troche pomocy
PostNapisane: So lut 07, 2009 1:09 pm 

po pierwsze musisz wystapic do FIRB jako zagraniczny inwestor. jezeli przejmujesz caly biznes to jestes w 100% shareholder. A to wymaga potwierdzenia foreign investment tribunal board(FIRB)www.firb.gov.au. oni tez rozporzadzaja czy mozesz kupic dom w australii czy nie.Jak dostaniesz pozwolenie to musisz wejsc w kontrakt z firma ktora biznes sprzedaje i wtedy mozesz wystapic o sponsor visa dla siebie jako pracodawca i zarazem pracownik. Potrzebujesz dowodu stanu majatkowego jak i gwarancji,ze przynieszesz temu kraju zatrudnienie. bardzo pomocny jest business plan.
imigracja musi zobaczyc ze jako obcokrajowiec przyniesiesz zyski temu panstwu w kazdym tego slowa znaczeniu. i wtedy zaczyna sie smiechu warta zabawa z urzednikami.

Pozdrawiam i zycze powodzenia

PostNapisane: Wt lut 17, 2009 10:29 am 

Wielkie dzięki za wpisy oraz info. Po przewertowaniu tego forum (i nie tylko) jestem bogatszy w wiedzę i podjąłem decyzję o wyjeździe do Australii, rozmawiałem już o tym z pewnym agentem imigracyjnym i wiem, że mógłbym liczyć ( w sprzyjąjących okolicznościach) na wizę stałego pobytu. Co do wyjazdu to nie podpalam się i chcę się dobrze do niego przygotować, choć nie zamierzam czekać na wizę stałego pobytu. W aktualnych okolicznościach kryzysysowych lepiej za bardzo nie zwlekać. Realny termin mojego wyjazdu oceniam na sierpień/wrzesień. Jak już wspomniałem chciałbym zainwestować w jakiś biznes w OZ. Znalazłem kilka stron z ofertami (ebay itd) i mógłbym zakupić jakąś niewielką kafejkę czy coś takiego, ale zastanawiam się czy nie lepiej byłoby zainwestować w coś większego i pewniejszego, co jednak wymagałoby zawiązania spółki. Mam więc propozycję: jeżeli ktoś ma jakiś pomysł dotyczący biznesu i chciałby połączyć siły niech pisze do mnie na maila. Propozycję kieruję głównie do osób mieszkających w Australii, ale nie tylko, jeżeli ktoś ma dość Polski i czuje tak jak ja, ze trzeba stąd wiać niech też pisze. Wierzę, że przy odrobinie szczęścia, można będzie coś konkretnego rozkręcić i żyć na dobrym poziomie. Zapraszam do wymiany pomysłów.

PostNapisane: Cz kwi 16, 2009 2:26 am 

Moze zinteresujesz sie kupnem Polskiej Deli w Brisbane.
Euro Continental Deli
Grazyna Zoltkowska
Tel.38445059
0411687597

PostNapisane: So paź 31, 2009 3:53 am 

Przyjaznie sie z pewnym polakiem ktory mieszka w Au juz kilka lat a przeprowadzil sie tutaj na wizie biznesowej z szwecji, niestety jego historia jest bardzo smutna, stracil wszystkie pieniadze, bo zostal oszukany. Pomimo dopelnienia wszelkich formalnosci i uzyskania wizy biznesowej, okazalo sie ze caly ten biznes byla banka mydlana. Musial zaczynac od zera. Zachecam do solidnego sprawdzenia sprzedawcy, oraz zbadania czy przypadkiem nie mamy do czynienia z oszustem. Na szczescie teraz juz zyja sobie dobrze, prowadzą 2 firmy i to jest dobra informacja,że w Au da sie po bankructwie podnieść. Historia ta wydazyla sie w ciagu ostatnich 8 lat.

PostNapisane: So sty 02, 2010 11:01 pm 

Witam !

ja jestem chetny do współpracy. jak masz ofertę ważną jeszcze to mozemy podagać:)

valinor napisał(a):
Wielkie dzięki za wpisy oraz info. Po przewertowaniu tego forum (i nie tylko) jestem bogatszy w wiedzę i podjąłem decyzję o wyjeździe do Australii, rozmawiałem już o tym z pewnym agentem imigracyjnym i wiem, że mógłbym liczyć ( w sprzyjąjących okolicznościach) na wizę stałego pobytu. Co do wyjazdu to nie podpalam się i chcę się dobrze do niego przygotować, choć nie zamierzam czekać na wizę stałego pobytu. W aktualnych okolicznościach kryzysysowych lepiej za bardzo nie zwlekać. Realny termin mojego wyjazdu oceniam na sierpień/wrzesień. Jak już wspomniałem chciałbym zainwestować w jakiś biznes w OZ. Znalazłem kilka stron z ofertami (ebay itd) i mógłbym zakupić jakąś niewielką kafejkę czy coś takiego, ale zastanawiam się czy nie lepiej byłoby zainwestować w coś większego i pewniejszego, co jednak wymagałoby zawiązania spółki. Mam więc propozycję: jeżeli ktoś ma jakiś pomysł dotyczący biznesu i chciałby połączyć siły niech pisze do mnie na maila. Propozycję kieruję głównie do osób mieszkających w Australii, ale nie tylko, jeżeli ktoś ma dość Polski i czuje tak jak ja, ze trzeba stąd wiać niech też pisze. Wierzę, że przy odrobinie szczęścia, można będzie coś konkretnego rozkręcić i żyć na dobrym poziomie. Zapraszam do wymiany pomysłów.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]