Image Map
Teraz jest Śr paź 16, 2019 8:04 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz lut 26, 2009 3:09 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

witam serdecznie :)

od dluzszego czasu zastanawiamy sie z mezem nad emigracja do AU. W Polsce nie jestesmy w zlej sytuacji, oboje prowadzimy wlasne biznesy i niby niczego nam nie brakuje, ale... wydaje nam sie ciagle, ze mozna zyc w sympatyczniejszej atmosferze bez narzekania sasiadow i gburowatych urzednikow.

zastanawiajac sie nad wyjazdem bierzemy pod uwage to, ze chcemy przeniesc nasze doswiadczenia tu zdobyte na tamtejszy rynek i nadal pracowac w znanych nam branzach. ja prowadze body shop a moj maz jest szkutnikiem i instruktorem zeglarstwa, prowadzi rowniez sklep zeglarski i wypozyczalnie sprzetu wodnego.

i tutaj pojawiaja sie moje pytania:
- czy na ktoras z tych form dzialanosci potrzebna jest licencja (widzialam cos takiego na forum)?
- czy kazde z nas musi starac sie o wize biznesowa osobno, czy np. wystarczy zeby on dostal wize biznesowa a ja jako zona pojade z nim i otworze sklep?
- i pytanie ostatnie troche odbiegajace od reszty - czy bedac tam na wizie biznesowej mozna podjac w jakis sposob nauke na uczelni wyzszej? czy wtedy nie bedzie obowiazywal limit pracy 20h/tydzien?

z gory dziekuje za odpowiedzi :)
pozdrawiam goraco z zimowego podlasia :)

PostNapisane: Pt lut 27, 2009 1:06 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

kathis09 napisał(a):
ja prowadze body shop

Czy chodzi o te siec Body Shop kosmetykami, czy to po prostu jakas lokalna odmiana, czy chodzi w ogole o inna branze? Jezeli to pierwsze, to to chyba dziala na zasadzie franchise i musiaalbys sie skontaktowac z firma "matka" czy jest zainteresowana (szczegolnie w obecnym klimacie ekonomicznym) ustanawianiem nowych sklepow.

Cytuj:
a moj maz jest szkutnikiem i instruktorem zeglarstwa, prowadzi rowniez sklep zeglarski i wypozyczalnie sprzetu wodnego.
To jest bardzo niszowa dzialalnosc i nie wiem jak technologie polskie/europejskie maja sie do technologii stosowanych tutaj. No i wydaje mi sie, ze jest to rodzaj biznesu, ktory moze operowac tylko w okreslonych lokalizacjach, tam gdzie mialby klientow. No i nie wiem czy w takich miejsca nie ma juz wystarczajacej ilosci tego rodzaju biznesow.
Jezeli powaznie myslicie o prowadzeniu biznesu w tej branzy, to ja bym jednak przyjechala tutaj na jakis czas na wize turystyczna na rekonesans, czyli tzw badania rynku :-). Chyba, ze ktos moze Wam je wykonac na odleglosc.

Cytuj:
czy kazde z nas musi starac sie o wize biznesowa osobno, czy np. wystarczy zeby on dostal wize biznesowa a ja jako zona pojade z nim i otworze sklep?

O ile ja sie orientuje (z czytania tego forum) to wystarczy wiza dla jednej osoby, ale moze ktos to zweryfikuje.

Cytuj:
- i pytanie ostatnie troche odbiegajace od reszty - czy bedac tam na wizie biznesowej mozna podjac w jakis sposob nauke na uczelni wyzszej? czy wtedy nie bedzie obowiazywal limit pracy 20h/tydzien?

Jezeli nie przyjezdzasz tutaj na wizie studenckiej, to praca max 20h/tydz nie jest warunkiem wizy. Po prostu dodatkowo oprocz pracy podejmujesz studia i chyba nie powinno z tym byc problemu z punktu widzenia urzedu imigracyjnego. Z tym, ze wtedy studiujesz raczej jako student zagraniczny i adekwatnie (czyli bardzo duzo) za to placisz. W tym przypadku liczy sie Twoj status, a nie miejsce zamieszkania i na wizie biznesowej nie jestes ani obywatelem ani permanent resident, tylko studentem zagranicznym.

Ewa

Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 27, 2009 1:11 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

Nie mam pojecia co to jest body shop, do prowadzenia sklepu pewnie potrzeba jakies pozwolenia ale to napewno bardzo prosto uzyskac, do naprawiania lodek trzeba miec licencje, do pracy jako instruktor czegokolwiek tez.

O wize ubiegac sie musi tylko jedna osoba, rodzina (malzonka i dzieci ponizej lat 18) dostaja ta sama wize.

Bedac na wizie biznes nie ma ograniczen w ilosci godzin pracy niezaleznie od tego czy sie studiuje czy nie.

Nauke na uczelni mozna podjac.

Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 27, 2009 8:53 am 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

dziekuje serdecznie za odpowiedzi :)

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]