Image Map
Teraz jest Śr paź 16, 2019 8:02 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr kwi 29, 2009 12:12 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Witam serdecznie. Poszukje kogos z okolic Sydney kto chcialby pomoc mi w nawiazaniu wspolpracy z australijska firma. Sam mieszkam w Nimeczech. Prosze o kontakt ze mna bezposrednio na mojego E-maila:

Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 01, 2009 4:16 pm 
RED KANGAROO - staly bywalec

Krzysiek, watpie, zebys znalazl tutaj odpowiedzialnego wspolnika. Radze uciekaj stad czym predzej jesli nie chcesz stracic kasy i nerwow.

Tytuł:
PostNapisane: So maja 02, 2009 12:23 pm 

Zed, z mojego doswiadczenia wiem ze pradzej bym sie obawial robic interesy z polakami w Angli czy w Polsce niz z mieszkajacymi tutaj, choc i tu i tam mozna znalezc tak i uczciwych jak i oszustow. Inna sprawa jest oplacalnosc takowego interesu w AU w porownaniu z Europa, ale na dobra sprawe Krzysiek nie podal branzy.
Inna sprawa jest na podstawie jakiego doswiadczenia Ty wydajesz takie arbitralne wnioski? Z Twoich postow wynika ze byles tutaj na studenckiej wizie i nie udalo sie Tobie zostac w AU. Byles wiec w Australi raptem pare lat ( moze 3, moze 4- nie wiem).Bedac studentem chyba nie miales okazji robic zadnych biznesow, byc moze trafiles akurat w tak zle srodowisko ktore zrazilo Ciebie do wszystkiego co mogloby sie Tobie kojarzyc z antypodami. Znasz takie powiedzonko?" psy wyja a karawana idzie dalej"
Reasumujac- bedac w Australi pare dni z dojazdem :) smialo moge powiedziec ze kompletnie nie znasz tego kraju a swoja "wiedze" jaka sie ochoczo dzielisz na tym forum bierzesz ze swojego "skrzywionego" doswiadczenia oraz wybiorczo z roznych publikacji
Pozdrawiam cieplutko

Tytuł: wspolpraca
PostNapisane: So maja 02, 2009 12:42 pm 

Witam
Ja chyba nikogo nie urazilem albo? Nie wypowiadalem sie na temat czy ktos jest uczciwy czy nie. Szukam kogos tylko w australi kto moze mi pomoc. Jesli mozesz mi pomoc to powiedz kogo i w jakiej formie mam unikac aby nie stracic kasy. Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: So maja 02, 2009 10:55 pm 
Zed dolaczyl do forum 26 marca 2007 i jeszcze nie byl w Australii. W marcu 2009 (chyba) pisal, ze stad wyjechal i to juz bylo chwile. Zatem byl tutaj na pewno krocej niz 2 lata. :)

Jesli chodzi o zatrudnienie...

Krzysiek - nie bardzo wiem niestety jak ci pomoc, w Australii nie jest latwo o zatrudnienie, gdy jest sie poza krajem. Jedyne pomysly to:

1. Sprobowac przez internet przez strony, gdzie szuka sie pracy (seek.com.au, careerone.com.au)
2. Zarejestrowac sie na linkedin.com i tam lapac kontakty
3. Probowac przez miedzynarodowe agencje rekrutacyjne (Manpower, Hays, Adecco)

Jezeli szukasz wspolnika do biznesu, to polecam zrobic rozeznanie na stronach:

www.truelocal.com.au
www.mylocal.com.au
www.yellowpages.com.au

i przejrzec katalog australijskich firm, a nastepnie sprobowac sie z nimi skontaktowac (telefonicznie, bo e-maile wiekszosc z nich wyrzuci jako spam).

Jesli chodzi o robienie biznesow... to Australia malo ich robi z Europa i nie spodziewalbym sie kokosow.

Tytuł:
PostNapisane: So maja 02, 2009 11:21 pm 

Krzysiek oczywiscie nie uraziles nikogo, dales tylko pozywke lokalnemu malkontentowi.
Krzysiek w jakiej branzy szukasz kontaktow, ja jestem w prawdzie z Perth, ale moze Sydnejscy autochtoni:) sie odezwa jezeli beda miec takowe mozliwosci

Tytuł: Ale dołek....
PostNapisane: So lis 07, 2009 5:51 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

Ale dołek rodacy... Krzysiek grzecznie o pomoc prosi a tu Rodacy z dobrą radą żeby z Polakami interesów nie robić...

Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 11, 2009 3:49 pm 

zed-freak napisał(a):
Krzysiek, watpie, zebys znalazl tutaj odpowiedzialnego wspolnika. Radze uciekaj stad czym predzej jesli nie chcesz stracic kasy i nerwow.

Nie sluchaj go chlopie, to szatan udajacy czlowieka i do tego freak jak sam sie nazywa - zabojcza kombinacja :D. Troche to shizofreniczne z mojej strony, ale po cichu dziekuje mu za fantastyczna robote jak tu dla mnie odwala . :twisted:

Tytuł: Re: wspolpraca
PostNapisane: Cz gru 17, 2009 7:50 am 
Krzysiek_Niemcy napisał(a):
Witam
Ja chyba nikogo nie urazilem albo? Nie wypowiadalem sie na temat czy ktos jest uczciwy czy nie. Szukam kogos tylko w australi kto moze mi pomoc. Jesli mozesz mi pomoc to powiedz kogo i w jakiej formie mam unikac aby nie stracic kasy. Pozdrawiam

Nie uraziles, ale tez i nie wygladasz na powazna osobe a tymbardziej przyszlego wspolpracownika w biznesie.!
Jest jedna zasada w Australii, zeby kogos polecic to trzeba te osobe znac, nie wystarczy ze umiesz (a moze i nie!) napisac zapytanie po polsku, kto ...chetny wskazac mi ludzi do wspolpracy.

Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 17, 2009 8:13 am 
loserek napisał(a):
Krzysiek oczywiscie nie uraziles nikogo, dales tylko pozywke lokalnemu malkontentowi.
Krzysiek w jakiej branzy szukasz kontaktow, ja jestem w prawdzie z Perth, ale moze Sydnejscy autochtoni:) sie odezwa jezeli beda miec takowe mozliwosci

To sie okaze , kto bedzie tym malko...mentem!! Sa ludzie i "ludziska" wsrod Polonii w AU i nie tylko, bo na calym swiecie.
Osobiscie w Australii spotkalam osoby pokrzywdzone a sa narodowosci : Polakami, Czechami, Slowakami, Australijczykami, ktorzy zostali oszukani przez "Polski "" niby biznes zagraniczny (jestem czystej krwi Polka! i nie pisze tego, aby dolowac Polakow). Kim sa niby Polacy - nie wiadomo, przyklad widac na Krzysiek probuje zlapac naiwnego... nie chce oskarzac ,ale dla mnie biznes- kobiety tak to wyglada.
Sa ludzie - pasozyty i do tego Polacy a moze "Polacy" podobnie do slynnej "dating" agencji rosyjskiej, ktora w sumie w wiekszosci pochodzi z Ameryki Pln i inych czesci swiata i z rosji tez - po prostu mafia.
Zawsze trzeba byc przezornym, zanim wejdzie sie w uklad z kimkolwiek, to nie Krzysiek bedzie narazony na polskich kombinatorow, to ON cos kombinuje i mysli, ze na koncu swiata ludzie sa mniej poinformowani.

PostNapisane: Cz cze 10, 2010 4:56 am 

Jezeli zalezy ci tylko na kontaktach,to ci je znajde.Powiedz tylko czego szukasz? Mowisz i masz!

Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 01, 2013 12:16 pm 

powracam po 20 latach do Australii, mam obywatelstwo i chętnie zainwestuję pieniądze lub kupię biznes, mam duże doswiadczenie w prowadzeniu firmy

PostNapisane: Cz sty 08, 2015 3:53 pm 

Jestem z Polski, ale potrzebuję kogoś rozgarniętego w Australii do pomocy w znajdowaniu fortepianów i ich wysyłce do Polski.
A może ktoś już działa w tej branży i ma jakieś instrumenty do renowacji? :?:
Potrzebuje koszty takiej operacji. :)

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]