Image Map
Teraz jest Wt paź 15, 2019 10:06 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt lis 10, 2009 2:46 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

Witam, mam takie pytanie czy ktoś wie co nieco na temat importu uzywanych
samochodów z Angli do Australii? Czy auta z angli można bez problemu
zarejestrować w au, bo jak wiadomo kierownica jest po tej samej stronie, czy sa
jakieś inne wymogi... znając australie ten kraj słynie z wygórowanych zasad i
wymogów.
Pozdrawiam

Tytuł: Podbijam temat
PostNapisane: Wt lis 10, 2009 5:08 pm 

Podbijam temat bo sam jestem zainteresowany :-)

Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 10, 2009 11:46 pm 
RED KANGAROO - staly bywalec

Tutaj znajdziesz odpowiedz:
http://australia.wikia.com/wiki/BritVic ... ingYourCar

Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 11, 2009 12:35 am 

Jesli dolaczyc do tego stres i frustracje dzieki niekompetentnym pracownikom w wymienionych w linku firmach/instytucjach ( a tacy na bank sie trafia i w UK i w Australii), to pomysl sciagniecia auta jest wogole nie wart swieczki.

Link przedstawia sytuacje gdy wlasaciciel auta sciaga je do OZ, a zakladam ze autor watku ma na mysli sciaganie w celach zarobkowych, takze odpowiednie podatki trzeba tez doliczyc.

Pozdrawiam i powodzenia

Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 11, 2009 1:25 pm 

Tak chodzi mi tylko o import w celach zarobkowych, ja jestem w PL teść w AU. Najlepiej to jak by to polegało na czyms takim jak:
Ja wysyłam, on odbiera i sprzedaje, lecz domyślam się z ze procedura zarejestrowania auta nie jest krótka i prosta.
Czy ktoś robił coś takiego w celu zarobkowym?
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 11, 2009 10:51 pm 

Jesli chodzi o zarabianie na takim interesie to wiekszych szans bym nie widzial.
Najistotniejszy powod: ceny "importowanych" samochodow (ten sam model/rocznik itp) sa duzo nizsze niz ceny samochodow wyprodukowanych na australijski rynek i sprowadzonych przez producenta.

Sa na rynku firmy zajmujace sie importem samochodow z Japoni ale to chyba nie jest wielki interes.

Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 12, 2009 12:30 pm 

witam, wiec jak ceny importowanych samochodów sa nizsze to chyba dobrze. Przytaczając tu przykład podam markę BMW 530i cena takiego auta w WB to koło 40 tys. zlotych. A w AU to cena około 80 tys. dolarów. Wiec to chyba warte poswiecenia.

Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 12, 2009 10:58 pm 

Activ388 napisał(a):
witam, wiec jak ceny importowanych samochodów sa nizsze to chyba dobrze. Przytaczając tu przykład podam markę BMW 530i cena takiego auta w WB to koło 40 tys. zlotych. A w AU to cena około 80 tys. dolarów. Wiec to chyba warte poswiecenia.

Czy zadales sobie trud przeczytania informacji w linku, ktory podalem powyzej?

Za mniej wiecej 80k lokalnych dolarow mozesz nabyc taki oto 530i:
http://tinyurl.com/yd74kmh

Pamietajac, ze Luxury Car Tax bedzie naliczony na podstawie cen lokalnych a nie tego co zaplaciles znajdz podobny samochod w UK i w powyzej podanym linku znajdziesz metode policzenia wszystkich kosztow.

Co do cen importowanych samochodow to byc moze nieprecyzyjnie sie wyrazilem. Chodzi o to, ze cena za dokladnie taki sam samochod (model, wyposazenie. rocznik i przebieg) importowany bedzie sporo nizsza niz za taki sam orginalnie sprzedany w Australi jako nowy.
Nie bede dywagowal na temat sensu tego ale taka jest rzeczywistosc.

Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 24, 2009 8:43 pm 

Mam odmienne pytanie

Moi koledzy gdy dowiedzieli się, że lecę do krainy kangurów, proszą mnie żeby kupić im i wysłać Toyota Land Cruiser BJ45 lub coś podobnego.

Naczytali się w necie, że są bardzo tanie (w stosunku do cen w Polsce)

Moje pytanie brzmi:
czy znacie firmy, które zajmują się spedycją aut do Europy? Chodzi mi głównie o transport drogą morską.

Gdzie i za ile?
z góry dzięki za podpowiedź

Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 26, 2009 5:05 am 

oleszno napisał(a):
Mam odmienne pytanie

Moi koledzy gdy dowiedzieli się, że lecę do krainy kangurów, proszą mnie żeby kupić im i wysłać Toyota Land Cruiser BJ45 lub coś podobnego.

Moje pytanie brzmi:
czy znacie firmy, które zajmują się spedycją aut do Europy? Chodzi mi głównie o transport drogą morską.

Gdzie i za ile?

Znajomi oczywiscie orientuja sie, ze samochod bedzie mial kierownice po prawej stronie i aby go w Polsce zalegalizowac trzeba bedzie ta kierownice przelozyc co do tanich rzeczy nie nalezy.

Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 26, 2009 7:39 am 

szop napisał(a):
oleszno napisał(a):
Mam odmienne pytanie

Moje pytanie brzmi:

Gdzie i za ile?

Znajomi oczywiscie orientuja sie, ze samochod bedzie mial kierownice po prawej stronie i aby go w Polsce zalegalizowac trzeba bedzie ta kierownice przelozyc co do tanich rzeczy nie nalezy.

Z tego co slyszalem, moze sie to juz niedlugo zmienic. Ktos zaskarzyl Polske do Brukseli o utrudnianie rejestracji takich pojazdow a ta szykuje na nia bata, tlumaczac ze Polska blokuje przeplyw towarow w UE co jest niezgodne z prawem europejskim.

Pewnie sie znajdzie ktos kto bedzie probowal przekonac Bruksele ze Polska poprzez brak odpowiedniej infrastruktury drogowej nie stwarza bezpiecznej podrozy takimi pojazdami.
Zobaczymy...

Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 26, 2009 8:45 am 

oleszno napisał(a):
Moje pytanie brzmi:
Gdzie i za ile?

Ja kilka lat temu wyslalam auto (Toyota Camry) z Australii do UK, korzystajac z uslug firmy John Mason http://www.johnmason.com/. Kosztowalo to wtedy 3 tysiace GPB. Jakbym za to sama miala placic, to by mi sie to nie oplacalo. Ale podobno 4WD sa tutaj znacznie tansze w porownaniu z Polska.

Tytuł: porownanie
PostNapisane: N lis 29, 2009 11:43 am 

witam.

Moze niektore modele sa w polsce drozsze np toyota camry,hilux,land cruiser Nisan navara itp itd ale na rynku Au to sa inne auta niz w Europie.Inne materialy wewnatrz inne wykonczenie i wyposazenie,Toyota camry kupiona w pl salonie to auto "wyglaskane" pod wzgledem wyposazenia i wykonczenia natomiast wersja au to inna bajka stad tez cena jest inna.Tak samo z innycmi autami.

Co do BMW 530I (i innych) rzeczywiscie roznica w cenie jest spora dlatego ze w UK auta benzynowe ze stosunkowo duzym silnikiem nie trzymaja wartosci.A w Au kazdy kupujacy taka beemke traktuje to auto jako luksusowy zakup i robia to raczej zamozni ludzie.Podatki i oplaty po przywiezieniu tej Bejki do Au zbliza ja cenowa do tych oferowanych na rynku a jezeli kupujacy zerknie ze auto jest importowane z Uk to zaraz bedzie podejrzliwie na nie patrzyl dlatego ,ze w Au takie auta kupuje sie od dilera z gwarancja i dokumentacja i nikt nie wyda 80K na auto bez zastanowienia nawet jak milby oszczedzic kilka tysiakow.Przy tak prestizowych autach klient ma inna mentalnosc i nie bedzie oszczedzal.

Takie sa realia i oplac sie to tylko przy przeprowadzce na uzytek wlasny.

Ale oczywiscie moge sie mylic to tylko moje skromne zdanie podparte kilkuletnim pobytem w Au i pasja do aut.

Sam tez lubie porzadne auta i takimi jezdze Bmw to doskonale urzadzenie i tez chetnie bym taka sobie przytargal taniej z UK :)
ale realia sa inne.
pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 23, 2009 3:10 pm 

Lokalizacja: far away from orwell 1984...far away from australia
Sciaganie auta z Oz do Europy to absurd, sa drozsze, kierownica jest nie po tej stronie i w US mozna kupic np nowego Nissan Pathfindera z salonu za co tutaj dostaniesz jakies 5-ciolatka z kiepskim wyposazeniem...Oz to chyba jedno z najdroszych miejsc na swiecie, aby kupic auto...

Tytuł: jezdzimy
PostNapisane: Śr gru 23, 2009 4:59 pm 

Ale ... kupujemy i nimi jezdzimy. Czy moze wiadomo, jaki uszczerbek dla budzetu rodziny w AU, stanowi zakup auta? Chodzi mi o jakies statystyki i porownania miedzynarodowe.

Czy pamietasz jaka droga byla Syrenka?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]