Image Map
Teraz jest Cz lis 21, 2019 1:16 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: So kwi 12, 2008 8:42 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Witam was wszystkich prowadzacych interesy w Australii. Mam do was pytanie odnosnie pozyskiwania klijentow, jestesmy firma uslugowa i chcielibysmy rozpoczac mala dzialalnosc w australii , czy moglibyscie doradzic jak przecietny australijczyk dziala na reklamy , czy kozysta z ulotek w skrzynce czy po prostu je wyzuca do kosza czy bardziej kozysta z gazet czy moze tylko z polecenia znajomego lub sasiada , czy jest dla niego najwazniejsza strona internetowa czy tez prosta ulotka.Czy wyszukuje 10 ofert i wybiera najtansza czy kieruje sie moze czyms innym. Jesli jest ktos kto muglby mi w tym pomuc to z gory dziekuje i zapraszam na forum.Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 14, 2008 11:36 am 
Cytuj:
czy moglibyscie doradzic jak przecietny australijczyk dziala na reklamy , czy kozysta z ulotek w skrzynce czy po prostu je wyzuca do kosza czy bardziej kozysta z gazet czy moze tylko z polecenia znajomego lub sasiada

Ulotki w skrzynce sa tu niemile widziane, od razu leca do kosza, a wiele skrzynek ma napis 'No Junk Mail'. Mysle, ze najbardziej dziala tutaj telewizja i internet no i tradycyjnie juz polecenie znajomego/sasiada.

Cytuj:
Czy wyszukuje 10 ofert i wybiera najtansza czy kieruje sie moze czyms innym.

To zalezy od indywidualnych preferencji, ale wiekszosc Aussies przebiera w ofertach zanim cos kupi. Nie znaczy to jednak ze wybierze najtansze. Szaleja na punkcie wszelkiego rodzaju wyprzedazy np. 20% off czy cos w tym stylu.

Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 15, 2008 2:26 am 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

Wybacz, ale mysle ze Twoje podejscie do tematu nie jest do konca przemyslane. Wydaje mi sie ze to co robi ‘przecietny Australijczyk’ nie jest az tak istotne dla potencjalnego biznesu. Bardziej liczy sie to jakie zachowania ma Twoja traget group, a tej nam nie podales. Nie dales informacji dotyczacych jakiego rodzaju jest to biznes (moze jest to pralnia, uslugi kurierskie, pogrzebowe czy fryzjerskie???), jaki masz target, gdzie zamierzasz dzialac itp itd

Mysle, ze planujac dzielalnosc w Australii powinienes zaczac od stworzenia planu marketingowego, ktorego pierwsza czescia jest dokladna analiza rynku.
Dopiero wtedy bedziesz mogl pomyslec o strategii marketingowej.

Oto kilka przydatnych australijkich linkow ktore moga pomoc w zrobieniu analizy rynku, a potem w stworzeniu strategii marketingowej:
http://www.business.gov.au/Business+Ent ... ritory.htm
http://www.accc.gov.au/content/index.ph ... mId/815390
http://www.abs.gov.au/AUSSTATS/abs@.nsf ... enDocument

Powodzenia

PS. Poza tym, moze nam sie wydawac ze Australijczycy nie lubia zostawianych w skrzynce ulotek. I pewnie jest to prawda w duzych miastach. Ale nie jestem wcale na 100% pewna czy ludzie mieszkajacy w mniejszych miejscowosciach lub w dzielnicach oddalonych od centrum traktuja ulotki rownie negatywnie. ... To tylko przyklad, przyklad na to ze nasze opinie nalezy profesjonalnie sprawdzic (poprzez badania rynku) zanim rozpocznie sie wydawac pieniadze na kampanie matrketingowa.

PostNapisane: Pt lis 16, 2012 1:17 am 

Smith napisał(a):
Witam was wszystkich prowadzacych interesy w Australii. Mam do was pytanie odnosnie pozyskiwania klijentow, jestesmy firma uslugowa i chcielibysmy rozpoczac mala dzialalnosc w australii , czy moglibyscie doradzic jak przecietny australijczyk dziala na reklamy , czy kozysta z ulotek w skrzynce czy po prostu je wyzuca do kosza czy bardziej kozysta z gazet czy moze tylko z polecenia znajomego lub sasiada , czy jest dla niego najwazniejsza strona internetowa czy tez prosta ulotka.Czy wyszukuje 10 ofert i wybiera najtansza czy kieruje sie moze czyms innym. Jesli jest ktos kto muglby mi w tym pomuc to z gory dziekuje i zapraszam na forum.Pozdrawiam

nie "kijentów" tylko "klientów"
nie "kożysta" tylko " korzysta"
nie "mugłby" tylko "mógłby"
nie "pomuc" tylko "pomóc"

Myślę, że pisownia bez błędów ortograficznych ma ogromny wpływ na odbiór danej firmy/osoby.Wierzę,że w Państwa reklamach takowe nie występują :) W końcu mamy XXI wiek i dostępność słowników jest ogólnie i łatwo dostępna. Do wpisów na forum też warto z nich korzystać.
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 23, 2012 9:43 am 
WALLABY - czasem cos napisze

Jaana, cztery lata temu niejaki Smith, zapytał o coś, pisząc swoją polszczyzną, Ty zaś odkopujesz ten temat teraz i bawisz się w korektora, edukatora :D, albo daleką drogę miałaś/eś do słownika poprawnej polszczyzny, lub tez musisz się strasznie nudzić
:lol:, wpadłem tak po długim czasie i miło zobaczyć, że Archer dalej aktywny, Mmisiek pisze, ciekawe czy wpada też jeszcze Badziewanti?
Dobrze, że forum nadal istnieje, pozdrawiam Was serdecznie!
g

PostNapisane: Śr lip 12, 2017 7:00 am 

Nie ma jednej odpowiedzi na twoje pytanie.
Sa rozne metody reklamowania sie i jedne sa bardziej dostosowane do jednego biznesu niz drugie.

Jesli chcial bys zebym pomogl to daj wiecej info o czym mowimy.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]