Image Map
Teraz jest Pn wrz 23, 2019 3:42 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz cze 03, 2004 8:01 am 
Co to za tytuł "bakałaż" ? Czy to jest równoznaczne z inżynierem ? Moje studia trwały 3,5 roku a doczytałem że bakałażem w Australii zostaje się po 3 latach studiów. Mam zamiar wyemigrować do Australii, która instytucja będzie weryfikować mój dyplom tak by był on ważny w Australii ? Czy jest to organizacja wymieniona w SOL`u w mojej rubryce ?

Proszę o odpowiedź i pozdrawiam Wszystkich :)

Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 03, 2004 8:02 pm 
RED KANGAROO - staly bywalec

Jezeli juz widziales stronke z lista SOL i poważnie myslisz o wyjezdzie do AU to juz powinienes zorientowac sie ze nie sam dyplom bedzie sie liczyl w uzyskaniu uznania zawodu przez twoja organizacje zawodowa ale sa tam i inne wymagania - znajomosc jezyka i przede wszystkim doswiadczenie zawodowe (jest ono nawet wazniejsze niz posiadane wyksztalcenie). A jeżeli chodzi o Bachelor Degree to poczytaj sobie na stronce - http://eduau.pl/nauka/unilicencja.php a jezeli chcesz zobaczyc jakie sa wymagania i sposob ksztalcenia i ogolnie cos na temat swego zawodu w AU to znajdz go na stronie: http://www.myfuture.edu.au Jezeli chodzi o polskiego licencjata to nie zawsze wszystkie uczelnie Australijskie traktuja go rownoznacznie z Bachelor Degree - np przy staraniu sie o studia magisterskie.
A tak na marginesie jezeli powaznie myslisz o wyjezdzie do AU to moglbys pogrzebac w internecie zwlaszcza na stronach rzadowych ( www.immi.gov.au) i tam mozesz sie duzo dowiedziec, a jezeli masz trudnosci z angielskim to znaczy ze nie spelniasz podstawowego warunku do emigracji niezaleznej, i powinienes zaczac od nauki jezyka Angielskiego - dobrym rozwiaczaniem jest wyjazd na kilka miesiecy do AU zeby poduczyc sie jezyka, rozejrzec w tym pieknym kraju a potem zastanowic sie nad ostateczna decyzja.

Pozdrawiam Andrzej

Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 03, 2004 8:14 pm 
RED KANGAROO - staly bywalec

Degree Courses
University of Newcastle - Callaghan Campus:

Bachelor of Engineering (Chemical), 4 years full time or equivalent

University of New South Wales - Kensington Campus:

Bachelor of Engineering (Chemical Engineering), 4 years full time

University of Sydney - Camperdown/Darlington Campus:

Bachelor of Engineering (Chemical), 4 years full time

University of Adelaide - North Terrace Campus:

Bachelor of Engineering (Chemical), 4 years full time or equivalent

Jak widac powyzej nie zawsze wystarczy 3 lata do uzyskania wyksztalcenia w danym kierunku, kierunki inzynierskie sa troche dluzsze niz np humorystyczne :D :)

Pozdrawiam Andrzej

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]