Image Map
Teraz jest So kwi 20, 2019 7:16 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn mar 06, 2017 3:36 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Witam!
Pisze do was z pewnym nurtującymi mnie pytaniem. Mianowicie chce emigrować do Australii, spełniam wszystkie warunki, lecz boje się odmowy z powodu badań lekarskich. Mianowicie mam schorzenie cukrzycowe a dokładnie cukromocz. Jest ono nie wykrywalna na aktualnym etapie z krwi, nie wymaga żadnego specjalistycznego leczenia (tylko dieta). Jak myślicie może to spowodować odmowę? (Niby stan przed cukrzycowy i ze chce jechać do Australii wykorzystywać ich służbę zdrowia w przyszłości). Pozdrawiam i dziękuje za każda odpowiedz. :)

PostNapisane: Pn mar 27, 2017 11:02 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

Hej!
Nie panikuj... idz spokojnie do lekarza immi i powiedz co i jak, nie warto nic ukrywac! Ja osobiscie bylem przed wyjazdem do Australii u Pani Doktor we Wroclawiu - czlowiek niby zdrowy, a okazalo sie ze mam plamy na plucach (po wypadku samochodowym, gdzie moje wlasne zebra przebily moje pluca... itp.) a oni tu cholernie boja sie TB (tuberculosis czyli gruzlicy) - przedstawilem wypis ze szpitala i myslalem ze bedzie OK, ale wyszlo jeszcze kilka innych spraw - za wysokie cisnienie i tzw wedrujaca nerka... Ale dzieki dodatkowym badaniom (na moj koszt) i specjalnym tescie kontrastowym nerki (na moj koszt) -okazalo sie ze musze brac tylko tabletki na nadcisnienie - dzieki Pani Doktor z Wroclawia dowiedzialem sie ze jeszcze troche pozyje. Cala dokumentacja miala rece i nogi - i tak robia dodatkowe badania przed permanent residency - wtedy gorzej, jak wyjdzie, ze nagle masz jakas paskudna chorobe. A jezeli choroba jest znana i pod kontrola, np. bierzesz stale tabletki i nie ma progresji czyli znaczacego pogorszenia sie stanu zdrowia - to nie jest zle...
Ponadto - cukrzyca jest uleczalna, a przynajmniej mozesz zastopowac rozwoj tej choroby w sposob znaczacy, zwlaszcza w pierwszym jej stadium. Poczytaj ksiazki Pana Jerzego Zieby pls. albo chociaz zobacz sobie jego pogadanki na YouTube.

Powodzenia
JM :mrgreen:

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]