Image Map
Teraz jest Śr cze 20, 2018 2:04 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn gru 26, 2016 9:54 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

średnie koszty życia w tym kraju to? nie uwzględniając wypadów na imprezy itd. takie zwykłe praca - > dom - > praca - > dom ....

PostNapisane: Cz gru 29, 2016 2:42 am 
WALLABY - czasem cos napisze

[quote="hyenaredo"]średnie koszty życia w tym kraju to? nie uwzględniając wypadów na imprezy itd. takie zwykłe praca - > dom - > praca - > dom ....

pojecie bardzo szerokie, i bez blizszych szczegolow ciezko napisac.
podstawowe:
-gdzie-koszt wynajmu domu/mieszkania/pokoju bedzie inny w Sydney a inny w Adelaide czy Perth, przedzial od $200 do $1,000 na tydzien

-to samo ma sie z wyzywieniem, w wiekszych miastach wiekszy wybor sklepow i marketow = nizsze ceny
oszczedzajac, jedna osoba powinna wyzywic sie za okolo $300-$600/miesiac

-telefon -tez zalezy-kontrakt, nowy telefon, swoj telefon,karta itd $30-$100 miesiac

-internet- NBN unlimited 25mb okolo $50-$60 miesiac

-prad -trzeba liczyc sie z okolo $100 na miesiac, zalezy czy sie uzywa klimy, gotuje sie czesto ,ilosc osob itd

-samochod ,paliwo albo dojazd komunikacja miejska-zalezy gdzie, srednio $100-$150

-ubezpieczenie okolo $100-$150 miesiecznie, chyba ze masz paszport szwedzki albo angielski

-wypad na miasto, raz na miesiac, kilka drinkow, jakies jedzenie (fast food), kino raz na miesiac i inne pierdoly-spokojnie wydasz $300-$500

Uogolniajac, 1 osoba potrzebuje okolo $2000 miesiac(ale zalezy gdzie) , koszt zmniejszy sie jesli bedzie dzielony na pare, ale zwiekszy drastycznie jesli dochodza dzieci,

Oczywiscie mozna za mniej, ale to bedzie bardziej wegetacja niz zycie- ale czy warto wtedy ???

PostNapisane: Pt gru 30, 2016 3:13 am 

Podbijam bo również jestem ciekawe odpowiedzi :) mam nadzieje że aż tak się nie zaskoczę

PostNapisane: Pn sty 09, 2017 3:33 pm 

Chciałabym tam mieszkać, co trzeba zrobić żeby zostać obywatelem Autralii ? :)

PostNapisane: Pn kwi 17, 2017 7:19 pm 

Równiez jestem ciekawy bo za niedługo zamierzam się przeprowadzić :) gdyby ktos miał więcej informacji byłbym bardzo wdzięczny :)

PostNapisane: Wt lis 28, 2017 2:23 pm 

Przede wszystkim trzeba wyrobić sobie wizę :) Jeśli masz rodzinę na miejscu, to na początku warto skorzystać z ich pomocy. Myślę, że koszty są właśnie takie, jak podał użytkownik wyżej.

PostNapisane: N gru 03, 2017 1:44 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

Hej,

nagrałem film o wizach https://www.youtube.com/watch?v=DB72UIOrBFc

Jeżeli chodzi o koszty życia to oczywiście zależy. Tak na spokojnie powiedziałbym, że dwie osoby w Sydney potrzebują około 5000 AUD miesięcznie. Oczywiście jesteś w stanie przeżyć za 2000 jak i 15000.

Żeby mieć rzeczywistą ocenę, możesz notować sobie przez tydzień wydatki żywnościowe w Polsce. Potem możesz sprawdzić ceny jedzenia https://www.woolworths.com.au/. Do tego dodaj mieszkanie, zależenie od tego czy możesz mieszkać w studio czy potrzebujesz paru pokoi [url]realestate.com.au[/url] i powinno Ci mniej więcej wyjść jeżeli potrzebujesz bardziej precyzyjnego wyliczenia

PostNapisane: Śr mar 14, 2018 2:48 am 

Hej, po informacje o podstawowych kosztach życia w Perth zapraszam tutaj: https://australijski-bumerang.pl/2018/0 ... australii/

Opisałam skromne życie, podstawowe wydatki. Każdy żyje inaczej, ale tak też się da. :roll:

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]