Image Map
Teraz jest So paź 20, 2018 6:15 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn sie 22, 2016 3:26 am 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Witam. Nie ukończyłem jeszcze wieku 18 lat i nie zdałem jeszcze egzaminu dojrzałości.
Jednakże od dłuższego czasu zastanawia mnie stały pobyt przeciętnego Polaka w Australii?
Nie mam zamiaru wyjeżdżać tam w celach ino zarobkowych. Interesuję mnie tamtejsza kultura, geografia, flora i fauna - wszystko co Australia ma "na wyłączność".
Mam dosyć personalne wrażenie, że życie tam można porównać to życia na innej planecie. Wątpię, że ktokolwiek to zrozumie, ale nie tego oczekuję.

Na początek chciałbym wiedzieć - czy jest jakikolwiek sens tam wyjeżdżać? Mam na myśli, czy warto rzucić na to "groszem", i poświęcić swój czas na te całe formalności.

Język angielski znam - jak na swój wiek - bardzo dobrze (w porównaniu do swoich rówieśników wręcz doskonale). Jestem tutaj w 100% obiektywny, nie staram się nikomu zaimponować.
Uczę się go regularnie, rozmawiając ze swoim znajomym z UK. Wiem, że wymagany jest pewien egzamin językowy, ale nie sądzę bym miał z nim jakieś większe problemy.

Wybór wizy - studencka czy "skilled" (189, 190). Słyszałem, że ta pierwsza ma limit 20 godzin pracy tygodniowo, a takową pracę ciężko znaleźć. I czy rzeczywiście jest wskazane, aby zawód, który byłby przeze mnie wykonywany, powinien znaleźć się na liście zawodów, które w Australii są potrzebne? Oraz czy edukacja nabyta w Polsce (przykładowo: gdybym ukończył jakiś uniwersytet) pomaga
mi w jakiś sposób znaleźć pracę?

Na koniec ostatnie pytanie: Czy w tym wieku (-18) mam jakieś możliwości, by w przyszłości pomóc sobie podczas wyjazdu do Australii oraz innych rzeczy z tym związanym (oprócz odkładania sobie oszczędności i uczenia się)?

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]