Image Map
Teraz jest Pt lis 24, 2017 2:47 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt mar 12, 2004 3:50 pm 
Witam :)

Swego czasu myslelismy z narzeczona o emigracji - ale to nie to forum i nie w tym rzecz w tej chwili ;)

Sprawa jest taka - w pazdzierniku sie hajtamy 8) i zastanawialismy sie nad opcja wyjazdu w podroz poslubna do Australii - czemu tam ? - przedewszystkim roznorodnosc rzeczy do zobaczenia/zrobienia.

Niestety ceny wycieczek do Australii sa straszne - od kilkunastu tysiecy i z srednim wyzywieniem i warunkami.
Zastanawiam sie - moze ktos mi podpowie - czy nie lepsze byloby zorganizowanie sobie takiego wyjazdu samemu ?
Tzn - przelot (wiadomo najtaniej jak sie da) - a pozniej korzystanie z wycieczek na miejscu - tzn. rafa, lad itd. - ogromny plus bylby taki ze sami ustalilibysmy co i kiedy chcemy zobaczyc - ale nie wiem jak by to wychodzilo finansowo ? czy ktos przerabial cos takiego ?
Czy mozna sobie zdalnie zaplanowac/wybrac lokalne wycieczki organizowane - jakies atrakcje / hotele itd itp.

Za wszelkie podpowiedzi wielkie dzieki :))
Pozdrawiam
Marek Rulak "Mauy"

PostNapisane: Pn mar 15, 2004 12:22 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

Czesc,
sprawdz ponizszy link. to miejsce mojej podrozy poslubnej. zorganizowac transport z lotniska nie jest trudno. na tej stronie sa tez inne miejsca i pakiety dla nowozencow.

http://www.seefraserisland.com/opp/fia/king/king.html

pozdrawiam
Kasia

Tytuł: Antypody 5 tyg
PostNapisane: Śr gru 29, 2004 10:55 am 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Hi- własnie przymierzam sie do zrobienia kalkulacji na 5 tyg wypad na Antypody- jestem ciekaw - jak Wam poszło, jaką kwotę skalkulowaliście?
I co z biletami- znalazliscie jakas ciekawa opcje?
My planujemy wstepnie przeznaczyc ok 8 tys PLN/osobe + koszt podrózy- ale to dopiero wstepna kalkulacja- bede wdzieczny za wszelkie uwagi od osób , które maja juz ten krok za soba

Dla poczatkujacych w tym temacie polecam relacje z wyprawy Radka L.

Pozdrowienia dla zmeczonych upałami Australijczykow :-)

Marek

PostNapisane: Śr gru 29, 2004 11:21 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

Mauy napisał(a):

[ciach]
Zastanawiam sie - moze ktos mi podpowie - czy nie lepsze byloby zorganizowanie sobie takiego wyjazdu samemu ?
Tzn - przelot (wiadomo najtaniej jak sie da) - a pozniej korzystanie z wycieczek na miejscu - tzn. rafa, lad itd. - ogromny plus bylby taki ze sami ustalilibysmy co i kiedy chcemy zobaczyc - ale nie wiem jak by to wychodzilo finansowo ? czy ktos przerabial cos takiego ?
[ciach]

Witam,

Oczywiscie ze mozna samemu zorganizowac taka podroz. Wiele zalezy od stylu jaki preferujecie. Moze to byc podroz srodkami transportu masowego i noclegi w hotelach, albo np. wypozyczenie na miejscu Camper'a i podrozowanie z dachem na kolkach. Jestescie wtedy zupelnie niezalezni. Camera mozna wypozyczyc poprzez miedzynarodowe sieci bedac jeszcze w Polsce. Pamietajcie jednak, ze kupujac pakiet zazwyczaj placicie taniej niz bylibyscie w stanie sami wynegocjowac ceny za poszczegolne uslugi. Organizatorzy wycieczek np. na rafe daja touroperatorom bardzo duze rabaty i dzieki temu moga oni zaproponowac klientom korzystniejsze ceny niz te ktore dostaniesz "z ulicy". To regula, ale nie znaczy ze nie ma od niej wyjatkow. Zawsze musisz miec cos za cos. Kupujac pakiet nie tracisz czasu na organizowanie sobie zajec, ktos zrobil to za ciebie. Nie bladzisz tez po nieznanym. Jesli masz czas to oczywiscie stac cie na stracenie pol dnia na wyszukanie najkorzystniejszej oferty. Mieszkajac w hotelu mozesz liczyc na rezerwacje wycieczki a nawet na odbior spod drzwi i po skonczonej imprezie dostarczenie z powrotem.
Nalezy pamietac rowniez o jednej waznej rzeczy. Australia jest bardzo piekna i roznoroda a zarazem okrutnie wielka. Czasami jedziesz caly dzien w jednostajnym i monotonnym krajobrazie by przez godzine nasycic zmysly jednym z cudow natury. Pamietajcie, ze to nie jest Europa, gdzie w promieniu 1000 km od Warszawy masz Wilno, Minsk, Bratyslawe, Wieden, Prage, Berlin.

pozdrawiam i zycze szczescia na nowej drodze zycia :)

PostNapisane: Wt wrz 01, 2015 11:43 am 

Ja byłam w podróży poślubnej w Australii, ale wydaliśmy tyle kasy, że pod koniec musieliśmy prosić o przelew z Polski :P I teraz biedujemy, remontujemy mieszkanie i na szczeście ratuje nas forum Castorama. Mogę opowiedzieć Ci na prv jak było, ale nie wiem czy chcesz rady od kogoś, kto stracił w takiej podóży majatek :D

PostNapisane: Pn wrz 21, 2015 10:07 am 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

Oczywiście ,że podroż do Australli na własną rękę do lepsza opcja, pod kazdym względem. A przede wszystkim finansowym. Zresztą organizacyjnym tez, bo czlowiek jest panem swojego czasu. Niemniej jedna na dla dwoch osob na okres 5-6 tyg. trzeba przeznaczyć okolo 30 000 PLN (z biletami lotniczymi0

PostNapisane: Śr wrz 30, 2015 8:39 pm 

Zastanawiam się jak im poszło, w końcu trochę czasu minęło ;) Moim marzeniem jest wyjazd do Australii :)

PostNapisane: Śr maja 25, 2016 2:04 pm 

ja tak samo kiedyś chciałbym zwiedzić Australie, a podróż poślubna w ogóle kosmiczny pomysł :)

PostNapisane: Pt wrz 09, 2016 3:02 pm 

czadowo, zdecydowanie wolałabym jechać na taką podróż poślubną, niż wydawać 50 tys na wesele

PostNapisane: N wrz 18, 2016 11:04 pm 

kurde, super pomysł :D do mojego ślubu jeszcze baaardzo długo, ale może rzeczywiście lepiej warto byloby się wybrac na taką podróż, niż wydawać wielkie sumy na wesele?

PostNapisane: Cz lis 17, 2016 12:19 pm 

No tak, bardzo ciekawy pomysł na podróż poślubną.

PostNapisane: Pt gru 09, 2016 6:13 pm 

Pomysł jak najbardziej interesujący muszę przyznać.

PostNapisane: Pn gru 19, 2016 11:39 am 

Pomysł jak pomysł, każdemu coś innego przychodzi do głowy.

PostNapisane: Śr lut 22, 2017 2:50 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

To bardzo duży wydatek. Czy polecisz za pośrednictwem biura podróży, czy sam to zorganizujesz wyjdzie na mniej więcej to samo.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]