Image Map
Teraz jest Cz cze 20, 2019 12:02 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn gru 08, 2003 7:59 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

czy macie jakies ulubione miejsca ktore, nie sa opisane w przewodnikach itp, a ktore warto zobaczyc?

PostNapisane: Wt gru 09, 2003 10:07 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

Gold coast to przepiekne plaze i parki rozrywki. polecam See World, Movie World i reszte.
Z Gold coast to juz rzut beretem do mojego ukochanego Brisbane i Sunshine Coast. W Brisbane na pewno warto zobaczyc lagune w srodku miasta, wpasc do Koala Sanctuary i pozniej udac sie do ZOO ktore prowadzi slawny "Crodcodile Hunter". Pozniej do Sunshine Coast no i musowo zwiedzic okoliczne winnice :evil: :lol: .
ostatnia atrakcja bedzie na pewno Wyspa Frazera ze slynnym Whale watching. ale to niestety we wrzesniu.
z Brisbane mozesz latwo zlapac promocje za 500 zlotych bilet lotniczy do Sydney. mozesz kupic go takze z pakietem noclegowym.
Podroz do au jest kosztowna, ale bedac tam ani przez chwile nie pozalujesz tego. raz w zyciu warto.
pozdrawiam
Kasia

Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 09, 2003 1:38 pm 

Rafa, rafa i jeszcze raz rafa.
No moze troche outbacku tez

Spocit

Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 09, 2003 4:35 pm 

Podobno Cairns jest super! Rafa, fale i bliżej równika ;)

Pozdrawiam

vicek

PostNapisane: Wt gru 09, 2003 6:02 pm 

Kasia napisał(a):
Gold coast to przepiekne plaze i parki rozrywki. polecam See World, Movie World i reszte.
Z Gold coast to juz rzut beretem do mojego ukochanego Brisbane i Sunshine Coast. W Brisbane na pewno warto zobaczyc lagune w srodku miasta, wpasc do Koala Sanctuary i pozniej udac sie do ZOO ktore prowadzi slawny "Crodcodile Hunter". Pozniej do Sunshine Coast no i musowo zwiedzic okoliczne winnice :evil: :lol: .
ostatnia atrakcja bedzie na pewno Wyspa Frazera ze slynnym Whale watching. ale to niestety we wrzesniu.
z Brisbane mozesz latwo zlapac promocje za 500 zlotych bilet lotniczy do Sydney. mozesz kupic go takze z pakietem noclegowym.
Podroz do au jest kosztowna, ale bedac tam ani przez chwile nie pozalujesz tego. raz w zyciu warto.
pozdrawiam
Kasia

Dziekuje Ci Kasiu za wyczerpującą odpowiedz;). Szczerze to sie zastanawialem w jakim mieście jest ten ogród zoologiczny, który prowadzi "Crocodile Hunter" dziekuje za podpowiedz.:). Życze urzeczywistnienia marzeń związanych z wyjazdem ( chyba na stałe ) do Aussie;). Oby nam się też to udało, tzn mnie i mojej dziewczynie.

PostNapisane: Cz lut 12, 2004 1:01 am 
Steve Irvine i Troy Dunn to dwie australjskie anty-ikony
pierwszy ma inteligencje typowego Queenslandczyka ; karmil krokodyla z reki trzymajac dziecko na reku. A na czesc drugiego nazwano drinka
- Cocksucking Cowboy :) bo jest stosunkow niski :)
O i w QLD jest jeszcze facet co sie przebiera za Hitlera, a w WA jest jakis co zalozyl wlasne ksiestwo i drukuje wlasne pieniadze.
"..Where else but Queensland.."

Tytuł: troy dunn
PostNapisane: Pt lut 13, 2004 10:25 pm 

poczytaj sobie
http://www.troydunnworld.com/ :)

Tytuł: Re: ?
PostNapisane: Pt lut 13, 2004 10:37 pm 

magda napisał(a):
ale kto to jest ten Troy Dunn ???? Irvina znam, nawet w Polsce strzaszyl swoim G'day, ale tego drugiego ni w zab????????

Czesio Mada,

ponizej znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie:

http://www.troydunnworld.com/

Krowa widze ma awersje do calego queenslandu..hehehe
a szkoda.. bo juz niedlugo... na pewno od marca w jindalee bedzie miejsce z najlepsza kawka pod sloncem :P :P :P

PostNapisane: N lut 15, 2004 11:25 am 

Odpowiadam :) nie mam awersji do calego Qld , po prostu rywalizacja miedzystanowa nakazuje mi czepiac sie :) Queensland i Victoria to sa na dwoch roznych biegunach - A NSW jest po to aby zapobiec krzyzowkom osobnikow z tych obu stanow :)
Czy to wystarczy bay byc zaproszonym na kawe ? :) czy mam dalej sie kajac ?:)

PostNapisane: N lut 15, 2004 11:29 am 

Pomyslalem ze ten link moze sie przydac tym ktorzy planuja podroze
w Oz - koszty sa tylko zblizone , ale moze pomoga wam wybrac dodatkowe atrakcje

http://www.stonedcrow.com/travel/activity_guide.htm

PostNapisane: Pt lut 20, 2004 10:20 am 

Krowa z karabinem napisał(a):
Odpowiadam :) nie mam awersji do calego Qld , po prostu rywalizacja miedzystanowa nakazuje mi czepiac sie :) Queensland i Victoria to sa na dwoch roznych biegunach - A NSW jest po to aby zapobiec krzyzowkom osobnikow z tych obu stanow :)
Czy to wystarczy bay byc zaproszonym na kawe ? :) czy mam dalej sie kajac ?:)

no juz dorze dobrze...

czuj sie zaproszony... :lol:

Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 10, 2009 2:15 pm 
Pomyslalem, ze temat mozna po wielu latach odswiezyc i kazdy moze tu wrzucic cos ciekawego od siebie.

Stan NSW:

- oczywiscie Sydney, a tam Sydney Opera House, Botanic Gardens, Chinese Garden, Darling Harbour, Taronga Zoo, Featherdale National Park, do tego plaze: Bondi, Wollahra, Cronulla, Maroubra, Coogee i wiele innych
- Blue Mountains, a tam szczegolnie Katoomba, Leura, Jenolan Caves, Lithgow, widoki z kolejek gorskich
- South Coast (wlasnie dzis zrobilismy sobie z zona mala wycieczke), a tam szczegolnie Kiama (piekne miejsce). Poza tym Wollongong, Port Kembla, Gerringong, Thirroul, Austinmer, Bulli i okolice
- Central Coast, na czele z Gosford, Wyong i Newcastle
- nieco wyzej, na granicy z Queensland oczywiscie Byron Bay
- i nieco dalej wody - Maitland i Hunter Valley

PostNapisane: Pt sty 23, 2015 2:34 pm 

Czesc
Czy mozesz opisac cos wiecej na temat Kiama , Port Kembla ogolnie South Coast gdzie jest najladniej, plaze domy, w ktorym miejscu najlepiej sie osiedlic z dziecmi
Pozdrawiam
Dorota

PostNapisane: Śr lut 22, 2017 2:53 pm 

Polecam Gold Coast. Piękne plaże, woda i domki letniskowe.

PostNapisane: Cz lut 23, 2017 10:30 am 

Mysle ze nalezaloby rozroznic miejsca warte zobaczenia i miejsca warte do osiedlenia :)
Pod wzgledem atrakcji turystycznych tez pewnie kazdy ma inne preferencje.
Dla mnie Australia jest atrakcyjna nie w duzych osrodkach czy miastach molochach lecz autback ma najwiecej do zaoferowania. Miasta na calym swiecie sa w wiekszym czy mniejszym stopniu podobne do siebie a autback jest unikatowy, kazdy z naszych stanow ma inny, male miasteczka czy tez osady gdzie mozna znalezc ciekawych ludzi i poczuc prawdziwie specyficzny klimat .Goraco polecalbym miejsca jak Uluru, Mataranka, Cuber Pedy, Devil Marbles, Daintree Rainforest, Kakadu, Lichfield National Park, Bungle bungle, Lava Tubes, Karajini National Park, Wave Rock , czy w koncu polozona tylko 60 metrow od brzegu koralowa rafe w okolicach Exmouth- Coral Bay nie wspominajac juz w ogole o wschodach i zachodach slonca, gwiezdzistym niebie - niesamowite przezycia:)
Polecam:)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]