Image Map
Teraz jest Śr paź 16, 2019 2:58 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt lis 09, 2007 4:47 pm 
RED KANGAROO - staly bywalec

Witam,

Dla tych, ktorzy maja mniej zasobne portfele i godza sie leciec w standardzie tanich linii lotniczych. Jak czlowiek poszuka mozna zlozyc calkiem ciekawe polaczenie i do Australii.

Tradycyjne linie lotnicze, wylot w marcu 2008, powrot w kwietniu 2008 za Aero.pl : Polska - Melbourne w obie strony 4967 PLN, w jedna 3566 PLN.

Tanie latanie (ceny ze wszystkimi oplatami):

1)
9.03.2008 Warszawa - > Londyn Gatwick CENTRALWINGS (www.centralwings.com) 148 PLN 8:50-11:00 lub Wroclaw - > Londyn Gatwick 178 PLN 14:55-16:15. Lepiej leciec z Wroclawia, mniej czekania na lotnisku. Sa jeszcze loty z Krakowa, ale nie komunikuja sie z nastepnym.

2) Londyn Gatwick -> Hongkong OASISHONGKONG (www.oasishongkong.com) 176 GBP = 914 PLN 21:00-16:50 +1. Tu nas niestety czeka nocka na lotnisku. Proponuje wieczorny wypad na miasto (na prawde warto !!!!) po czym powrot i kime do rana.

3) 11.03.2008 Hongkong -> Singapur JETSTAR (www.jetstar.com) 819 HKD = 260 PLN 11:00 - 14:40

4) Singapur - > Melbourne TIGER AIRWAIS (www.tigerairways.com) 388SGD = 666 PLN 18:10-8:00 +1. Ewentualnie mozna z Singapuru przyleciec Jetstarem w odwiedziny do mnie do Cairns za 885 PLN :)

Reasumujac, zamiast placic ponad 3500 PLN w jedna strone, mozna doleciec za niecale 2000 PLN. Z powrotem mozna zlozyc podobna podroz rowniez za 2000 PLN, choc tu juz sie nie oszczedza tak wiele w stosunku do ceny biletu tradycyjnych linii. No i trzeba wziac pod uwage, ze w tanich liniach nie karmia w cenie biletu, nie daja kocyka na noc ani nie puszczaja filmow.

pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: So lis 10, 2007 1:36 am 
Nie dalej jak dwa lata temu moja znajoma przyleciala do Sydney placac za bilet powrotny (powrot wazny 3 miesiace) kwote 3100 zl razem ze wszystkimi podatkami. Ale to byl lot do Sydney, a nie Melbourne. :)

Tytuł:
PostNapisane: So lis 10, 2007 4:07 pm 

Witam,

Jasiek napisał(a):
Nie dalej jak dwa lata temu moja znajoma przyleciala do Sydney placac za bilet powrotny (powrot wazny 3 miesiace) kwote 3100 zl razem ze wszystkimi podatkami. Ale to byl lot do Sydney, a nie Melbourne. :)

Dwa lata temu za bilet Cairns -> Melbourne placilem 159 AUD. Bez zadnych promocji i okazji. Dzis to wydatek conajmniej 209 AUD. :(

pozdrawiam

Tytuł: Tanie latanie
PostNapisane: Pt gru 07, 2007 4:33 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Brisbane ----Maccao (air Maccao)
Hong Kong---London (Oassis)

Druga opcja

Australia ---- Phuket (tiger )
Phuket ----Berlin (air Berlin)
:D

Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 07, 2007 5:57 pm 

Ja 2 lata temu placilam za powrotny 4200 Krakow -Sydney a dzis najtaniej co udalo mi sie wyszukac to 4278 pln w jedna strone Katowice -Londyn -Sydneyna 5 lutego .Juz np tydzien wczesniej w styczniu ten sam bilet kosztuje 7900pln w jedna strone,szok!!!!
Nawet wylot w weekend juz jest o 2000 drozszy.Ma ktos namiary na cos ponizej 4000 tys z PL do Sydney na koniec stycznia??
Jesli tak to prosze o namiary.

Pozdrawiam Bee

Tytuł: Tanie bilety
PostNapisane: N lis 23, 2008 2:57 am 

Czy ktos obecnie rozpoznaje (jak ja) ceny biletow z Au do Pl? Myslimy (ja, Zona i Coreczka), zeby poleciec pod koniec stycznia, poczatek lutego na cztery tygodnie i zrobic to po mozliwie racjonalnej cenie i przyzwoitym serwisie.

Jesli jestescie na podobnej drodze do odwiedzenia 'Familii' dajcie prosze znac, rozbieznosci w cenach sa dosc znaczne. Jestem na etapie 8K w British Ariways.

Dziekuje i serdecznie pozdrawiam,

Piotr

Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 24, 2008 4:27 am 
Dolaczam sie do pytania. Lot - Sydney - Krakow lub Sydney - Warszawa opcje sierpien 09 lub wrzesien 09.

Ponoc sa jakies polskie agencje w Sydney - ktos zna strony / adresy / telefony?

Tytuł:
PostNapisane: So lis 29, 2008 12:36 am 
No, jeden link mam:

www.orbisexpress.com.au

Ktos z nich korzystal?

PostNapisane: So lis 29, 2008 4:59 am 

OK, transakcja sfinalizowana.

Ostatecznie zdecydowalem sie na Emirates, maja teraz bardzo dobra (w mojej ocenie) oferte przez Dubai do Monachium (AUD 5,4K za dwoje doroslych+dziecko w wieku ponad 2 lata).

Z Monachium znalazlem smiesznie tania jak na 'nieniskokosztowcow' oferte w Lufthansa, w obie strony wyniesie nas to AUD 700 przy czym kupowalem bilety single, jako ze tak bylo najtaniej, a poza tym latwiej przy naszym ukladzie gdzie lecimy do Warszawy, a wylatujemy z Krakowa).

Hope it helps others making research:)

Piotr

Tytuł:
PostNapisane: So lis 29, 2008 6:48 am 

My zawsze korzystamy z STA Travel. Korzystanie z polskich agencji jest zbyt meczace.

Tytuł:
PostNapisane: So lis 29, 2008 11:01 am 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

Krowa z karabinem napisał(a):
My zawsze korzystamy z STA Travel. Korzystanie z polskich agencji jest zbyt meczace.

możesz podać linka. w necie jest kilka firm o tej nazwie ( chyba że to ta sama firma )

thx

Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 02, 2008 12:13 pm 
Krowa, cos w tym jest z tym meczeniem sie z polskimi agencjami...

Skontaktowalem sie z dwiema agencjami - jedna z Edgecliff, a druga z Parramatta (ow Orbis Express). Pierwszej wyslalem e-maila poltora tygodnia temu - zadnej odpowiedzi. Drugiej wyslalem e-maila w piatek - zadnej odpowiedzi. Do tej drugiej zadzwonilem osobiscie, na wszelki wypadek mowiac po angielsku, zeby uniknac niemilej obslugi. Obsluga nawet byla i chyba sie nie zorientowali, ze jestem Polakiem. Pan powiedzial mi, zeby kliknac na cos na stronie, czego w ogole nie moglem znalezc. Dopiero po szczegolowych instrukcjach znalazlem link. Jak juz znalazlem zaczalem patrzec na ceny biletow i nawet niezle sa. Przypuszczam jednak, ze jak sie do nich pojdzie do biura i porozmawia twarza w twarz, to mozna cos utargowac.

STA Travel jest m.in. na stacji Town Hall w Sydney i to jest jedna duza agencja. Krowa, ile mniej wiecej placiles u nich za bilet do Polski?

Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 02, 2008 1:20 pm 

Ostatnio kupowalismy bilety z Polski , wiec trudno mi powiedziec jaka jest najtansza cena na bilety do Polski. Wyjazdy do POlski laczylem z pracowymi wyjazadami wiec udalo mi sie uniknac placenia za bilety do.

Jesli chcesz leciec tanio ludzie z STA znajda rozne dziwne tansze polaczenia (Jesli oczywiscie nie boisz sie leciec China Airczy Vietnam Airlines)

W moim wyapdku najlatwiejszym rozwiazaniem byl - Frankfurt, szybki pociag do Stuttgartu i Stuttgart - Krakow return z germanwings za 50 Euro z podatkami.

Ktos tutaj na forum wspominal ze mozna leciec z i do Phuket z Air Berlin w polaczeniu z Air Asia ( Melbourne - Kuala Lumpur - Phuket - Europe)
To moze byc bardzo dobre rozwiazanie jesli chcesz odpoczac troche w Tajlandii i rozbic lot na mniejsze kawalki

Sporo znajomych latalo ostatnio z Finair przez Helsinki. Na ostatniej stronie Tygodnika Polskiego znajdziesz ogloszenia agencji ktorych uzywali.

Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 02, 2008 1:35 pm 

Jasiek

poszukaj na www.lastminute.com.au

przykladowo z Sydney do Franfurtu return dla dwoch osob z podatkami.
Flight
2 adults:
@ AUD$ 1315.60 AUD$ 2631.20
Booking Fee:
AUD$ 14.95
Prepayable taxes/charges:
AUD$ 847.56
Flight Total:
AUD$ 3493.71

Grand Total:
AUD$ 3493.71

ASIANA AIRLINE[OZ] 602
Aircraft : 777

Sat 09:30 AM
28 Feb 2009
Terminal : 1
SYDNEY(SYD) Sat 18:10 PM
28 Feb 2009
Terminal :
SEOUL [INCHEON INTL](ICN) ECONOMY

(0 stops)
ASIANA AIRLINE[OZ] 541

Sun 12:45 PM
01 Mar 2009
Terminal :
SEOUL [INCHEON INTL](ICN) Sun 16:35 PM
01 Mar 2009
FRANKFURT(FRA) ECONOMY

Duration: 41:05
(0 stops)
ASIANA AIRLINE[OZ] 542

Thu 19:00 PM
23 Apr 2009
FRANKFURT(FRA) Fri 12:25 PM
24 Apr 2009
Terminal :
SEOUL [INCHEON INTL](ICN) ECONOMY

(0 stops)
ASIANA AIRLINE[OZ] 601

Fri 20:20 PM
24 Apr 2009
Terminal :
SEOUL [INCHEON INTL](ICN) Sat 08:30 AM
25 Apr 2009
SYDNEY(SYD) ECONOMY

Duration: 29:30
(0 stops)
Rules

Sa jeszcze tansze polaczenia ale duzo zabawy ze znalezieniem daty kiedy sa dostepne

Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 08, 2008 2:53 am 
Dzieki za to Krowa.

Pobawilem sie, znalazlem rozne ciekawe rozwiazania.

To teraz mam pytanie - polaczenie Frankfurt - Rzeszow badz inne polskie miasto - gdzie najlepiej robic zakupy? Przez polskich agentow, czy bezposrednio przez LOT?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]