Image Map
Teraz jest Pn lis 18, 2019 7:44 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 08, 2008 7:38 am 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

Jasiek napisał(a):
Przez polskich agentow, czy bezposrednio przez LOT?

Omijać LOT z daleka jak możesz. Mają zabójcze ceny i kiepski standard. Nie wiem jak z połączeniem do Rzeszowa. ale poza Lot-em pewnie coś tam napewno lata.

ps. sorry za drobny offtop

Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 08, 2008 2:54 pm 
RED KANGAROO - staly bywalec

Yogi has said it ! :)

Olej LOT. Do Rzeszowa jest trudno z Niemiec bo wszystko lata(latalo) do UK. Z Krakowa jest latwiej ale musisz jechac pociagiem - tez kurde przezycie jak z czasow Dostojewskiego.

Najlepiej jak sprawdzisz wszystkie po koleji

central wings , german wings, ryan air itp

najlatwiej chyba na

ww.skyscanner.net

jak znajdziesz jakies wieksze dobrze obslugiwane lotnisko to wtedy latwiej kombinowac z polaczeniami miedzy kontynentami. Wybierasz Frankfurt albo Berlin albo cos podobnego cokolwiek ma loty do Twojej miejscowosci

Pociag miedzy Frankfurtem a Stuttgartem kosztuje jakies 50 Euro i German Wings lata do Krakowa 3 razy w tygodniu.

Deutsche Bahn ma dobra strone internetowa jak chcesz szukac pociagow

Do Rzeszowa lata chyba tylko Ryan Air

PostNapisane: Pn gru 08, 2008 6:43 pm 

harom napisał(a):
Witam,

Dla tych, ktorzy maja mniej zasobne portfele i godza sie leciec w standardzie tanich linii lotniczych. Jak czlowiek poszuka mozna zlozyc calkiem ciekawe polaczenie i do Australii.

Tradycyjne linie lotnicze, wylot w marcu 2008, powrot w kwietniu 2008 za Aero.pl : Polska - Melbourne w obie strony 4967 PLN, w jedna 3566 PLN.

Tanie latanie (ceny ze wszystkimi oplatami):

1)
9.03.2008 Warszawa - > Londyn Gatwick CENTRALWINGS (www.centralwings.com) 148 PLN 8:50-11:00 lub Wroclaw - > Londyn Gatwick 178 PLN 14:55-16:15. Lepiej leciec z Wroclawia, mniej czekania na lotnisku. Sa jeszcze loty z Krakowa, ale nie komunikuja sie z nastepnym.

2) Londyn Gatwick -> Hongkong OASISHONGKONG (www.oasishongkong.com) 176 GBP = 914 PLN 21:00-16:50 +1. Tu nas niestety czeka nocka na lotnisku. Proponuje wieczorny wypad na miasto (na prawde warto !!!!) po czym powrot i kime do rana.

3) 11.03.2008 Hongkong -> Singapur JETSTAR (www.jetstar.com) 819 HKD = 260 PLN 11:00 - 14:40

4) Singapur - > Melbourne TIGER AIRWAIS (www.tigerairways.com) 388SGD = 666 PLN 18:10-8:00 +1. Ewentualnie mozna z Singapuru przyleciec Jetstarem w odwiedziny do mnie do Cairns za 885 PLN :)

Reasumujac, zamiast placic ponad 3500 PLN w jedna strone, mozna doleciec za niecale 2000 PLN. Z powrotem mozna zlozyc podobna podroz rowniez za 2000 PLN, choc tu juz sie nie oszczedza tak wiele w stosunku do ceny biletu tradycyjnych linii. No i trzeba wziac pod uwage, ze w tanich liniach nie karmia w cenie biletu, nie daja kocyka na noc ani nie puszczaja filmow.

pozdrawiam

Harom, super rozpiska! Jak widac, mozna tanio poleciec na drugi koniec swiata i przy okazji jeszcze po drodze ,,zwiedzic" co nieco!
A z innej beczki: jak lecialem do Sydney kiedys, to placilem niecale 2700 chyba w Cathay Pacific, a mowia ze to bajecznie drogie linie. Cos w tym jednak jest ze jak sie ma szczescie i pokombinuje to nawet markowymi liniami mozna sie tanio przeleciec...

Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 17, 2009 9:24 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Ja wczoraj kupowalem bilet Londyn-Perth w 2 strony za 2850 PLN via Emirates. Do Londynu z Polski i z powrotem to koszt ok. 500PLN

Tytuł:
PostNapisane: N mar 22, 2009 3:12 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

A lecial ktos moze z Air China? Bilet Wroclaw Sydney w jedna strone to tylko 2599 zl. Calkowity czas 28 godz. Wiec cena dosc fajna Tylko nie wiem czy nie strach leciec tymi liniami...

Tytuł:
PostNapisane: N cze 07, 2009 3:47 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Hej;-)
A tak o tanich biletach mówiąc to ja polecam STA Travel. Bukowałam bilet z nimi z końcem stycznia na powrót z Melbourne do Polski w lipcu 09 i zapłaciłam zaledwie $2154.46 :-) ale czekałam cierpliwie i przeglądałam inne oferty zanim taka mi się w końcu nawinęła.
Przelot jest z dwoma przesiadkami- w Singapurze i Amsterdamie, a linie lotnicze duńskie. Czasami da się trafić na całkiem tanie bilety:-)

Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 08, 2009 11:33 pm 
Cytuj:
Tylko nie wiem czy nie strach leciec tymi liniami...

Lecialem tymi liniami na trasie Sydney - Guangzhou - Nanning 2 i pol roku temu, gdy bylem w Chinach. Dolecialem, zyje, nic mi sie nie stalo. Same samoloty sa w porzadku, choc Qantas mial duzo lepszy system rozrywki na pokladzie. W tych liniach byly dwa czy trzy telewizorki z przodu i nie mozna bylo ogladac filmow z bliska,. podczas gdy Qantas mial telewizorek na tyle kazdego siedzenia i bodajze 8 czy 9 filmow do wyboru, do tego system gier komputerowych. Do tego trzy razy z rzedu puscili ten sam film i dopiero jak ktos im powiedzial, to puscili inny. Ale potem jak ten nowy sie skonczyl to i tak znow polecial ten pierwszy. Stewardesy nawet rozumieja po angielsku, jedzenie bylo dobre.

Najwieksza wada tych linii jest niewatpliwie fakt, ze trzeba drugi raz potwierdzac lot bezposrednio przed odlotem (2 - 3 dni przed). W przeciwnym wypadku, mimo ze sie zaplacilo i ma sie bilet, nazwisko moze zostac usuniete z listy pasazerow. Nie wiem, jak takie potwierdzenie robi sie z Polski, ale jak bylem w Chinach, to probowalem go zrobic tam na miejscu. Niestety, nikt nie rozumial po angielsku. Moja zona rozmawiala z nimi po chinsku i rozumieli tak dlugo, jak nie zaczela im literowac mojego imienia i nazwiska - tego juz nie rozumieli. W zwiazku z tym musialem skontaktowac sie z moja agentka w Australii, ktora zalatwila to wszystko w systemie.

Druga wada to notoryczne odwolywanie lotow. Mimo dobrej pogody, trafil mi sie taki odwolany lot z Guangzhou do Nanning. W obsludze lotniska oczywiscie nikt nie mowil po angielsku, wiec przylaczylem sie do grupy lecacych ze mna Chinczykow. W koncu szefostwo lotniska zalatwilo nam noc w dobrej klasy hotelu, a rano spokojnie polecielismy innym lotem. :) Moja zona, gdy leciala z Chin do Australii miala mniej szczescia. Lot z Guangzhou do Sydney zostal odwolany i spedzila noc na lotnisku.

Polecalbym raczej omijanie tych linii, choc tez sie nimi oczywiscie doleci do celu.

Tytuł: chinskie linie
PostNapisane: Wt cze 09, 2009 5:21 pm 

Przede wszystkim pamietajmy, ze Singapore lub Cathay, to tez "chinskie" linie. A to linie zaliczajace sie do najlepszych.

Po drugie zawsze mozna leciec francuskimi (wlasnie odnaleziono na Atlantyku statecznik samolotu Air France, a super-czuly amerykanski sprzet dopiero bedzie poszukiwal czarnej skrzynki na dnie oceanu).

W latach 90-tych mieszkalem w Chinach przez pare lat i sluzbowo musialem wiele podrozowac, glownie samolotami. Latalem do miast, ktore wtedy mialy lotniska zlozone z jednego baraczku. Nie wychwalam, ale uwazam ze nie ma sensu demonizowac "chinskich linii". Wszystkie moje "chinskie samoloty" wyladowaly, a owych lotow bylo nie tak malo ...

Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 09, 2009 10:33 pm 
Stangu - ja odnosilem sie tylko i wylacznie do Air China. Cathay czy Singapore rowniez uwazam za dobre linie.

Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 17, 2009 9:31 pm 

Ja lecę z córką do Sydney w sierpniu, wylot z Gdańska, powrót koniec sierpnia. Wykupiłem bilety już w połowie marca i zapłaciłem za lot w obie strony 4.300 zł od osoby, liniami SAS z 2 przesiadkami w Kopenhadze i Bangkoku. Jaki komfort nie wiem ale zapewniają jedzenie i monitory w siedzeniach. Kupując bilet teraz, to już koszt wynosi ok 8 tys. zł na sierpień. Gdy śledziłem różne opcje, to SAS okazał się najatrakcyjniejszy w porównaniu z innymi liniami. Pozdrawiam wszystkich podróżników wybierających się do AU.

Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 18, 2009 2:33 am 

Jasiek, to ja sie mimo wszystko ciesze ze nie polecialam Air China... Popatrzylam troche na statystyki wypadkow i inne takie i zdecydowalam sie na BA (wiem, wiem to lekka przesada ale nie mialam ochoty utknac gdzies w Azji albo nie doleciec). Niestety BA kosztowal duuuzo wiecej :(

Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 24, 2009 12:42 pm 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

[quote="Krowa z karabinem"]

Jesli chcesz leciec tanio ludzie z STA znajda rozne dziwne tansze polaczenia (Jesli oczywiscie nie boisz sie leciec China Airczy Vietnam Airlines)

Witaj,

mam pytanie, czy wiesz co nieco o China Air? Czy sa to w miare dobre linie?

Pozdro

Y

Tytuł:
PostNapisane: So lip 25, 2009 10:12 am 
Yarchi...

Jesli China Air to to samo co Air China, to zdecydowanie odradzam.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]