Image Map
Teraz jest Śr paź 16, 2019 3:02 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz lis 15, 2007 4:59 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

Prosze o info osoby, ktore w ostatnich dniach lecialy z Warszawy do Sydney przez Londyn British Airways na calej trasie.

1. Jak dlugo faktycznie zajmuje transfer na Heathrow z terminala 1 na 4?

2. Jak wyglada odprawa na Okeciu jesli ma sie wiecej walizek?
Wiem ze mozna zabrac dodatkowa walizke za oplata, ale zalezy mi na waszej relacji jak naprawde to wyglada tzn. ile moge zabrac dodatkowych walizek i ile kilogramow moze miec kazda.

3. Czy ktoras z osob przewozila w bagazu podrecznym czesci komputerowe tj. plyte glowna, karty graficzne, zasilacz itp. Zalezy mi bardzo zeby przewiezc kompa, ale nikt (z BA na czele) nie jest mi w stanie odpowiedziec na pytanie czy mozna takie czesci przewozic w podrecznym. Do bagazu nadanego strach wkladac bo moze cos sie uszkodzic.

Dzieki serdeczne za info. Pozdrawiam

PostNapisane: So lis 17, 2007 5:44 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

Cytuj:
1. Jak dlugo faktycznie zajmuje transfer na Heathrow z terminala 1 na 4?

Nominalnie mielismy trzy godziny odstepu pomiedzy lotami. Uwzgledniajac, ze nasza Coreczka musiala poskakac tu i tam, ogladnac przez szybe terminala samoloty, przejsc pod linkami wyznaczajacymi korytarze, po ktorych nalezy sie poruszac, i ze nam sie nie spieszylo, gdy dotarlismy do terminala czwartego zostalo nam okolo 1-1,5 godziny.

Jesli sie sprezysz, to dotrzesz tam na pewno przed uplywem godziny od momentu, kiedy wysiadziesz z samolotu z Warszawy.

Odleglosc jest dosc spora i z jednego do drugiego terminala jedzie sie specjalnym autobusem, do ktorego najpierw trzeba dojechac ruchomymi chodnikami + pieszo. Wszystko jest jednak dokladnie oznaczone, i nie masz szans, by sie zgubic, jesli tylko bedziesz podazal za oznaczeniami. Jesli stracisz je w jakis sposob z wizji, stan i zapytaj sie obslugi, gdzie dalej trzeba isc, poniewaz szukasz czwartego terminala.

Kod:
2. Jak wyglada odprawa na Okeciu jesli ma sie wiecej walizek?
Wiem ze mozna zabrac dodatkowa walizke za oplata, ale zalezy mi na waszej relacji jak naprawde to wyglada tzn. ile moge zabrac dodatkowych walizek i ile kilogramow moze miec kazda.

To, ile moze miec kazda walizka powinienes miec na bilecie. My lecielismy specjalna taryfa, gdzie moglismy miec w sumie na osobe 46 kg, rozdzielone na dwie walizki po max. 23 kg kazda. Zazwyczaj jednak limit na jedna osobe to 23 kg, jednak w ilu walizkach mozna to zabrac, to tak jak powiedzialem - powinno byc zaznaczone na bilecie. Jesli nie jest, skontaktuj sie z biurem BA (ale wydaje mi sie, ze musi byc).

My nie mielismy podanprogramowych bagazow, jednak mielismy spory nadbagaz w jednej walizce. Zwyczajowo placi sie dodatkowa oplate, jednak Panie na Okeciu, ktore nas odprawialy nam odpuscily, twierdzac, ze jeszcze teraz dopuszczaja przekroczenie limitu, ale bodajze od pazdziernika juz beda scisle go przestrzegac.

To, o czym musisz wiedziec, to to, ze nawet juz zdecydujesz sie na 'rozmyslny' nadbagaz, to calkowity ciezar walizki nie moze przekroczyc pewnego ciezaru - jest to podyktowane wieloma wzgledami, w tym na pewno BHP odnosnie osob, ktore te walizki pozniej przenosza. Czyli - jesli mialbys tak zamiar zrobic, to dowiedz sie, jakiego ciezaru nie moze przekroczyc pojedyncza walizka (abstrahujac od limitu bagazu, jaki mozesz ze soba zabrac), aby uniknac sytuacji, ze kaza Ci na lotnisku po prostu cos wyjac i zostawic.

Cytuj:
3. Czy ktoras z osob przewozila w bagazu podrecznym czesci komputerowe tj. plyte glowna, karty graficzne, zasilacz itp. Zalezy mi bardzo zeby przewiezc kompa, ale nikt (z BA na czele) nie jest mi w stanie odpowiedziec na pytanie czy mozna takie czesci przewozic w podrecznym. Do bagazu nadanego strach wkladac bo moze cos sie uszkodzic.

Nie mam doswiadczenia w tej kwestii. Chyba wlozylbym jednak do bagazu nadanego, tylko w sztywnym metalowym pudelku (chyba mozna)

Powodzenia! To polaczenie jest bardzo dobre, zwlaszcza milo sie leci juz z Londynu do Sydney, bardzo nam smakowalo jedzonko:)[/quote]

PostNapisane: N lis 23, 2008 2:51 am 
RED KANGAROO - staly bywalec

Dotarles?:)

Tytuł: tak dotarlem :)
PostNapisane: Śr gru 10, 2008 8:00 am 
WALLABY - czasem cos napisze

Dziekuje bardzo za pomocne info i sorki ze tak pozno. To przez te emocje :)

Cala podroz przebiegla sprawnie. Skonczylo sie na tym, ze wykupilem 5 dodatkowych walizek w BA :D. Czesci komputerowe mialem w podrecznym i nawet nikt o nie nie zapytal...

Mieszkam u AU od roku i nawet nie wiem kiedy zlecialo.
W kwietniu wybieram sie na 2 tyg do Polski i juz wykupilem bilet na A380 z Sydney do Londynu z postojem w Singapurze. To bedzie dopiero przezycie :)

Jeszcze raz dzieki za wskazowki.

Pozdrawiam i Wesolych Swiat :)

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]