Image Map
Teraz jest Pn lip 22, 2019 3:10 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt kwi 15, 2008 1:07 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

Witam Wszystkich,

Zamierzam tegoroczny urlop (3 tygodnie) spędzić w Australii i w związku z tym mam 2 pytania:

1. Myślę, że wystartuję z Sydney, potem Melbourne, GOR, Ayers Rock a na koniec okolice rafy (prawdopodobnie Cairns). Planuję też 3-4 dni plażowania/kąpieli w Whitsundays. Czy wrzesień jest dobrym miesiącem na taką podróż? Wiem, że na południu i w Sydney nie będzie za ciepło i to mi nawet pasuje. A jak wygląda możliwość plażowania / kąpieli w Cairns/Whitsundays w drugiej połowie września?

2. Czy ubiegając się o wizę turystyczną online mogę wpisać fikcyjny numer lotu/datę? Oczywiście zamierzam starać się o wizę przed kupnem biletów lotniczych i chciałbym się dowiedzieć od osób które tak zrobiły czy miały z tego powodu jakieś problemy po przylocie do AU.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź.

G.

Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 21, 2008 3:56 pm 
WALLABY - czasem cos napisze

Wrzesien jest dosc zimnym miesiacem, choc i to jest zalezne od roku :) ostatni wrzesien w Melbourne byl zimny, glownie przez mocne wiatry - dzieki temu wydawalo sie w niektore dni jakby bylo 10 stopni. Nie wiem jak w sydney ale pewnie podobnie.
Pogoda sie zmiania z dnia na dzien a w Oz(mowie bardziej o Melbourne bo nei znam dokladnej sytuacji w syd), sie dodatkowo zmienia co piec minut wiec roznie z tym bywa

Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 28, 2008 3:07 pm 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

witam,
ja byłem w Australii od połowy sierpnia do końca września 2007. Wiec rzeczywiście pogoda w Melbourne, zwłaszcza we wrześniu pozostawiała do życzenia, te wiatry są okropne, ale na północy nie było źle. Pod koniec sierpnia w Sydney było ok. 20 stopni, tylko deszcz mnie niezły złapał. Na samej północy, np w Cairns było dobrych dwadzieścia parę stopni i woda też w miarę ciepła i tak w dół do Brisbane ok. Na Magnetik Island w ostatni dzień zimy, tj. 31 sierpnia było cieplutko. Ale wszystko może się zdarzyć, parę dni później na Frazer Island pogoda nie była już taka łaskawa i było chłodnawo.
Życzę dobrej pogody i udanego wyjazdu.
Tomek

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]