Image Map
Teraz jest Śr lip 17, 2019 11:26 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn cze 09, 2008 1:38 am 
GRAY KANGAROO - czesto TU zaglada

Czy ktos z Was albo Waszych znajomych bedzie moze lecial z Melbourne przez Londyn do Warszawy lotem Qantas (QF 0029 z MEL do LON), a pozniej LO280 z LON do WAW 8 lipca?

Chodzi o to, ze tym lotem bedzie leciala moja mama, ktora niestety nie zna angielskiego, a poniewaz w Londynie bedzie musiala przejechac z terminalu 4 na 1, jest kontrolnie przerazona, ze bedzie miala problem i byloby jej razniej, gdyby akurat ktos mowiacy po polsku mogl jej pomoc.

Dzieki za ewentualne info.

Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 10, 2008 8:19 am 
KOALA - sprawdza czy mu smakuje

British Airways obsluguja ta trase w porozumieniu z Qantas; mozna od nich dostac specjalna karte (po angielsku) dla osob ktore nie mowia po angielsku w razie gdyby sie zgubily na lotnisku albo potrzebowaly pomocy w przesiadce. Wpisuje sie tam jakim lotem dana osoba przyleciala i na jaki lot ma przesiadke. Poza tym jest stop-over w Singapurze bodajze, gdzie na pare godzin opuszcza sie samolot.

Moja Mama, ktora tez nie mowi po angielsku, leciala ta trasa i miala takie karty w obie strony. Trzeba zapytac w biurze podrozy. Warto tez zadzwonic do British Airways i zapytac czy nie oferuja innych opcji w podobnej sytuacji.

Inna drobna komplikacja to bedzie wypelnienie po angielsku 'Incoming Passenger Card', ktora trzeba miec gotowa do kontroli po wyladowaniu w Melbourne. Z zasady dostac ta karte mozna tylko na lotnisku, tam gdzie odbywa sie kontrola paszportowa.

Moja Mama dojechala cala i zdrowa, choc nie obylo sie bez nerwow. Zycze powodzenia.

Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 11, 2008 2:14 pm 

mwk, dzieki!

Moja mama akurat wylatuje z Australii, wiec incoming passenger card nie bedzie jej potrzebna :-).

A co do tych kart, o ktorych piszesz, to ja juz mamie sama napisalam na kartce: ze nie mowi po angielsku (choc to akurat jest w stanie sama powiedziec :-)), skad dokad leci, jakim dokladnie lotem, prosbe, jak dotrzec do terminalu 1 etc., wiec mysle, ze bedzie dobrze.

Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 13, 2008 12:13 am 

W londynie co druga osoba mowi po polsku wiec napewno twoja mama znajdzie kogos z obslugi lotniska lub przypadkowego podroznego ktory jej pomoze z transferem

pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: So cze 14, 2008 3:17 pm 

To samo powtarzam mojej mamie :-).

Tytuł:
PostNapisane: N cze 15, 2008 12:55 am 

daj mi mame to telefonu. juz ja jej wytlumacze :D

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]